1.místo v kraji ve florbale SŠ chlapců a postup na MČR

přidáno: 21. 3. 2017 2:03, autor: Radim Klein   [ aktualizováno 30. 3. 2017 9:41 ]
MISTR STŘEDOČESKÉHO KRAJE 2017, VÍTĚZ KVALIFIKACE RF PLZEŇ a POSTUPUJÍCÍ TÝM NA MČR 2017 hraje ve složení: Adam Konopiský, Jindřich Slunečko, Matěj Crhán, Miloš Vojtíšek, Vít Palla, Adam Bouček, Jan Pikora, Vojtěch Balata, Šimon Zídek, Radim Slunečko, Matěj Moravanský a Jan Pavlíček.

20.3.2017 proběhlo v Sedlčanech krajské finále ve florbale chlapců středních škol. V prvním utkání ve skupině jsme narazili na pozdějšího soupeře ve finále juniorské extraligové hráče Mladé Boleslavi. V bojovném a velmi kvalitním utkání jsme zvítězili 1:0. Po dalších dvou relativně snadných utkáních jsme postoupili do semifinále, kde nás čekalo odhodlané domácí družstvo Sedlčan. Domácí se celkem brzy dostali do vedení 1:0 a následoval neprostupný blok, který se Adamovi Boučkovi podařilo prolomit až ke konci utkání, takže následovali infarktové nájezdy, kdy v jednu chvíli od vyřazení nás zachránilo břevno. Postup se nakonec podařilo prolomit v 8 sérii nájezdů. Finále s Mladou Boleslaví mělo obdobný průběh jako semifinále. Dvakrát jsme museli dotahovat a posledních 40 sekund ubránit v početním oslabení 5:3. Utkání tak nakonec dospělo na další nájezdy. V obou družstvech útočníci předváděli neuvěřitelné nájezdové kousky a našemu gólmanovi se podařilo zachytit střelu soupeře až v 10 sérii nájezdů a mohli jsme zaslouženě slavit titul mistra Středočeského kraje a postup na kvalifikaci mistrovství České republiky do Plzně. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen náš kapitán Miloš Vojtíšek.

skupina: GBN-Ml.Boleslav 1:0 (Bouček)
skupina: GBN-Hostivice 4:2 (Palla 2x, Vojtíšek, Konopiský)
skupina: GBN-Sedlčany 2:0 (Palla, Bouček)
semifinále: GBN-Sedlčany 2:1sn (Bouček 2x)
finále: GBN-Ml.Boleslav 3:2sn (Pikora, Slunečko J., Bouček)

30.3.2017 proběhla kvalifikace MČR v Plzni. Po špatných zkušenostech s ranní dopravou jsme do dějiště turnaje přicestovali
Pendolinem v předstihu 1 dne, což nám určitě uspořilo několik sil do těžkých zápasů. Utkání se hrála 3 x 10 min. hrubého času a do prvního utkání jsme nastoupili proti odhodlanému týmu z Jihočeského kraje SPŠ Tábor. Až ve 3.třetině otevřel skóre v přesilové hře po nádherném pasu Radima Slunečka Miloš Vojtíšek přímo ze vzduchu. Soupeř tak musel otevřít hru, začít více utočit, což poskytlo našemu technickému týmu více prostoru a pojišťovacím gólem na 2:0 stvrdil naší výhru Adam Bouček. V následném utkání už částečně rezignovaný Tábor prohrál s SPŠ Plzeň 1:4 a tak našemu soupeři v druhém utkání k postupu stačila remíza. Domácí Plzeň nasadila proti nám taktiku bloku všech 5 hráčů v poli a spoléhala na brejkové situace. Po 27 minutách obléhání plzeňské branky se našemu kapitánovi Milošovi Vojtíškovi podařilo propálit soupeřovo brankáře a vítězství jsme si už uniknout taktickým závěrem nenechali. Po závěrečném hvizdu následovala velká radost našich hráčů, kteří si předváděnou hrou a neuvěřitelně týmovém pojetím celého turnaje postup na republikové finále, které se bude konat 24.-25.4.2017 v J.Hradci, jednoznačně zasloužili. Blahopřejeme a hodně štěstí v Jindřicháči :)

1.utkání: GBN-SPŠ Tábor 2:0 (Vojtíšek, Bouček)
2.utkání: GBN-SPŠ Plzeň 1:0 (Vojtíšek)
Radim Klein


Comments