Domovská stránka

O GitLab

GitLab je webové rozhraní, které umožňuje jednoduchou správu repositářů zdrojových kódů typu Git. Více informací uvádějí oficiální stránky komunity GitLab. Fakultní instanci GitLab naleznete na adrese gitlab.fel.cvut.cz. Předtím než začnete GitLab používat, doporučujeme seznámit se s základním použitím Git. 

O Git

Nejvíce informací o Git naleznete na oficiálním webu Git. Základní termíny a postupy při vytváření verzí naleznete v oficiální dokumentaci Git. Pro rychlé seznámení se s Git doporučujeme interaktivní tutoriál.

O Integraci GitLab do infrastrutury ČVUT FEL

Systém GitLab je k dispozici pro projekty všem zaměstnancům a studentům ČVUT FEL. Díky integrací s infrastrukturou ČVUT FEL, je možné se do systému GitLab přihlásit s pomocí ověření prostřednictvím ČVUT ID. Pro učitele je navíc k dispozici možnost zakládat hromadně repositáře pro studenty předmětu. Použití systému se řídí pravidly pro využívání školní IT infrastruktury a obecnými zásadami práce s repositáři zdrojových kódů.

O této stránce

Tato stránka poskytuje základní informace  a návody pro práci s prostředím GitLab. Informace na této stránce umožňují instalaci, konfiguraci a použití Git a Gitlab pro fakultní účely. Cílem není nahradit oficiální dokumentaci použitých systémů, pouze umožnit použití Git ve výuce na ČVUT FEL. 
Narazíte-li na problém, který není na těchto stránkách popsán, obraťte se na Helpdesk.