O mnie  Przez 26 lat byłam pracownikiem Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 1.10.2010 roku rozpoczęłam pracę w Instytucie Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zajmuję się językoznawstwem, szczególnie komunikologią. Prowadzę badania w zakresie komunikacji elektronicznej oraz komunikacji kulturowej.Obserwując aktualne relacje interpersonalne, zainteresowałam się obecnością prawdy  we współczesnych przekazach.

    Jestem mężatką, mam dwie córki. Starsza skończyła studia  doktoranckie, jest absolwentką Wydziału Prawa i Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Młodsza  ukończyła studia  sinologiczne i językoznawcze na Uniwersytecie im.A.Mickiewicza. Mąż ma własną firmę, dlatego może  wspierać  nie tylko moralnie ale także ekonomicznie i  logistycznie  moje naukowe poczynania.

    Moim hobby jest ogrodnictwo. Mam ogromny ogród, który sama zaprojektowałam , oczywiście popełniając wszystkie możliwe przewinienia. Nie martwi mnie to, ponieważ wyznaję zasadę, że najszybciej uczymy się na własnych błędach. Mojemu prywatnemu rajowi poświęcam każdą wolną chwilę. 
W tym roku nawałnica zniszczyła go, wiatr powalił ponad 20 drzew. Szok trwał kilka tygodni, teraz próbuję stworzyć go na nowo. Godzina wiatru, zmiatającego wszystko z powierzchni ziemi, to wyjątkowa lekcja pokory.