O mnie  Przez 26 lat byłam pracownikiem Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 1.10.2010 roku rozpoczęłam pracę w Instytucie Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Interesuję się językoznawstwem, szczególnie komunikacją interpersonalną.
    Jestem mężatką, mam dwie córki. Starsza skończyła studia  doktoranckie, jest absolwentką Wydziału Prawa i Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Młodsza  podjęła studia  sinologiczne  na Uniwersytecie im.A.Mickiewicza. Mąż ma własną firmę, dlatego może  wspierać nie tylko moralnie, ale także ekonomicznie i  logistycznie  moje naukowe poczynania.
    Moim hobby jest ogrodnictwo. Mam ogromny ogród, który sama zaprojektowałam , oczywiście popełniając wszystkie możliwe przewinienia. Nie martwi mnie to, ponieważ wyznaję zasadę, że najszybciej uczymy się na własnych błędach. Mojemu prywatnemu rajowi poświęcam każdą wolną chwilę. 
W tym roku jesienią posadziłam kilka tysięcy cebul  wiosennych kwiatów. Czekając niecierpliwie na nowy sezon i przebudzenie się moich ulubionych drzew i krzewów, planuję nowe nasadzenia.