Školní rok je za námi...

přidáno: 2. 7. 2017 4:46, autor: Jan Císař

... začínají prázdniny!
Naši milí žáci, přejeme Vám i Vašim nejbližším krásné prožití letních dní. Odpočiňte si a naberte síly a chuť do dalšího školního roku. V pondělí 4. září 2017 se na Vás budeme těšit.
Tradičně na konci školního roku oceňuje pan ředitel žáky naší školy, kteří reprezentují školu, přispívají dobrému jménu a jsou příkladem všem ostatním spolužákům. Letos bylo navrženo třídními učiteli 13 žáků. Ředitel školy všem předal ocenění, upomínkové dárky a poděkoval jim za celoroční příkladnou práci. Oceněni byli Pexová Victorie Laura, Kristýna Juliová, Kamila Malinovská, Benedikt Holub, Natálie Kneblová, Jan Fojtů, Marie Klowersová, Natálie Hruškovská, Kateřina Šumšalová, Lukáš Směták, Patrik Čechmánek, Němcová Pavlína a Marešová Zuzana. Blahopřejeme.

S ERASMEM ZA ZKUŠENOSTMI

přidáno: 1. 7. 2017 2:11, autor: Šárka Nedělová

Žáci naší školy se vydali v tomto školním roce v rámci projektu ERASMUS+ získávat odborné kompetence a prohlubovat jazykové znalosti do zemí Evropské unie.

V podzimních měsících navštívilo 10 žáků oboru Cestovní ruch anglické historické město Portsmouth. Žáci absolvovali praxi v hotelu, cestovní kanceláři nebo informačním centru. V měsíci dubnu odletělo 8 žáků oboru Ekonomika podnikání do přístavního města Plymouthu v Anglii. Své zkušenosti získali na úřadech, administrativních odděleních podniků a firem.  Květnovým místem stáže pro 10 účastníků oborů Ekonomika a podnikání, Grafický design a Prodavač se stal slovenský Lučenec. Celý projekt byl zakončen třítýdenní stáží 8 žáků stejných oborů v partnerském městě Epinalu ve Francii.

Kromě absolvování odborných stáží žáci poznali atraktivní místa, seznámili se s historií, kulturou a zvyky těchto zemí.

Naše škola není pouze vysílající organizací, ale také přijímající. Již počtvrté jsme zajistili pracovní místa pro žáky odborných škol z Epinalu a Lučence. 

AjŤáci na výletě

přidáno: 30. 6. 2017 1:42, autor: Eva Bartoňová

V posledním týdnu školního roku se třídy oboru IT - Počítačová grafika rozhodly podpořit známé heslo: "Ve zdravém těle zdravý duch" a místo koukání na monitor žáci 1. - 3. ročníku vyrazili do přírody a za sportem, například zaskákat si v trampolínovém centru v Ostravě.

Office SWAY - sdílená multimediální prezentace na Educe

přidáno: 30. 6. 2017 1:34, autor: Eva Bartoňová

Ve středu 14. června 2017 proběhlo na EDUCA - Střední odborné škole s.r.o. v Novém Jičíně další setkání  učitelů. Zaměřeno bylo tentokrát na aplikaci Office SWAY - sdílená multimediální prezentace.

Tuto akci podpořila firma Microsoft.

Účastníci si prakticky vyzkoušeli tvorbu interaktivní prezentace v Office Sway, která přináší inovativní přístup k tvorbě prezentovaného obsahu a ten se pak dá jednoduše sdílet online, popř. předvést ve výuce

Provoz školy v době letních prázdnin

přidáno: 30. 6. 2017 0:40, autor: Jan Císař

V době letních prázdnin od pondělí 3. 7. do pátku 25. 8. je ve škole omezen provoz. Služba je ve škole vždy pondělí až pátek od 8.00 do 13.00. Normální provoz začne v pondělí 28. 8., výuka začíná v pondělí 4. 9. 2017. (Výjimkou je pátek 7. 7. 2017 - kdy bude škola pro veřejnost uzavřena.)

Vedení školy a celý učitelský sbor přeje studentům příjemné a dlouhé prázdniny.

Vítězství v krajském přeboru středních škol v beach badmintonu

přidáno: 27. 6. 2017 9:02, autor: Gabriela Benešová

Naši žáci vyhráli krajský přebor středních škol v beach badmintonu, který se konal dne 27. 6. 2017 v Ostravě v rámci JUVENTUS CUPU 2017. Do finále v kategorii smíšených dvojic se probojovali Sindy Rašková a Jan Fojtů ze třídy E3.A. Po dramatické třísetové bitvě porazili loňské vítěze a vyhráli 1. místo. Monika Janečková a Dalibor Tůma, rovněž ze třídy E3.A, se umístili na krásném 3. místě. Neplánovaně se turnaje zúčastnily i žákyně třídy G1.A, Marie Klowersová a Natálie Tkáčová, a obsadily nečekané 3. místo. Po náročných bojích v horkém počasí si žáci užili pohodový den v Ostravě.
Všem k jejich úspěchu gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme krásné prázdniny.

Slavnostní předávání výučních listů

přidáno: 21. 6. 2017 23:19, autor: Jan Císař

V pondělí 19.6.2017 úspěšně dokončili ústní část závěrečných zkoušek žáci učebního oboru Prodavač a Reprodukční grafik. Ve středu 21. 6. 2017 proběhlo v aule školy slavnostní předávání výučních listů. Úspěšným absolventů gratulujeme. Několik fotek ze slavnostního předávání najdete v příloze.

Slavnostní ukončení Univerzity III. věku

přidáno: 21. 6. 2017 22:42, autor: Jan Císař

I ve školním roce 2016/2017 proběhla ve spolupráci s Městem Nový Jičín pro naše starší aktivní spoluobčany UNIVERZITA III. věku. Výuka probíhala v prostorách naší školy. Jednalo se o dvouleté zájmové studium, které začínalo v říjnu a bylo ukončeno semestrální prací a předáním Osvědčení všem absolventům. Univerzita III. věku je na naší škole již tradicí. Posluchači studovali Evropské a světové dějiny, Finance pro seniory, Naše dějiny - šlechtické rody na Moravě, Průvodce spotřebitele, Počítače pro seniory atd. V příloze najdete několik fotek ze slavnostního ukončení.

Praktická část závěrečných zkoušek

přidáno: 9. 6. 2017 0:19, autor: Jan Císař

Od čtvrtka 8.6. do pátku 9.6.2017 pokračují závěrečné zkoušky učebních oborů Reprodukční grafik a Prodavač praktickou částí. V příloze najdete několik fotek z průběhu.

Středoškolský turnaj v plážovém volejbalu

přidáno: 5. 6. 2017 2:27, autor: Kateřina Žatečková   [ aktualizováno 15. 6. 2017 23:04 ]

Ve středu 31. 05. 2017 se uskutečnil JUVENTUS CUP 2017, soutěž středních škol v plážovém volejbalu dívek. Turnaj se konal na hřištích Beach areálu TJ na ulici Varenská v Mor. Ostravě. Naše škola vyslala do turnaje dvě dívčí družstva, jmenovitě Terezu Purmenskou s Lucií Fialovou a Markétu Novákovou s Kristýnou Hlucháňovou.

Tento rok přijelo na turnaj 30 dívčích družstev, zatím největší počet od vzniku turnaje. Z důvodů velkého počtu družstev se hrálo na 10 skupin po 3 družstvech a postupovali pouze vítězové. Holky si tedy zahrály ve skupině dva zápasy. I přes skvělé výkony se našim holkám nepodařilo postoupit do dalších bojů o stupně vítězů. Vzhledem k tomu, že se jednalo o žákyně prvních ročníků a jedné druhého ročníku, šlo spíše o získávání zkušeností pro další roky.  

Všem zúčastněným bych chtěla poděkovat za skvělé sportovní výkony a budu se těšit, že se příští rok zúčastníme znovu a snad své výsledky posuneme zase o pár příček výše.

Mgr. Kateřina Žatečková

1-10 of 436