דף הבית

ברוכים הבאים לאתר הבית של הישיבה התיכונית התנ"כית, בזכרון יעקב.
באתר תמצאו את כל מה שרציתם לדעת על הלימודים והעשייה החינוכית הערכית בישיבה.
אם שכחנו משהו... נשמח אם תכתבו לנו על כך.

תלמידי הישיבה התיכונית זכו לקחת חלק במסע מדהים ועוצמתי של ארגון השומר החדש, מסע "לעבדה ולשמרה". המסע הוא שלושה ימים מעצימים שמשלבים טיול באדמות ארץ ישראל, מעגלי שיח משמעותיים ותרומה לחקלאים בעבודה חקלאית. 
כיתות י-יב של הישיבה התיכונית יצאו למסע שהתחיל ביום טיול בהר מירון ועסק ב"שומר אנכי" - חשיבות השמירה על העצמיות של כל אחד ואחד בתוך הקבוצה. בערב ישנו בחינון קק"ל לביא והתנסו בהכנת ארוחת ערב בעצמם בבישול קבוצתי. 

ביום השני, שעסק בנושא "שומר אחי", יצאו התלמידים לעבודה חקלאית של מסיק זיתים בעין כמונים בשילוב הדרכות על חשיבות העזרה לחקלאים והקושי הגדול של החקלאים להחזיק מעמד בימים אלו ועל החשיבות בכלל להיות רגישים לאחים שלנו ולחברים מהכיתה בשעת הצורך. לאחר העבודה יצאו התלמידים למסע אתגר בהר חזון שבסופו הצטרפו רשמית למשפחת השומר החדש... בערב התלמידים נהנו מערב קריוקי עם שירי ארץ ישראל היפה ושמעו שיחה של אברהם סיני מוסלמי מלבנון שהתגייס לטובת מדינה ישראל, נתן את כל מה שרק יכל למען המדינה ובהמשך התגייר ולומד תורה היום בצפת. 


ביום השלישי התלמידים יצאו לעבודה חקלאית של השבחת שטחי מרעה באלונים, נושא היום היה "שומר ישראל" ובו עשו התלמידים בירור ולמידה על הקשר שלהם לאדמה, מה מחבר אותם למקום בו אנו גרים, מה מיוחד בארץ שלנו.
המסע הסתיים בטקס מרשים וחוויתי ליד פסל אלכסנדר זייד מקים ארגון השומר הישן שהוא מקור השראה לאנשי השומר החדש.

התלמידים סיכמו שהיה להם מסע משמעותי וחוויה בלתי נשכחת לכל החיים. הם חזרו אחרת לגמרי מאיך שיצאו למסע, עברו חוויה ששינתה אותם וגרמה להם להסתכל בצורה אחרת לגמרי על עצמם, על הכיתה שלהם ועל הארץ היפה שלנו.
הרב יעקב ראש הישיבה סיכם, עברנו מסע מאתגר, מגבש ומהנה שבו שילבנו נתינה, הנאה ומעגלי חשיבה לחיים. התלמידים חזרו עם הרבה חומר למחשבה, הרבה סיפוק מחוויה עוצמתית ומשמעותית וגם הרבה כיף ותחושת ביחד. אנו שמחים מאוד על הזכות לקחת חלק במסע של השומר החדש ולעזור לחקלאים בעבודה הכל כך חשובה שלהם. 
סיכום פעילות חברתית אלול-תשרי בישיבה

רישום לשנת הלימודים תשע"ח

הורים יקרים שלום רב!
התחלנו את הרישום לשנה הבאה.

על מנת להרשם יש לשלוח למזכירות הישיבה
1.טופס ת.ז. מלא של המשפחה
2.טופס רישום עם הפרטים המלאים המופיע באתר הישיבה.
3. צילום תעודה של מחצית א' של השנה הנוכחית.
4. 200 ש"ח דמי רצינות שחלקם הגדול עבור ימי הגיבוש שנערוך לתלמידים בחופש.

מתרגשים לבואכם.
הרב יעקב גיטלמן וצוות הישיבה


את הטפסים יש לשלוח חזרה למייל:
vered@ticonmamad.co.il