קרן המלגות על שם שרה וגרשון שטריכמן העניקה מלגות בשנת 2015 כדי לבטא את הרוח של משפחת שטריכמן, שרואה בחינוך כאמצעי מרכזי להשגה של עצמאות כלכלית ורוחנית, ולתרומה לחברה ולמדינה.

משפחת שטריכמן בחרה במגמה לטכנולוגיות בחינוך, החוג ללמידה, הוראה והדרכה, הפקולטה לחינוך, אוניברסיטת חיפה, לשם מתן מלגות לתלמידי המגמה בשנת הלימודים תשע"ה. המגמה לטכנולוגיות בחינוך נבחרה על ידי המשפחה בזכות הישגיה האקדמיים יוצאי הדופן, הישגים שבזכותם המגמה נבחרה על ידי משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה להוביל את מרכז המצוינות הישראלי לחקר למידה בחברת המידע (LINKS I-CORE).

המגמה לטכנולוגיות בחינוך עוסקת במחקר, פיתוח ויישום של תכניות חינוכיות בסביבות עתירות טכנולוגיה במערכות חינוכיות, קהילתיות, ארגוניות, תעשייתיות וממשלתיות. תכנית הלימודים מייעדת את בוגרי המגמה להשתלב במגוון תחומי תעסוקה עתירי טכנולוגיה, בעיקר במערכות חינוך פורמליות ובלתי-פורמליות, אך גם במחלקות הדרכה של ארגונים שונים כולל תעשיות עתירות טכנולוגיה (הי-טק), בעיצוב ובפיתוח של תוכנות ומשחקים חינוכיים, ובהוראה במוסדות להשכלה גבוהה ובמכללות למורים.

כספי התרומה מיועדים להענקת מלגות הצטיינות במחקר ובפרויקט גמר, מנהיגות 
חינוכית טכנולוגית, ותרומה מעשית לקהילת המגמה (פרטים על המלגות בדף המלגות). אנו בטוחים כי התרומה הנדיבה תסייע לאוניברסיטה להקים דור של תלמידים, חוקרים ואנשי מעשה מצויינים בתחום של טכנולוגיות למידה והוראה.

שנת תשע"ה
את הבקשות למלגה יש להגיש באמצעות הטופס המקוון בדף "בקשה למלגה" לפני 26/4/15.

טקס חגיגי להענקת מלגות תשע"ה התקיים ביום רביעי, כ"ד באייר תשע"ה, 13 במאי 2015, בשעות 15:45 עד 18:00 בחדר 362 בבניין הפקולטה לחינוך במעמד בני המשפחה, הזוכים וקהילת המגמה והאוניברסיטה.