Witajcie

Na tej stronie znajdziecie rozmaite materiały, wiadomości i ciekawostki, które pozwolą Wam poszerzyć lub sprawdzić swoje wiadomości z zakresu języka polskiego. 
To również archiwum wszelkich prezentacji - i takich, które już zostały ocenione, i tych, które pojawią się dzięki naszej współpracy na lekcjach w bieżącym roku szkolnym.
Mam nadzieję, że ta stronka pomoże Wam w odnoszeniu sukcesów - nie tylko na lekcjach. 

O mnie: Ewa Turkowska

nauczycielka języka polskiego w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej im. Władysława Kopalińskiego w Bielsku-Białej; na co dzień - mama dwójki rozbrykanych brzdąców, zapalona turystka, miłośniczka jazdy na nartach (ostatnio na snowboardzie), żeglarka mimo woli, posiadaczka karty wędkarskiej (!) i wielbicielka poezji śpiewanej

Ostatnie ogłoszenia

  • Konkurs 2016/2017         Witajcie w nowym roku szkolnym! Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach ukazał się regulamin oraz terminarz tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Etap szkolny odbędzie się 24.11 o godz. 9.00. Lista lektur obejmuje następujące pozycje:             1. Podręczniki do języka polskiego ustalone na II etap edukacyjny lub inne dostępne źródła.       2. A. Czerwińska-Rydel, Fotel czasu, Warszawa 2013.      3. Ł. Wierzbicki, Machiną przez Chiny, Warszawa 2014 (dostępny audiobook).      4. Znajomość treści zamieszczonych na stronie internetowej: www.lukaszwierzbicki.pl      w zakładkach: Machiną przez Chiny; Powstaje książka.Szczegółowy regulamin oraz zakres treści znajduje się w zamieszczonych poniżej plikach.
    Opublikowane: 2 paź 2016, 08:16 przez: Ewa Turkowska
  • Kacze pióro 2016     Literaci - do piór!!! Przed Wami konkurs - tym razem literacki. Piszecie? Podzielcie się tym! Szczegóły na stronie internetowej organizatorów. Zainteresowanych proszę o kontakt z nauczycielem- polonistą. 
    Opublikowane: 10 mar 2016, 13:23 przez: Ewa Turkowska
  • Czytamy?    Czy są wśród nas miłośnicy książek? Jeśli tak - może weźmiemy udział w grze czytelniczej? Zainteresowanych odsyłam po szczegóły na stronę http://czytamy.gwo.pl/ . Oczywiście dajcie znać, czy jesteście chętni. 
    Opublikowane: 17 paź 2015, 10:36 przez: Ewa Turkowska
Wyświetlanie postów 1 - 3 z 25. Zobacz więcej »