Top Ten Toys

Through December, 2016


1 GCHB CH Tamarin Tailback (M) 40401

Affenpinschers

D Girouard/C Girouard


2 GCHG CH Hill Country's Let's Get Ready To Rumble (M) 30964

Pugs

C Koch


3 GCHS CH Yarrow Hi-Tech Drills N Skills (F) 29344

Affenpinschers

M Lint/Z Truesdale/W Truesdale


4 GCHG CH Hallmark Jolei Pocket Rocket (M) 24277

Shih Tzu

L Ehricht/D Ehricht


5 GCHS CH Pequest Pickwick (M) 22589

Pekingese

N Shapland/D Fitzpatrick


6 GCHP CH Hitimes What The Inferno (M) 18476

Pomeranians

B Bird


7 GCHG CH Magnifico's Rekindled Spirit (M) 18078

Maltese

K Mackenzie/T Mackenzie


8 GCHB CH Hiwins Lucas At Dabuew (M) 17908

Pekingese

R Ly/H Stewart


9 GCHP CH Involo Wanna Be Startin' Somethin' (M) 16124

Papillons

M Mosing/D Garofalo/M Garofalo/G Garofalo


10 GCHS CH Wenrick's Don'T Stop Believing (M) 15388

Shih Tzu

S Bilicich/J Garcini

http://ebooks.dnmagazine.us/volume_2/issue_05/dnm.html#p=46

 
http://ebooks.dnmagazine.us/volume_2/issue_05/dnm.html#p=46
 
http://ebooks.dnmagazine.us/volume_2/issue_05/dnm.html#p=109
 
http://ebooks.dnmagazine.us/volume_2/issue_05/dnm.html#p=20
 
 
http://ebooks.dnmagazine.us/volume_2/issue_05/dnm.html#p=90


 
Danny Boy
 
Icy
 
Timmy
 
Winston
 
Cha Cha
 
Winton


 
Miss V
 
XO
 
Kitt
 

 
Fiona
 
Parry
 
Shiloh
 
Shelby
  
Princeton


 
Timmy
 
Winston
 
Bee
 
Selz
Skye
 
XOLO

 
Princeton
 
Shiloh
 
Austin
 
Halsey
 
Dover
 
 
Agie
 
Planche
 
Violet
 
Statuette
 
Timothy
 
Santana
 
Copperfield
 
Icy
 
Humphrey
 
Snickers and Bee

 
CJ
 
Parry
 
Violet
 
Baron
 
Timothy
 
Winston
 
Julius
 
Ella
 
Finnick and Amore
 
Scotty



 
 
Clue

 

 
CJ
 
 
Shtella
 
Mini
  
 
 
Layla

  
Fanucci

Paris
 
Averee
   


 
Lucy
 
Timothy
 
Rossmiller

Dover
 
Lucy

Driver

 
Parry
 
Max
 
Chambers
 
Nesbitt


 
 






 
Timmy
 
Winston
 
Bee
 
Selz
Skye
 
XOLO


 
Princeton
 
Shiloh
 
Austin
 
Halsey
 
Dover
 
 
Agie
 
Planche
 

 
Violet
 
Statuette
 
Timothy
 
Santana
 
Copperfield
 
Icy
 
Humphrey
 
Snickers and Bee

 
CJ
 
Parry
 
Violet
 
Baron
 
Timothy
 
Winston
 
Julius
 
Ella
 
Finnick and Amore
 
Scotty





Ripcord

 
 
Clue

 

 
CJ
 
 
Shtella
 
Mini
  
 
 
Layla

  
Fanucci

Paris
 
Averee
   


 

 
Lucy
 
Timothy
 
Rossmiller

Dover
 
Lucy

Driver







 
Parry
 
Max
 
Chambers
 
Nesbitt
 
Ms Marvel
 
Clue
 
Mimi Jo
Shihloh
 
Clue
 
Cache


 
Sweet Pea
 
Preston
 
Lion King
 
Drake
 
Nik
 
Baron

 
Parry
 
Timothy
 
Cash
 
 
Shiloh
 
Clue
 

 
Bailey
 
Planche
 
Edell
 
BRYCE
 
MS MARVEL
 
Harvey
 
Clue
 
Traviata
 
Driver
 
Baron
 
Chester
 
London
 
Romeo
 
LeeLoo


 
Timothy
 
Dexter
 
Hudson
 
Mila
 
Meme
 
Clue

 
Redford
 
Bogart
  

 Take The Lead Emergency Fund
Timothy

 
Drake
 

Shiloh



Arisha
 
PARRY
 
 
Turba
 
Foster
 
Timothy
 
Eldredge

 
Matisse
 
Hector
 
SweetPea
 
Snickers
  Aristo



Cherry

 
Jango
 
Finn
 
Titan
  
  
 Nesbitt
 
 http://ebooks.dnmagazine.us/volume_1/issue_06/dnm.html#p=11 York

 http://ebooks.dnmagazine.us/volume_1/issue_06/dnm.html#p=70

 http://ebooks.dnmagazine.us/volume_1/issue_06/dnm.html#p=12

 http://ebooks.dnmagazine.us/volume_1/issue_06/dnm.html#p=2
 http://ebooks.dnmagazine.us/volume_1/issue_06/dnm.html#p=24
 http://ebooks.dnmagazine.us/volume_1/issue_06/dnm.html#p=16

 http://ebooks.dnmagazine.us/volume_1/issue_06/dnm.html#p=20

Affenpinschers BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHB CH Tamarin Tailback (M) 13 23 78 38 20 13 40401

D Girouard/C Girouard

2 GCHS CH Yarrow Hi-Tech Drills N Skills (F) 18 9 60 44 12 7 29344

M Lint/Z Truesdale/W Truesdale

3 GCHS CH Seamonkey's Bazinga (M) 4 3 19 19 10 9 11503

D Nelson/D Nelson/T Skinner

4 GCHB CH Enchante's Razrr Sharp Dutamarin (M) 0 0 5 12 8 7 3104

C Riegel/B Leece

5 GCH CH Tamarin Tiki Tom Tom (M) 0 0 2 6 9 3 2578

C Dabbs

6 GCHB CH Crem Dela Creme V. Tani Kazari (F) 0 0 3 6 3 3 1279

M Mullin

7 CH Pramada's Naughty Newton (M) 0 0 1 1 3 4 846

J Epperson/C Epperson

8 GCH CH Ipanima Girl V. Tani Kazari (F) 0 0 0 2 0 2 599

E Hulse

9 GCH CH Ferlin's Mustang Sally (F) 0 0 1 2 1 3 357

K Timko/L Ferris

10 CH Strongfort Nothingonna Stop Me (M) 0 0 2 0 1 4 333

S Ptacek/S Bernhard

Brussels Griffons BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHS CH Somerset Wynzall Hashtag (M) 6 4 28 16 7 4 12540

L Stark/R Stark/K Jacobson/J Noffsinger

2 GCHB CH Tajinastes Quiereme Mucho (M) 2 3 17 14 10 11 6145

S Nordstrom/M Rogers/L Martin Del Rio Alas/A Bernardin/P

3 GCHS CH Seagryphs & Donandru's Nauti Buoy (M) 1 0 11 11 11 13 5635

R Pereira/P Waldron

4 GCHB CH Hilltop's Diva Devine (F) 0 0 6 12 18 9 5606

F Cashin/C Ross

5 GCHS CH Simpatica Smooth Operator (F) 1 1 3 14 8 10 3930

P Holzkopf/M Holzkopf

6 GCHB CH Sleepyhollow Jb-Shua Dancing Lover Boy (M) 1 0 2 0 1 1 1637

D Givens/V Givens

7 GCHG CH Krossfire Dealer's New Deck (M) 0 0 2 1 2 3 509

D Henderson/W Napieraj

8 GCH CH St Johns Isn't She Precious At Homestead (F) 0 0 3 1 1 2 475

St Johns Knl/E Hole

9 GCHB CH Marsdon The Maestro (M) 0 0 0 2 1 1 457

B Strange

10 GCHB CH Chismick's Boop Oop A Doop (F) 0 0 0 1 1 1 299

L Straub

Cavalier King Charles Spaniels BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHS CH Miletree Perseus at Shirmont (M) 0 0 13 21 16 14 5319

B Henry/S Henry

2 GCHG CH Bonitos Companeros Tom Sawyer (M) 1 1 11 7 11 4 4244

J Mittelman/K Subramanian

3 GCHS CH Stepamgar Skyfall (M) 0 1 6 9 8 6 3905

L Shreffler/J Shreffler

4 GCHG CH Mayfield Charming Chester (M) 0 1 3 5 5 7 3005

M Mayfield/K Chandor

5 GCHB CH Bentwood Forestcreek Rob Red (M) 1 0 2 2 5 6 2325

H Borton/K Cline/G Harrison

6 GCHG CH Piccadil's Dream A Little Dream Of Me CD (M) 0 0 2 4 12 9 1901

J York

7 GCHS CH Jolainey Touch Of Evan (M) 0 1 4 3 4 2 1611

G Reardon

8 GCHG CH Rradac's Left At The Top (M) 0 0 2 0 7 5 1456

C Darr

9 GCHG CH Blackdale's September Wind (F) 0 0 4 6 2 4 1086

K Chandor/C Black

10 GCHB CH Avatar Made To Be In Pictures (M) 0 0 0 1 3 3 870

J Emedi/R Robertson

Chihuahuas (Long Coat) BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHS CH Dazzles Mgm Diamonds Are Forever (F) 0 2 5 4 7 9 3354

B Gentile

2 GCHG CH Ouachitah Diamond In The Sky At Lone Pine (M) 0 0 4 5 9 10 2713

J Finkel/M Blank/A Finkel/N Finkel

3 GCHS CH H&H Hotrod (M) 0 0 1 4 7 2 1675

M Herod

4 GCHS CH Capitol's We Aim To Please By Bayard (F) 0 1 3 2 1 2 1413

L Mcguffey/K Saenz

5 GCHS CH Jenzie Christmas Bliss At Victory (F) 0 0 1 1 1 2 662

J Standish/K Hulstein

6 GCHB CH Karousel Party Favor (F) 0 0 2 0 1 1 551

D Corl

7 GCHG CH Matriart Lg Sweet Cake (M) 0 0 0 1 1 7 488

L Diniz Pretoni/A Paola Diniz

8 GCHS CH Blue Chi's Topsy Turvy (F) 0 0 1 0 1 2 403

H Maxwell/S O'Connell

9 GCHS CH Chinchar's Hard To Resist (M) 0 0 0 0 1 2 344

M Meyer

10 GCHS CH St Johns Rico Suave (M) 0 0 1 0 0 1 308

C Ryckman

Chihuahuas (Smooth Coat) BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHG CH Ouachitah One Life To Give (M) 1 1 11 10 9 10 4156

L George

2 GCHS CH Bello Embustero Of Composant (M) 0 0 4 1 9 5 2147

K Gordon/E Lima

3 GCHP CH Sonnus Filho (Sanchez) (M) 1 0 4 4 0 1 1834

J Moses/J Moses/R Sanchez-Torres

4 GCHG CH Dartan Diamonds Are Forever At Viva (F) 0 1 6 8 4 4 1631

C Bozzo

5 GCHS CH Martriart Lg Mini Cooper (M) 0 1 2 4 3 5 1385

A Diniz/L Diniz Pretoni

6 GCHG CH Dazzles Thunderous Applause (M) 0 0 1 3 1 6 1221

C Ryckman

7 GCHB CH Sand-Man N' Roundabout Ole' Jose (M) 0 0 3 0 1 6 815

D Brock/M Sweeney

8 GCHP CH Shorepointe's Buddy Dazzler (M) 0 0 2 2 2 1 738

W Mccollister/J Ward/S Chavez/J Standish

9 GCHS CH Dartan Wow Factor Of Josam (M) 0 0 0 1 2 1 589

K Hirn-Sheppard/C Robinson

10 GCHG CH Matriart Lg Louvre (M) 0 0 0 0 1 6 400

A Diniz/L Diniz Pretoni

Chinese Crested BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHP CH Kaylen's Kahlua (M) 3 2 19 20 13 13 11099

S Frumkin/M Frumkin/V Dorris/K Peiser

2 GCHP CH Zen's Cirque Du Soleil (M) 0 1 6 4 2 4 2605

N Feldman

3 GCHB CH Kaylen's General Kai Panda (M) 0 0 1 3 2 5 1382

K Peiser/V Dorris

4 GCHG CH Crested Lc Jionni (M) 0 0 3 1 3 4 1318

M Rabolli

5 GCHS CH Keenorth Strike A Pose Hhl (F) 0 0 4 3 2 5 1128

J Barringer/L Franques/T Voss

6 GCHS CH The Lion Lady's Serengeti Sunset (M) 0 0 2 3 1 1 810

S Lyon

7 GCHS CH Myangel-Chloe N Cristall's Drunk In Love (M) 0 0 1 2 3 3 745

V Zurlo/E Baute/S Francis/B Dreke

8 GCHS CH Gracieux Slippery When Wet (M) 0 0 0 5 3 5 631

S Ashpaugh/B Ashpaugh

9 GCH CH Kulana's Stand By Me (M) 0 0 2 2 1 0 444

M Frumkin/S Frumkin/D Anderson

10 GCHB CH Zhen's That's Who We Are (M) 0 0 0 2 0 1 411

C Clouse/K Karraker/N Feldman

English Toy Spaniels (Blenheim & Prince Charles) BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHB CH Clussexx Cream And Crimson (M) 2 2 15 16 23 13 9253

P Caldwell/T Adams/R Caldwell

2 GCHG CH Sanchi Pleasant Surprise (M) 1 3 16 23 19 14 7336

B Miller

3 GCHB CH Maibee Orlando (M) 3 0 9 5 3 2 4173

C Williams

4 GCHB CH Xela's Et Phone Home (M) 2 2 8 9 6 4 3408

S Hill/M Hill/A Romero/A Romero

5 GCHS CH Dragon's Lair Hoard Of Treasure (M) 0 0 1 0 10 9 2179

I Cary

6 CH Loujon Thornwood Little Eli (M) 0 1 4 2 2 4 1823

K Lillen/K Jaeger/R Arvesen

7 GCH CH Sanchi Valentino (M) 0 0 0 1 0 2 142

B Miller

8 CH Cheri-A Wingo Lord O'Henry Marchog (M) 0 0 0 1 0 0 82

J Wood/W Goddyn

9 Clussexx Reign On (M) 0 0 0 0 1 1 41

D Johnson/J Hubbard/N Powell

10 CH Lto Zeus Of Coelura (M) 0 0 0 0 0 1 40

J Whaley

English Toy Spaniels (King Charles & Ruby) BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCH CH Lto Destiny (M) 0 0 5 5 5 4 2113

S Knaus

2 GCHB CH Mt Legacy Firenze (M) 0 0 1 1 3 1 843

D Lindemaier

3 CH Clussexx Paddington Of Flivverway (M) 0 0 0 1 2 2 569

D Johnson/J Hubbard/J Peterson

4 GCH CH Southdown Fait Accompli (M) 0 0 0 0 0 1 183

B Van Deman

5 CH Sanchi Tantalizing Truffle (F) 0 0 2 0 1 0 147

B Miller

6 GCHB CH By Design Mudslide (M) 0 0 0 0 1 0 98

M Dullinger/P Cox

7 GCH CH Eli (M) 0 0 0 0 0 1 57

M Rasmussen/D Rasmussen

8 GCH CH Sanchi Res Ipsa Loquitor (M) 0 0 0 0 0 1 51

M Faust/J Faust

Havanese BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHP CH Bellatak Vallee's Maximum Dream (M) 1 1 11 10 9 7 5775

K Patrick

2 GCHP CH Peluito's Papi Chulo (M) 0 0 8 10 7 4 3996

A Etzig/L Curtis

3 GCHS CH Zona Rosa's I'll Take Manhattan (F) 0 0 6 8 9 13 3854

M Pereira/S Peck

4 GCHG CH Brylee's Heavenly Walkin On Cloud Nine (M) 0 1 10 9 8 5 3723

B Simmons/M Abels

5 GCHG CH Fuzzy Farm Somebody To Love (M) 0 1 6 8 10 10 2581

S Lawrence/A Lawrence

6 GCHG CH That's Pullin' At Your Heart Strings (F) 0 1 5 8 5 2 2409

P Lucas/D Scheiris/D Scheiris

7 GCHS CH Whispering Water's Leap Of Faith (F) 0 1 1 3 9 5 1742

P Tschohl/W Koistiwen

8 GCHS CH Tigerlily Tamaran Smoke On The Water (M) 0 0 3 1 3 6 1180

S Roach

9 GCHG CH Prairiwind's Panda Bear (M) 0 0 0 2 5 2 851

C Kogge/C Kogge

10 GCHP CH Ji Jo's And Shatara's High Voltage (M) 0 0 0 3 4 3 810

M Soave/S Tomassi

Italian Greyhounds BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHP CH Marchwind Barbara Ann (F) 3 3 26 38 25 8 15269

C Harris

2 GCHG CH Infiniti Holding Kryptonite (M) 0 0 5 14 12 13 5447

K Frennier/R Frennier

3 GCHG CH Maplewood's The Next Big Thing (M) 0 0 1 1 6 5 1102

M Caton

4 GCHB CH Integra's Something To Skype About (F) 0 0 0 3 5 1 769

M Lucas/P Dimaggio/D Wallace

5 GCH CH Marchwind Dancin' With The Stars (F) 0 0 2 4 0 0 645

C Harris

6 GCHS CH Uwharrie Artesia's God Of War (M) 0 0 0 2 3 1 454

K Wingate

7 GCHS CH Piason Make My Wish Come True (M) 0 0 2 0 0 0 335

K Gibson

8 GCH CH Kaliphna All In (M) 0 0 0 1 0 1 326

K Searles/S Rolfe

9 GCHB CH Fourig's Go For It At Lakeside (F) 0 0 0 2 0 2 299

M Manning/M Rice

10 GCHB CH Terra Pavan's Vulcan's Fiery Dance (M) 0 0 0 0 0 1 227

P Dimaggio/G Dimaggio/D Wallace

Japanese Chin BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHG CH Touche Lion's Share (M) 1 0 3 7 12 7 4028

R Wilson/D Martenson

2 GCHG CH Fleur De Passy (T M) Dauphin (M) 0 1 3 6 14 12 3662

A Lopker, M. D.

3 GCHB CH Touche's Gentleman Caller (M) 2 0 6 2 3 8 3105

R Wilson/D Martenson

4 GCHS CH Desert Jade Fabel-Mi Flying Dragon (M) 0 0 5 1 4 5 1793

M Ballard/J Dalton

5 GCH CH Rakuchin Cashmoor Midwood (M) 0 0 1 1 0 3 654

S Toney/S Link

6 GCH CH Teabear's Something To Crow About (M) 0 1 1 0 3 1 595

L Kopatch

7 GCH CH Touche's Trail Boss (M) 0 0 0 2 2 2 396

D Jobe

8 GCH CH Touche's Caught Red Handed (M) 0 0 0 1 4 1 392

B Merritt/S Toney

9 GCHB CH Touche's Pretty Pretty Please (F) 0 0 1 1 2 2 319

R Wilson/D Martenson

10 GCHS CH Tacori Magic Dragon On A Karousel (M) 0 0 1 2 1 0 302

S Fleming Balter/A Hewitt

Maltese BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHG CH Magnifico's Rekindled Spirit (M) 7 5 39 20 12 7 18078

K Mackenzie/T Mackenzie

2 GCHB CH Four Halls Look At Me (F) 3 3 16 11 8 8 6939

R Kusumoto/J Kusumoto/V Fierheller

3 GCH CH Paradis Kiss Yukos (M) 0 0 2 6 6 1 1506

M Comitini/C Vicari

4 GCH CH Scylla's Pinball Rebel With A Cause (M) 0 0 0 2 2 2 1265

P Bullard/T Rowell

5 GCH CH Vellavica's Shooting Star Leeloo (F) 0 1 1 1 2 0 754

V Chedygov

6 GCH CH Euphoria's Prince Charming (M) 0 0 0 3 2 2 708

T Holibaugh/J Anderson/B Milne

7 CH Melitica Prima Ballerina Ana Pavlova (F) 0 0 1 3 1 3 623

D Hunter

8 GCH CH Valletta's Somewhere Over The Reignbow (F) 1 0 2 0 0 1 527

J Hunter

9 GCHB CH Mon'Esta's Easy Rider (M) 0 0 0 0 3 3 522

A Stoller

10 GCH CH Foursome's Quite Lovable (M) 0 0 0 1 2 2 464

I Gram

Manchester Terriers (Toy) BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHG CH Cottage Lake's Our Lady Of Fatima (F) 0 3 16 18 20 11 8567

R Travis/M Chagas

2 GCHB CH Passport Sea Air (F) 0 0 0 3 1 8 1082

T Blankenship/J Debraganca

3 GCHB CH Rustic Lane Sunshine Daydream (F) 0 0 1 5 2 1 828

C Horowitz/M Lee

4 GCHB CH Blossoms Jasmine Dreams (F) 0 0 0 1 3 0 601

M Fittje/B Scott-Heim

5 GCHG CH Bayside's Beginning (M) 0 0 1 0 0 5 512

D Texter

6 GCH CH Earendil Desert Mirage (F) 0 0 0 1 1 1 430

S Weeks/J Mcclister/R Mcclister

7 CH Bayside's Once Upon A Time (F) 0 0 0 0 0 5 408

S Stricker

8 GCH CH Broken Wing's The Thunder Rolls At Tri-Star (M) 0 0 0 0 3 1 338

S Weeks/J Ellis

9 GCHB CH Blossoms Life Of The Party (M) 0 0 0 1 0 2 318

B Scott-Heim

10 GCH CH Evrmor Inxs Of Blackwood BN RA CA (M) 0 0 0 1 1 3 308

L Olson

Miniature Pinschers BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHS CH Kimro's Miss Vera Vain (F) 4 3 26 21 27 22 12815

J Cabailo/R Greenslade/K Pastella Calvacca/H Schwell

2 GCHS CH Marlex Hearts On Fire (F) 0 1 7 9 6 12 4383

R Ly/M Barnes/A Angelbello

3 GCHG CH Sanderlin Dance Like A Dickens (M) 0 0 1 3 7 9 1373

A Sanders

4 GCHS CH Flashfires Hit Me Withyour Best Shot (F) 0 0 1 2 3 3 856

K Swilling

5 GCHS CH C's Envi Mi Rookie Of The Year (M) 0 0 0 0 2 4 782

K Winters/J Berg/C Stalhood

6 CH Aztex March-On Buddha And The Chocolate Box (M) 0 0 2 2 1 1 665

L Dewey/P Dewey/C Smith/D Bayless

7 GCHB CH Brackley Forever Amazing (F) 1 0 2 0 2 1 552

W Boyette

8 CH Blakswan Risingstar One For The Road (M) 0 0 2 3 0 2 432

J Gaidos/A Halemann/S Bailey

9 GCH CH Toykeeper's Work It Like Miley (F) 0 0 0 1 1 1 322

J De Freitas/A Aldeguer

10 GCHB CH San Spur's Wide Open -N- Fully Loaded (M) 0 0 0 1 0 3 296

A Fields

Papillons BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHP CH Involo Wanna Be Startin' Somethin' (M) 4 7 34 36 20 9 16124

M Mosing/D Garofalo/M Garofalo/G Garofalo

2 GCHP CH Prana Fenice Merry Mystique (F) 2 7 22 22 18 16 13635

M Maginnis

3 GCHP CH Wingssong Singular Sensation (M) 6 1 24 25 10 6 9678

P Jones/C Jones

4 GCHG CH Mgl-Isle Royal Ransom Of Vw (M) 5 3 15 5 6 5 7644

B Winthers/C Peel/R Winthers

5 GCHG CH Josandre' Ph Bronze Bobby (M) 0 0 4 8 8 8 2898

S Johnson/D Swan

6 GCHG CH Wildfire Uncensored (M) 0 0 3 3 9 6 2143

N Shaw

7 GCHS CH Chinak Life In The Fast Layne MX MXJ MJB (M) 1 2 7 2 2 0 1104

D Chester/K Chester

8 GCHB CH Andali La Ren He's Still The One (M) 0 0 0 4 2 2 881

A Meloon/S Juden/C Maass

9 GCHS CH Belladonna's Phantom Of The Night (M) 0 0 0 0 3 3 532

K Pettey/M Navarre/D Navarre

10 GCHG CH Medina's Luck Be A Lady Tonight (F) 0 0 1 3 1 2 525

S Haber

Pekingese BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHS CH Pequest Pickwick (M) 8 11 41 18 8 4 22589

N Shapland/D Fitzpatrick

2 GCHB CH Hiwins Lucas At Dabuew (M) 6 14 38 12 7 3 17908

R Ly/H Stewart

3 GCHS CH Dunkirk Imperial Palace Paramount (M) 12 3 36 11 5 7 15301

M Deluna/J Deluna/T Reese/R Winters

4 GCHS CH Pequest General Tso (M) 4 2 16 4 4 2 8056

N Shapland/D Fitzpatrick

5 GCHS CH Aslan Ares The Defender With Amerglo (M) 0 0 2 6 6 11 2693

L Stephen/M Stephen

6 GCH CH Pevyne's Cosmopolitan (M) 1 0 6 6 2 3 2181

J Jacobsen/S Jacobsen

7 GCHS CH Pekeden Phd For Schuyler (M) 1 0 2 1 1 2 1061

T Curley/D Bell

8 GCHB CH Lakshmi Taylor Made At Poole's Ide (M) 0 0 0 3 3 6 920

D Reznick/S Reznick

9 GCHB CH Pequest Private Benjamin (M) 0 0 0 1 4 3 560

G Knox/J Knox

10 CH Dunkirk Armed N Ready (M) 0 0 1 0 2 3 340

D Brock/M Sweeney/T Reese/R Winters

Pomeranians BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHP CH Hitimes What The Inferno (M) 6 8 39 6 6 0 18476

B Bird

2 GCHG CH Moxiepom's Max Schmeling (M) 4 3 19 17 7 4 8000

S Panpruet

3 GCHB CH Starfire's Firecracker (M) 2 3 16 6 1 3 5882

F Arienti/J Cabrera/M Koga

4 GCHP CH Char's Seattle Slew For Triple Crown (M) 0 0 4 13 26 11 4833

M Lyons/C Meyer/M Paredes

5 GCHB CH Velocity's Ain'T Ever Looked This Good (M) 0 0 6 8 3 5 3051

D Yona

6 GCH CH Caletto Microsoft With Estera (M) 0 1 1 4 4 2 2298

K Lee

7 GCHS CH Wilhoite's Tko (M) 1 0 3 4 7 5 2073

M Wilhoite

8 GCHB CH Pomprint's Splash Of Gusto (M) 0 0 2 6 4 3 1912

N Guenther

9 GCHS CH Phoenix Chalee Cendo (M) 0 0 1 5 3 0 1390

A Panboonlert

10 GCHB CH Denian Sonic Boom Of Tab'S (M) 0 0 1 2 5 8 1244

L Kosel

Poodles (Toy) BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHG CH Foxmore Boxwood Bodeen (F) 1 2 11 5 16 10 5363

I Gram/J Reed

2 GCHG CH Perfect Companion's Sh-Calls Me Sam (M) 0 0 2 6 7 13 2649

P Chiaravanont/P Pisitwuttinan

3 GCH CH Wonderful Rizu Jp Nicole Precious (F) 0 1 3 4 0 3 2198

H Nagami

4 GCHB CH Clarion Double Down (M) 0 1 5 6 2 4 1925

A Kennedy/K Kennedy Vigil/L Johnson

5 GCHS CH Fontella's Thank You Frances (F) 0 1 7 4 6 4 1854

T Meyers/D Dahl

6 GCH CH Smash Jp Rock Around The World (M) 0 1 1 1 0 1 1010

M Konno

7 GCH CH Saratoga's Smarvelous Shoppertunity (F) 0 0 2 3 1 2 707

P Redding/J Wasilak

8 CH Tinkilee Morknoll Parfait Prima Donna (F) 0 1 1 1 1 0 543

M Usher/L Morgan/K Herrmann

9 GCHS CH Laurelbury Balanchine (M) 0 0 1 1 1 1 433

B Rivet/K Rivet

10 GCHB CH Smash Jp Nice Guy (M) 0 0 0 1 2 3 289

B Odagiri/A Odagiri

Pugs BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHG CH Hill Country's Let's Get Ready To Rumble (M) 15 10 64 29 19 8 30964

C Koch

2 GCHP CH Azalea'Napplewood's Take Me There (M) 2 5 24 18 18 11 9973

J Black

3 GCHS CH Cantu's Timeliss Sirius Intentions (M) 1 5 11 14 11 10 8832

D Hedstrom/M Norton/L Griffin/R Brewer/J Huff

4 GCHB CH Hill Country's Puttin' On The Ritz (M) 2 4 9 11 12 4 5628

K Ratliff/K Ratliff

5 GCHG CH Double D's Nobel Prize (M) 0 1 11 7 13 13 5141

M Henricks/J Scheetz/P Salomone/M Salomone

6 GCHG CH Winsome's Home Run For Nirvana (M) 1 2 10 13 5 7 3897

E Veltman/V Cox-Flatley

7 GCHS CH Pocket's Interesting Noble (M) 1 0 5 5 4 3 2819

B Weldon/D Grondin/R Robles

8 GCHB CH Ashlan's Makes Mouths Happy @ (M) 0 1 8 7 4 4 2169

M Delisa/H Leftwich

9 GCHS CH Tenbaby's Pg Look At Me (M) 0 0 3 4 12 5 1985

H Lee/R Robles/M Kirby-Green

10 GCHS CH Foursquare Dancin' Machine (M) 0 0 1 8 6 6 1406

J Johnson/D Johnson

Shih Tzu BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHG CH Hallmark Jolei Pocket Rocket (M) 12 6 50 29 16 9 24277

L Ehricht/D Ehricht

2 GCHS CH Wenrick's Don'T Stop Believing (M) 5 6 27 8 2 1 15388

S Bilicich/J Garcini

3 GCH CH Winterholme Any Way U Want It (M) 2 4 15 6 3 2 4329

W Anderson/R Paquette

4 GCHS CH Xeralane's Just Face It (M) 4 2 13 3 0 1 1936

Xeralane Knl/B Prato/E Takamoto

5 GCHS CH Lohona Zephyr Reason To Believe (F) 0 0 1 3 5 7 1784

D Haley/A Maybin

6 GCHG CH Ista's Southern Gentleman (M) 0 0 3 4 5 1 1364

R Marshburn/G Larson

7 GCHB CH Wenshu In The Midnight Hour (M) 0 1 2 0 2 0 835

D Gerl/L Lawrence

8 GCHS CH Marja-Tu Chu Dream Catcher (M) 0 0 1 2 5 2 683

M Stempel/K Kwait/J Stempel

9 GCH CH Intuition Keeps Make N' A Statement (F) 0 0 0 1 2 1 472

K Miller/R Miller

10 GCH CH Tian Mi's Something To Talk About (M) 0 0 0 1 2 1 469

D Barber/L Lefave

Silky Terriers BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHS CH Tawny Misty Joie De Vivre Victoria's Secret (F) 0 1 6 13 7 12 4374

S Sollars

2 GCHS CH Enga's King Kompis (M) 0 0 2 11 7 9 3689

A Baksetersveen/M Benson

3 GCHS CH Weeluv's Allegro Grazioso (F) 0 0 5 6 9 9 3578

S Hsieh/M Tsui

4 GCHB CH Weeluv's Million Dollar Baby (F) 0 0 2 4 2 4 882

C Infranca/L Schlenker

5 GCH CH Kharah's Once In A Blu Moon At Frein (M) 0 1 2 3 5 2 855

M Brown/N O'Rourke/J Bunting/L Hart

6 GCH CH Moonshadow's Tail Of Superbowl 49 (M) 0 0 1 2 1 1 492

D Bledsoe/K Lambert

7 GCH CH Alltogether Mountain Magic (M) 0 0 1 1 1 1 440

E Harrison/L Rosewell

8 GCHB CH Bar-B's Silverstar Sheez R Sweetie (F) 0 0 0 1 2 3 371

G Swanson/B Leavell

9 GCH CH Double U's Bit Of Texas Mojo (M) 0 0 0 0 0 1 150

W Harmon

10 GCH CH Balkana If Walls Could Talk (M) 0 0 0 0 1 2 137

P Ferraris

Toy Fox Terriers BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHG CH Centennial Farms Catch Me If You Can (M) 0 0 2 6 7 6 1823

W Bellamy

2 GCHS CH Valcopy Gunslinger (M) 0 0 3 1 3 4 1735

D Plonkey

3 GCHB CH Starfox Gold N Glamour (F) 0 0 0 1 2 3 672

S Irwin/G Irwin

4 GCHS CH Fanci Newmont Chips Off The Cookie CAA (M) 0 0 0 2 1 2 438

C Clarke/K Clarke

5 GCHB CH Valcopy Pipin Hot Niklby (F) 0 0 0 1 2 0 305

B Cuzzolino/D Plonkey/M Starry

6 GCH CH Ranmar's N Icefox Hall Of Fame (M) 0 0 0 0 0 3 253

D Clark/R Clark/D Temple-Burgess

7 GCH CH Ultra Quest Beautiful Stranger (F) 0 0 0 0 0 2 243

R Johnson/K Mando

8 CH Valcopy Hot N Flashy Niklby (F) 0 0 0 1 0 1 228

B Cuzzolino/D Plonkey/M Starry

9 GCHG CH Barbary's Gold N Jewels (F) 0 0 0 0 0 1 194

S Thibodeaux

10 GCH CH Lillys Double Trouble (M) 0 0 0 0 1 1 117

R Lilly/M Lilly

Yorkshire Terriers BIS RBIS GRP1 GRP2 GRP3 GRP4 Total

1 GCHG CH Artistry's Cole Train (M) 2 0 9 7 8 10 5567

S Todd/M Todd/D Smith/L Smith

2 GCHP CH Stringer's So Amazing (M) 0 0 7 7 14 10 5349

P Gregson/A Stringer

3 GCHG CH Karma's Promise Key-Per (M) 0 1 2 7 6 6 2878

K Halbur/N Smith/J Huff

4 GCHS CH Caraneal's Bugsy Malone (M) 0 0 3 10 7 2 1907

G Franzoni/R Franzoni

5 GCHS CH Rigair Unique Leo (M) 0 0 4 5 4 4 1534

R Fett/I Rodionova

6 GCHS CH Magic Country Fast And Fuogin (M) 0 0 0 1 4 8 1044

M Shute

7 GCHB CH Topknot's Carson City Blues (M) 0 0 1 0 0 2 339

A Fowler

8 GCHB CH Edgewood's Action Jackson (M) 0 0 0 0 2 1 270

C Hill/J Bennett

9 GCHB CH Brooklynn's Kindred Spirit (M) 0 0 0 1 0 1 255

D Bird

10 CH Groveshire's Standing Ovation (M) 0 0 0 1 0 0 186

P Groves/M Hogan-Groves

Comments