O PROJEKTU

Interaktivní výukový program s názvem Sedím a jedu! připravený Domem dětí a mládeže Tišnov je určen pro žáky 3.- 8. tříd ZŠ, učitele a vozíčkáře. Cílem projektu je edukace dětí v otázce života vozíčkáře, pochopení odlišných potřeb, porozumění, umění pomoci, přenesení teorie do reality (vyzkoušení si jízdy na invalidním vozíčku) a integrace vozíčkářů do společnosti. Dále propojit všechny cílové skupiny, zbavit předsudků a obav z neznámého.

Program bude realizován v měsíci dubnu na těchto školách: ZŠ Smíškova Tišnov, ZŠ Deblín a ZŠ Katov v časové dotaci 2 vyučovací hodiny na jednu třídu. Pro žáky bude na hřišti (za nepříznivého počasí v tělocvičně) připravena vozíčkářská jízda zručnosti, kterou si děti zkusí projet na invalidním vozíku. 

Každý účastník projektu Sedím a jedu! dostane button (odznáček) s názvem projektu. Programem bude provázet moderátor, který společně se členem občanského sdružení Tišnovský vozíčkář poskytne dětem informace, rady, postřehy a pohled na svět očima člověka na invalidním vozíku. Z vlastních zkušeností přiblíží vozíčkáři všem účastníkům život s vozíčkem a zodpoví dotazy na toto téma.

Vytvoříme “Komiks ze života vozíčkáře”, který vtipnou formou a stylem přiblíží situace ze života vozíčkáře. 

Výukový program Sedím a jedu! bude mít přesah do dalších let, škol a tříd v ostatních obcích a  může se tak stát pravidelným edukačním projektem, který tematicky v tomto regionu chybí.