משלחות‏ > ‏

משלחת גרמניה

  


   משלחת גרמניה

בשונה מהמשלחת לאוסטריה ולארה"ב, היציאה למשלחת לגרמניה כוללת אירוח מקביל בארץ. השנה מקדים האירוח את היציאה לגרמניה (שתיערך בסביבות אוקטובר בשנה הבאה).

המשלחת של בני הנוער הגרמנים מגיעה מהעיר ארלנגן (Erlangen), עיר שמפורסמת בריבוי האוניברסיטאות והמכללות שבה. העיר נמצאת כ - 20 דקות נסיעה מנירנברג. התלמידים מגיעים מבית ספר ששם דגש על לימודים קלאסיים (יוונית עתיקה, לטינית הם לימודי חובה) ודת. התלמידים שבמשלחת לוקחים חלק בקורס בחירה בנושא ישראל, הם לומדים על ישראל בהיבטים שונים: היסטוריים, גיאוגרפיים, תרבותיים, אקטואליים. הקורס נמשך שנתיים וחלק מחובותיהם בקורס הוא הכנת הביקור של המשלחת מישראל ואירוחה בשנה הבאה בסביבות אוקטובר. התלמידים מגיעים לקורס מתוך עניין במדינתנו.

חברי המשלחת המתארחים והמארחים משתתפים במהלך שבוע האירוח במגוון פעילויות ברחבי הארץ ובמסגרת בית הספר, לפי תוכנית שנכין ביחד עם התלמידים המארחים. האורחים מגיעים לבתי המארחים בשעות אחר הצהרים, ומבלים עם המשפחות המארחות במהלך סוף השבוע. ההורים וגם שאר בני המשפחה צריכים להקדיש זמן ותשומת לב לאורחים, ולסייע לתלמיד המארח במשימתו. זה כולל גם הכנת מקום ללינה ודאגה לארוחותיו של האורח במהלך היום, למשל הכנת סנדוויצ'ים בבוקר, וארגון הבילוי בסוף השבוע.

המשלחת מגרמניה תגיע בסביבות תחילת מאי. תלמידים שנרשמים למשלחת זו חייבים בתיאום משפחתי לגבי האירוח בארץ.

 

פעילות מכינה, לפני האירוח ולפני הנסיעה לחו"ל

ההכנה כוללת עזרה בארגון האירוח בארץ, הכנה של הבית המשפחתי לאירוח, השתתפות פעילה בסיורים ובהדרכתם בארץ (תלמידים אלו יצאו לחלק מפעילויות האירוח על חשבון זמן הלימודים).

Comments