Tango v umení‎ > ‎

Film

  Nasledujú filmy s významným obsahom tanga.                                                                                                           Zoznam


Paralelné svety

uverejnené 20. 1. 2014, 7:43 používateľom Ondrej BURANSKÝ   [ aktualizované 22. 1. 2014, 2:12 ]

Réžia: Juan Solanas
Hrajú: Jim Sturgess, Kirsten Dunst, Timothy Spall
Detail: Nebol nominovaný na žiadnu z cien.
Obsah: Adam a Eden sa ako dospievajúci zamilovali napriek tomu, že žijú na zdvojených svetov s opačnou gravitáciou, ktoré tiahnu na opačné smery. Desať rokov po nútenom odlúčení sa Adam vydáva na nebezpečnú cestu, aby bol znovu so svojou láskou. Po rokoch sa s ňou stretáva v budove, ktorá spája oba svety. Stretnú sa v kaviarni dos mundos, kde sa tancuje Argentínske Tango.

Pozrieť on-line

Lekcie neslušného správania

uverejnené 20. 1. 2014, 7:33 používateľom Ondrej BURANSKÝ   [ aktualizované 22. 1. 2014, 2:21 ]

Réžia: Stephan Elliott
Hrajú: Jessica Biel, Ben Barnes, Kristin Scott Thomas, Colin Firth, Kimberley Nixon
Detail: na základe rovnomenného nemého filmu Alfreda Hitchcocka za roku 1928. Počas záverečných titulkov všetci hudobníci, ktorí hrali v orchestri a vystupovali na soundtracku hrajú krátke vzorky.
Obsah: Príbeh je komédia, v ktorej si očarujúce americká vdova vezme mladého Angličana v južnom Francúzsku. Keď sa vráti do Anglicka, aby mohla splniť sľub svojim rodičom, jeho matka má silnú nechuť k ich novej neveste, zatiaľ čo jeho otec, Jim, nájde spriaznenú dušu. Vrcholom filmu sa sústredí na Tango medzi znakmi.

Nenechaj sa (z)viesť

uverejnené 20. 1. 2014, 7:27 používateľom Ondrej BURANSKÝ

Take the Lead (2006)
Réžia: Liz Friedlander
Hrajú: Antonio Banderas, Rob Brown, Alfre Woodard, Dante Basco, Marcus T. Paulk, Jenna Dewan, Lauren Collins
Detail: Antonio Banderas pôvodne odmietal úlohu, keď si uvedomil, že celý film je o spoločenskom taneci. Avšak potom, čo hovýrobcovia uprosili aby si prečítal scenár to vzal.
Obsah: Založený na skutočnom príbehu, film rozpráva o boji učiteľa tanca so skupinou problémových detí, ktorý dostali druhú šancu tým, že preskúmajú svoje tanečné zručnosti. Upúta pozornosť študentov Tangom a po počiatočnom nezáujme, nakoniec súťažia v tanečnej súťaži, dôležité  nie je víťazstvo, ale byť rozdielny.


Nie som tu, aby som bol milovaný

uverejnené 20. 1. 2014, 7:17 používateľom Ondrej BURANSKÝ

Réžia: Stéphane Brizé
Hrajú: Patrick Chesnais, Anne Consigny and Georges Wilson
Detail: V tento filme hrajú dvaja z najlepších francúzskych hercov, hovorí sa že je nemožné aby bol film o láske klišé, všetko, čo by mohlo byť realizované už bolo urobené - okrem tohto filmu! V roku 2005 film získal prestížnu CEC cenu za najlepší film na medzinárodnom filmovom festivale v San Sebastiane. V roku 2006 bol tiež nominovaný za najlepší mužský herecký výkon (Patrick Chesnais) na Európskych filmových oceneniach.
Obsah: Ani Jean-Claude (Patrick Chesnais), ani Françoise (Anne Consigny) nie sú spokojní so svojím životom. Prácuje ako dôstojník vymáhanie práva a má súdom nariadené návštevy jeho otca. Ona má byť vydatá za snúbenca posadnutého jeho knihou. Po odporúčaní lekára, Jean-Clausa sa rozhodne vziať Tango hodiny (ktoré sa dejú cez cestu od svojej práce každý deň), kde sa stretnú. Zvyšok, ako sa hovorí, je história.

12 Táng: Adios Buenos Aires

uverejnené 20. 1. 2014, 7:07 používateľom Ondrej BURANSKÝ

12 Tangos: Adios Buenos Aires (2005)
Réžia: Arne Birkenstock
Hrajú: Roberto Tonet, Marcela Maiola, Yolanda Zubieta, Mariana Zubieta, Fabiana Zubieta, Néstor López, Rodrigo, Alfredo Carlino
Detail: Tento film je profesionálne vyrobený dokument na tému modernej Argentíny a renesancie jej Tanga. Hudba k filmu bola výhradne nahrával a hraná pre 12 Tangos, napríklad La Cachila nahrávalo v La Catedral, Buenos Aires, päť z najlepších argentínskych hudobníkov: José Libertella, Luis Borda, Mauricio Marcelli, Diego Schissi a Oscar Giunta.
Obsah: 12 Táng: Adios Buenos Aires je dokumentárny film o hospodárskej kríze, argentínskej emigrácii, zúfalstve a znovuzrodení Tanga.

Smiem prosiť?

uverejnené 20. 1. 2014, 6:59 používateľom Ondrej BURANSKÝ   [ aktualizované 20. 1. 2014, 6:59 ]

Shall We Dance (2004)
Režisér: Peter Chelsom
Hrajú: Richard Gere, Jennifer Lopez, Susan Sarandon, Stanley Tucci
Detail: Tento film je remake oceneného japonského filmu  Shall We Dansu? 1996. Počas nakrúcania boli Susan Sarandon odcudzené šperky v hodnote 4.000 dolárov. Umiestnenie filmovania bolo premiestnený do Winnipeg v Toronte kvôli strachu zo SARSu začiatkom roku 2003.
Obsah: Príbeh je o pokornom workoholikovi, ktorý sa cíti v pasci znudený, otupující svojou existenciou. Ale raz v noci sa celý jeho život zmení, keď mu padne pohľad na krásnu tanečnú inštruktorku, inšpiruje ho, aby sa vymanili z jeho formy a zaregistroval sa na tanečné lekcie. Jeho vzrušujúca nové vášeň je tajnosti pred jeho rodinou a priateľmi. Tento film je predovšetkým o spoločenskom taneci, ale na jednom mieste Richard Gere tancuje Tango s Jennifer Lopez. Scéna je sama o sebe krásne natočená.

Vražedné tango

uverejnené 20. 1. 2014, 6:47 používateľom Ondrej BURANSKÝ

Assassination Tango (2002)
Réžia: Robert Duvall
Hrajú: Robert Duvall, Rubén Blades, Kathy Baker, Luciana Pedraza
Detail: Tento film je hold  Roberta Duvalla Tango, čo je dôvod, prečo je celý natočený v Buenos Aires, s použitím reálnych Tanečníkov tanga vrátane Geraldine Rojas, Javiara Rodrigueza, Pabla Verona, Jorgea Dispara, La Turca, Orlanda Paiva, Marie Nieves, Armanda Orzuza, Carlosa Copelleho, Alicie Monti a Los Hermanos Macana. Klub vo filme (s šachovnicovou podlahou) je Sin Rumbo.
Obsah: Celý tento film je zaparený thriller postavený na argentínskom Tangu. Je to príbeh úspešného amerického zabijaka, ktorého poslali do Argentíny, aby zabil bývalého generála, ale keď generál oneskoril svoj návrat do krajiny, najatý vrah nájde krásnu tanečnicu, ktorá sa stáva jeho učiteľom vo svete zmyselného Argentínskeho Tanga.

Frida

uverejnené 20. 1. 2014, 6:31 používateľom Ondrej BURANSKÝ   [ aktualizované 20. 1. 2014, 6:31 ]

Frida (2002)
Réžia: Julie Taymor
Hrajú: Salma Hayek, Mía Maestro
Detail: Tento film je životopisná dráma. Vyhral dva Oscary (najlepší make-up a najlepší originálna hudobná téma) a jeden Zlatý glóbus (Najlepšía originálna hudobná téma - Motion Picture).
Obsah: Film zachytáva profesijný a súkromný život surrealistickej mexickej maliarky Fridy Kahlo, ktorá žije v  bolesti po ochromujúcom zranení, jej búrlivé manželstvo a jej práce. Vo filme sa Frida (Salma Hayek) stavila a tancuje tango s nádhernou Tinou (Ashley Judd), bežne hodnotené ako veľmi zmyselná scéna. Neskôr majú v príbehu milostný pomer.

Chicago

uverejnené 20. 1. 2014, 6:00 používateľom Ondrej BURANSKÝ   [ aktualizované 20. 1. 2014, 6:15 ]

Réžia: Rob Marshall
Hrajú: Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones, Richard Gere
Detail: Film je adaptáciou rovnomenného muzikalu - pôvodne nebol skutočne hudobne prijatý publikom. Film získal šesť cien akadémie, vrátane najlepšieho obrazu, a tri Zlaté glóbusy, vrátane najlepší hudobný  film alebo komédia. Dostal označenie "najlepší hudobný film na obrazovkách za 30 rokov".
Obsah: Príbeh sa sústredí na dvoch zločincov z vášne, ktorí sa ocitnú pri pokuse o vraždu v roku 1920 v Chicagu. Bojujú za slávou, ktorá sa im dostáva až k šibenici. Vo filme je väznica, v ktorej sa tancuje väzenské Tango" - v ňom je tanečné číslo, ktoré kombinuje návrhy, násilie a zmyselnosti.


Moulin Rouge

uverejnené 20. 1. 2014, 5:54 používateľom Ondrej BURANSKÝ

Réžia: Baz Luhrmann
Hrajú: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo, Jim Broadbent, Richard Roxburgh, Garry McDonald, Matthew Whittet, Kylie Minogue, Plácido Domingo
Detail: Film je súčasťou Red Curtain trilógie (Tanec v srdci, Romeo a Júlia a Moulin Rouge), ktoré sa nevzťahujú na obsah, ale sú označené podľa: divadelného motívu, zložitých kostýmov, hudby, čísel, obsah každého film je založený na mýte, tematické zariadenie agresívne využíva (v Moulin Rouge je to hudba),  každý film, predstavuje koniec starších metód zábavy a mieša ich s modernými štýlmi. Kidmanová si pri nakrúcaní z jednej viacerých komplikovaných tanečných sekvencií zranila rebrá. Moulin Rouge bol nominovaný na šesť Oscarov a tri Zlaté glóbusy.Vyhral dva Oscary a tri Zlaté glóbusy (najlepší hudobný film alebo komédia, Najlepšia herečka - nejlepsí hudobný filmalebo komédia, Najlepší originálny film - Motion Picture).
Obsah: Film je o idealistovi, ktorý sa sťahuje do Paríža v roku 1899, kde sa stretne s Harold Zidlerom, majiteľom nočného klubu s názvom "Moulin Rouge". Prvý najväčší príbeh je o umierajúcej prostitútke a mužovi, ktorý sa do nej zamiluje. Prvá, je túžba, potom, vášeň, potom podozrenie, neskôr žiarlivosť, hnev a zrada. Tango sa odohráva v cigánskom klube - Na poli Tanga tu bola uvedená nová verzia povodnej skladby Roxanne od skupiny The Police - spev Sting.


1-10 of 24