Біогенератор БГС-40-2

ТзОВ «БС Екотехнології» розробила та впровадила у виробництво біоферментаторну станцію нового покоління БГС-40-2 для утилізації органічних відходів. Використання даної установки дозволяє переробляти практично будь-які органічні відходи шляхом анаеробного бродіння. У результаті отримуємо високоякісне органічне добриво - біогумус, метан і вуглекислий газ. Це дає можливість повністю або частково забезпечити підприємство газом, теплом, електропостачанням, а також моторним паливом для службового автотранспорту.

Технічний комплекс БГС-40-2 повністю комп'ютеризований і не вимагає постійної присутності обслуговуючого персоналу. Орієнтовно для обслуговування 12 установок потрібен один працівник.

БГС-40-2 складається з:

1. Базова станція об'ємом 2х20 м3

2. Система управління

3. Система очищення біогазу від домішок, що забезпечує ступінь очистки задовільну для безпосередньої заправки автотранспорту або використання в опалювальному котлі чи когенераційній установці.

4. Блок накопичення метану під високим тиском (200 атм) з можливістю безпосередньої заправки автотранспорту оснащеного метановою паливною установкою.

 

Основні характеристики комплексу «БГС-40-2»

 Маса завантаження органічних відходів - 30 т

 Час переробки - 20-45 днів

 Об'єм метану за цикл - 2500 м3

 Для технологічних потреб використовується 120/240 м3 метану (літо / зима)

 Об'єм продукованого вуглекислого газу - 900 м3

 Електрична потужність установки 10 кВт, середнє енергоспоживання 10кВт/год на добу. 

 Установка будується за модульним принципом. Для відповідності кількості сировини у кожній зазначеній Замовником точці переробки та усунення додаткових витрат на перевезення біовідходів пропонується встановлювати необхідну кількість модулів. Цим досягається оптимальне співвідношення продуктивність / собівартість. Застосування оригінальних, захищених патентами розробок дозволило досягти високих експлуатаційних показників установки при ціні обладнання та його монтажу набагато менше, ніж у продукції конкурентів. Таким чином можна говорити не про вартість переробки органічних відходів, а про економічну доцільність інвестицій в переробку органічних відходів виробництва.

 Для стабілізації температурного режиму БГС-40-2 монтується під землею, що забезпечує максимально ефективне використання належних підприємству виробничих площ. Наземне обладнання займає всього кілька м2 (люки завантаження / розвантаження, газопроводи).

 

Технологічний цикл складається з трьох основних етапів.

1. Завантаження біомаси

2. Анаеробне бродіння з виділенням метану і вуглекислого газу

3. Вивантаження біогумусу

Конструкція БГС-40 передбачає наявність буферної ємності, що забезпечує безперервну подачу метану для технологічних потреб Замовника або для заправки технологічного автотранспорту Замовника. Одержуваний вуглекислий газ може бути використаний для технологічних потреб або як сировину для підготовки харчового вуглекислого газу. Одержуваний біогумус може використовуватися для безпосереднього внесення в грунт за допомогою сільськогосподарської техніки для внесення рідких добрив. Він повністю замінює мінеральні добрива й має властивість відновлення природної структури грунтів для істотного поліпшення родючості. Одна установка БГС-40-2 може забезпечити добривами 300 га на рік.

Для розрахунку економічної доцільності використання БГС-40-2 найкраще скористатися фінансово-економічними показниками підприємства-замовника. Орієнтовний приклад розрахунку –

1.       За рік отримується 20 тис м3 метану що може бути використаний для заміщення газу що раніше купувався у сторонніх постачальників, це орієнтовно 80 тис грн.

2.       На мінеральні добрива на гектар орієнтовні витрати 1600 грн х 300 га = 480 тис грн.

3.       Вуглекисли газ не використовується у виробництві Замовника, але може безпечно випускатися в атмосферу не наносячи шкоди довкіллю.

4.       Витрати на вивіз біовідходів 70 грн/тонну х 300 т = 21 тис. грн.

5.       Експлуатаційні витрати – зарплата співробіника 4000 грн Х 12 міс = 48 тис грн.

6.       Витрати на електроенергію – 300 кВт-год* 12 міс = 3600 кВт-год – 12000 грн.

Відповідно за рік експлуатації установка дає економічний ефект у сумі 520 тис. грн.

Вартість базового комплекту складає 500 тис. грн. Отже плановий ROI становитиме орієнтовно 12 місяців. Комплектація, вартість монтажу і кількість необхідних підприємству модулів уточнюється під час передпроектного обстеження. 

Ċ
Олексій Сімків,
19 трав. 2014 р., 01:50
ĉ
Олексій Сімків,
12 вер. 2013 р., 23:44
ĉ
Олексій Сімків,
12 вер. 2013 р., 23:45
ĉ
Олексій Сімків,
10 вер. 2013 р., 07:50
ĉ
Олексій Сімків,
10 вер. 2013 р., 08:09
Comments