Aktualności


Gdzie można odebrać Światło?

opublikowane: 19 gru 2016, 15:12 przez Hufiec Beskidzki

To ostatni tydzień dzielenia się Betlejemskim Ogniem. Będzie go można odpalić jeszcze 23 grudnia (w godzinach 12.00-16.00) i 24 grudnia (w godzinach 10.00-14.00) przed wejściem do CH Gemini Park od ul. Leszczyńskiej oraz w siedzibie Hufca Beskidzkiego we wtorek i środę w godzinach od 13 do 17 oraz w czwartek od 11 do 15.

Weekend z Betlejemskim Światłem Pokoju

opublikowane: 19 gru 2016, 15:06 przez Hufiec Beskidzki   [ zaktualizowane 19 gru 2016, 15:08 ]

Jedna mała świeczka odpalana w Grocie Narodzenia Pańskiego, a jej płomień niesiony w sztafecie skautowej przez kraje i kontynenty obiega świat. To właśnie Betlejemskie Światło Pokoju, które dzięki harcerzom z Hufca Beskidzkiego dotarło do Bielska-Białej.
W miniony weekend odbyła się gra miejska dla zuchów i harcerzy oraz oficjalne przekazanie Światła w bielskiej Katedrze.

Hasło tegorocznej edycji BŚP to “Odważnie twórzmy pokój.” Szerząc ideę braterstwa i pokoju ponad stu harcerzy wzięło udział w grze miejskiej, podczas której bezustannie płonęło Betlejemskie Światło. Uczestnicząc w betlejemskich zmaganiach harcerze poznali laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, mieli możliwość artystycznego wyrażania pokoju na ścianie redakcjiBB oraz udali się na łyżwy. Pomimo mroźnej pogody harcerskie serca wypełniało ciepło Betlejemskiego Ognia.


W ramach betlejemskiego weekendu odbyło się również przekazanie BŚP podczas niedzielnej Mszy Świętej w Katedrze św. Mikołaja. W uroczystości brali udział zarówno harcerze, rodzice jak i mieszkańcy Bielska-Białej. Betlejemski Płomień można było odebrać już tego samego dnia popołudniu podczas Świąt na Starówce.

BŚP już w Bielsku-Białej

opublikowane: 11 gru 2016, 13:25 przez Hufiec Beskidzki   [ zaktualizowane 19 gru 2016, 15:04 ]


Zgodnie z tradycją Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny świeci na Podbeskidziu.

W niedzielę 11 grudnia pięcioosobowa delegacja harcerzy z Hufca Beskidzkiego udała się do Zakopanego, aby odpalić płomień od słowackich skautów. Jak co roku w naszych domach oraz placówkach miejskich i edukacyjnych zabłyśnie Betlejemski Ogień.

Zaczynamy akcję Rozproszenia BŚP 2016!


1-3 of 3