About Us‎ > ‎

Staff List

Headteacher                                            Laurence Clarke

Deputy Headteacher                                Sandra Mundle

Inclusion Manager                                    Anita Bright     

Business Manager                                   Jean Schembri

Assistant Administrative Officer                Sherry Amassnaou
____________________________________________________________________________________

Nursery                

Constance Handley                                    Teacher

Debbie Kyriacou/Ela Pielaszkiewicz          Nursery Nurse

Nurten Mustafa                                           Nursery Assistant

Reception Caterpillars         

Sophie Micallef                                          Teacher

Kim McDonagh/Ela Pielaszkiewicz            Nursery nurse

Reception Bumblebees          

Ciara McGlacken                                        Teacher

Melissa Yethman                                        Nursery Nurse

Year 1 Hedgehogs                   

Jadwiga Hutber/Zoe Fox                            Teacher

Year 1Sunflowers               

Althea Vaughn                                             Teacher

Year 2 Ladybirds                    

Stephanie Lee/Helen Pitman                       Teachers

Year 2 Dandelions                   

Ganix Illarramendi Etxabe                            Teacher

                     

Support Staff 

Angel Elliot                                                    Learning Support Assistant

Jasmin Begum                                              Learning Support Assistant/SMSA

Zahra Nassar                                                Learning Support Assistant

Nora Kilgannon                                             Learning Support Assistant

Mary Jane Bogue                                          Learning Support Assistant

Maria Khalili                                                   Learning Support Assistant/Senior SMSA

Jale Atman                                                     Learning Support Assistant


Vale Staff         

Mary Simmonds                                               Vale Inclusion Manager/Teacher

Megan Royle-Jacob                                         Teacher

Meirelle Kompa                                                Special Needs Assistant
Ernesta Uglovskiene                                        Special Needs Assistant
Natalie Thompson                                            Special Needs Assistant
Rubina Begum                                                 Special Needs Assistant
Yvonne Cawley                                                Special Needs Assistant

Paul Schembri                                                  Site Manager                                                        
Anthony Fisher                                                 Assistant Site Manager   

Cleaners
Wai Ching Chow
Hafez Lallmohamed             

Dinner Supervisors

Chetna Thanki/cleaner           Fathima Farook Mohamed

Katriye Mehmet                      Faustina Danso

Justina Basalirw Nambi          Paula Findley

Aysen Mehmet                        Filiz Elim

Vale Dinner Supervisors

Lillia Koskinen
Gulten Yargi