Джерела фінансування міських проектів

Міський проект — комплекс заходів, спрямованих на розвиток міста:

Джерела фінансування міського проекту:

Ресурси мешканців

Твої сусіди, друзі та знайомі - це величезне джерело ресурсів. У першу чергу, вони можуть допомогти власною працею. Крім того, у них часто можна знайти потрібні інструменти, матеріали, вони можуть привезти, допомогти з перекладом, намалювати, порадити. І не забувай, що у них також є друзі, сусіди та знайомі :-)

2. Гранти

Грант - це кошти, надані грантодавцем (фондом, приватною організацією, урядовою установою або фізичною особою) некомерційній організації або фізичній особі для виконання конкретного проекту. На відміну від позики, грант не потрібно повертати.

Інформацію про доступні гранти можна знайти на таких порталах:

3. Кошти меценатів і спонсорів

Звернись до представників бізнесу. Це можуть бути заклади, розташовані неподалік місця, де ти плануєш зміни, або національні компанії з офісом у твоєму місті.

4. Спільнокошт

Якщо в тебе виникла інноваційна ідея, яка ще не була втілена в інших містах України, то її можуть підтримати мешканці інших міст. Скористайся краудфандинговими платформами (платформи для масового збору коштів):

5. Бюджет участі

Бюджет участі - це частина коштів бюджету міста, яка витрачається на реалізацію проектів мешканців. Тобто проекти пропонують та обирають мешканці шляхом рейтингового голосування, а втілюють у життя виконавчі органи міської влади.

6. Муніципальний грант

Муніципальний грант - це частина міського бюджету, яка на конкурсній основі надається громадським організаціям для втілення їхніх проектів. Ідеї проектів та їх втілення здійснюють громадські організації, а міська рада здійснює лише повне чи часткове фінансування такого проекту.

7. Міські програми співфінансування

Якщо твоя ідея полягає в ремонті чи реконструкції фасаду, брами, балкону, вікон чи проведенні модернізації житлового будинку, скористайся програмами співфінансування, які діють у Чернівецькій міській раді

Шукай ідеї і втілюй їх у життя!