Aktuální příspěvky


Junior Cup Radonice

přidáno: 14. 6. 2018 1:23, autor: Neznámý uživatel

V neděli 3.června se konalo finále již 5.ročník turnaje dětí ve sportovní hale v Radonicích. Díky slušné hře a pravidelné účasti se celkovou vítězkou v kategorii starších dívek stala Kristýna Bálintová a v kategorii starších chlapců její mixový partner z turnaje v Berlíně Marek Oros.Turnaj se hraje každou první neděli v měsíci od října do června (každé kolo má své vítěze) ve třech věkových kategoriích od nejmenších dětí tzv. švýcarským systémem takže každý hráč si během dne zahraje šest dvouher na dva hrané sety do 15 bodů. Je určen i pro začátečníky a neregistrované hráče a je tak skvělou příležitostí vyzkoušet si atmosféru soutěže i pro děti ze sportovních kroužků apod.   http://www.sportcentrumradonice.cz/

Terka Kobyláková úspěšná na GPA U19

přidáno: 12. 6. 2018 6:35, autor: Markéta Osičková

    Jako jediná naše zástupkyně vyrazila Terka Kobyláková do Orlové na GPA U19. Na turnaj jela s jediným cílem, získat dobré bodové umístění pro nasazení na MČR, které proběhne koncem roku 2018. Tento svůj cíl si splnila a ohodnotila turnaj jako "celkem slušné zakončení sezóny":-)
    Terka na turnaji získala zlato ve dvouhře dívek a smíšené čtyřhře a stříbro ve čtyřhře dívek. Věříme, že se jí povede po letní přípravě stejně dobře či lépe!


Konopišťský závod v běhu

přidáno: 12. 6. 2018 6:29, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 13. 6. 2018 4:05 ]

    Letošního Konopišťského závodu se zúčastnilo pár nových tváří. Ze "starých" si opět 10 km přijel zaběhnout Martin Osička se Zdendou Svátou, výpravu posílil tatínek Nely Veverkové Michal. Všichni tři závod doběhli i přes příšerné vedro, někteří s větším, jiní s menším nadšením.
    V bězích dětí Erika Osičková dokázala vyhrát kategorii dívek 2007 - 2008 na 680 m.
Ostatní ženy a dívky - Emma Hanzlová, Aneta Osičková, Nela Veverková, Valča Sonnková a já jsme se přihlásily do běhu 3200 m s názvem Fit pro život. že jsou holky po měsíční venkovní přípravě fit se ukázalo tím, že Emma dokázala i mezi staršími doběhnout na 3. místě ze všech dívek a žen, Valča za ní na 4. místě a Aneta s Nelou si splnily cíl a předběhly mne;-)
    Po závodě jsme si zaslouženě došli na grilování a vířivku v blízkém Vatěkově.

        

Družstva U13

přidáno: 6. 6. 2018 1:40, autor: Markéta Osičková

    V neděli se naše dva týmy zúčastnili soutěže družstev kategorie U13. Naše Áčko vybojovalo pěkné druhé místo po dramatickém závěru 23:25 a 20:22 v rozhodujícím mixu ve finále turnaje.
Ani Béčko se tentokrát neztratilo a skončilo na 6.místě.


    

Babolat Minicup

přidáno: 5. 6. 2018 5:59, autor: Markéta Osičková

    V sobotu 2.6.2018 proběhl na Astře 16. ročník tradičního turnaje ke dni dětí určený pro nejmenší badmintonisty – Babolat Minicup. Tentokrát za podpory ČBaS v projektu Minibadminton 2018 „hravě a zábavně“.
Turnaje pro kategorie U9 a U11 se z našeho oddílu zúčastnilo 10 dětí. Nejvíce se nám dařilo v kategorii U 11 dívky, kde holky obsadily první tři místa – 1. Erika Osičková, 2. Nela Pavlišová, 3. Róza Dobrová. Ani kluci U11 nezůstali pozadu a vybojovali dvě medaile – Kuba Švarc zlato a Dan Pešek stříbro. V U9 se na 3. místě umístila Niki Kubáňová.
    Medailistům i všem zúčastněným gratulujeme ke krásným výkonům. Věřím, že si všichni zahráli dostatek zápasů, užili si turnaj a díky hladkému průběhu a brzkému konci i zbytek sobotního odpoledne.
Za pomoc v průběhu turnaje děkuji všem „žluťáskům“, kteří ochotně dělali rozhodčí a pomohli se vším, co bylo potřeba (jmenovitě: Petra Moravcová, Markéta Osičková, Viktor Malý, Dan Pecák, Terka Pavelková, Aneta Osičková, Honza Urban a Míša Moravec). Stejně tak děkuji rodičům (nejen těm z našeho oddílu) za pomoc s úklidem tělocvičny.
Babolatu děkujeme za skvělé ceny nejen pro nejlepší hráče.
Výsledky turnaje:
https://nominace.astrabadminton.cz/VerejneTurnaje
Kačka

      

Medaile z GPA U13 pro Michala Moravce

přidáno: 29. 5. 2018 13:18, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 29. 5. 2018 13:24 ]

    Tento víkend proběhl celostátní turnaj kategorie U13 v Praze Štěrboholech. Po úspěšném GPC se turnaje mohli zúčastnit Tobiáš Lecian, Michal Moravec a Matěj Švarc. Míša a Tobík ve všech disciplínách a Matěj si nakonec zahrál vedle debla i mix. Tobík v těžké pozici nasazeného hráče do dvouhry kluků hrál téměř jako vždy s Frýdkem. Tentokrát nedokázal proměnit koncovky a prohrál tak ve dvou setech 21:23 a 20:22, čímž dal šanci chytře hrajícímu Míšovi Moravcovi Frýdka porazit v dalším kole a postoupit tak do semifinále. Míšovi přál v sobotu los i třetí sety a tak mohl splnit jeden z dalších cílů - semifinále na celostátním turnaji:-) Za sobotní koučing děkujeme Danovi.
    V neděli bohužel Míša neudržel nervy na uzdě a díky spoustě nevynucených chyb prohrál o postup do finále s V. Havlíčkem z Pardubic. Alespoň máme další cíle před sebou.
    Matěj s Míšou odehráli pěkné zápasy v deblu a postoupili mezi 8 nejlepších, Tobík zase vybojoval druhé kolo  mixu. Jsem ráda, že se nám opět v oddíle začíná dařit, jen tak dál kluci a holky!

                                                 

Přebor Astry se blíží!

přidáno: 20. 5. 2018 8:21, autor: Neznámý uživatel

Dobrý den / ahoj,

rádi bychom Vás pozvali na tradiční zakončení 1. poloviny badmintonové sezony 2018 spojené s Astra přeborem pro hráče kategorie U9-U17. Těm, kterých se turnaj týká, přišel nominační e-mail, ve kterém prosím ZÁVAZNĚ potvrďte účast Vašich dětí. (V případě odhlášení z turnaje dejte vědět co nejdříve na mail: kacka.tomas@gmail.com).

Astra přebor je klasicky spojen s BURZOU badmintonového vybavení. Pokud máte doma oblečení, boty, rakety apod. (v dobrém stavu), které již sami nevyužijete, určitě je doneste! Některému z mladších Astráků jistě dobře poslouží.

Pro ty, kterých se již účast v turnaji netýká, nabízíme exhibiční zápasy starších hráčů, které proběhnou v odpoledních hodinách. Stejně tak dojde na ocenění hráčů nejen za hru v turnaji ale i za celou sezónu.

Po turnaji se také můžete těšit na společné grilování a fotbálek. Rádi přivítáme i pomoc v podobě nějaké buchty nebo salátu ke grilovačce. Zváni jsou všichni hráči, rodiči i přátelé badmintonu. A tatínkové, nebojte se přijít na fotbal, sice prohrajete, ale aspoň se zapotíte.

Těšíme se na Vás, Kačka, Honza a Markéta.

Shrnutí důležitých informací ohledně celé akce najdete v přiložených propozicích.


GPC U13

přidáno: 19. 5. 2018 13:27, autor: Markéta Osičková

    Tuto sobotu se našich 11 hráčů účastnilo GPC U13. Děvčata vesměs vypadla v prvním nebo druhém kole, nejdále mezi 8 nejlepších se tentokrát probojovala Sára Češková. Podobně si vedly holky i v párech, žádné medailové umístění se nekonalo. Ve smíšené čtyřhře se nám již vedlo lépe, Matěj Švarc s Alenou Davídkovou obsadili třetí místo a Michal Moravec s partnerkou Ivou Treperovou z Proseka dokázali zvítězit a postoupili tak na GPA U13, které se koná příští týden v Praze.


    
    Výborně si vedli kluci ve dvouhrách, když třetí místo vybojovali Matěj Švarc a Marek Čepela a vítězství s postupem na GPA si odvezl opět Michal Moravec. Finále čtyřhry kluků bylo v úplné režii Astry, kde zvítězili Matěj s Michalem proti Tobiášovi Lecianovi s Markem Čepelou. Celý den se nesl v duchu "učíme se bojovat" a "všechno jde", chlapci mi dluží nějaké drobné za své negativistické výroky a také jsme si vysvětlili, jakým způsobem se můžeme hecovat. Věřím, že příště už nezaplatí ani korunu a zahrají soustředěné stabilní výkony! Gratulujeme moc k výsledkům, jen tak dál.Naši hráči na GPA U17, GPC U15 a Kralupy Open

přidáno: 14. 5. 2018 13:18, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 14. 5. 2018 13:41 ]

    Tento víkend se vydal Vráťa Erhart na GPA U17 do Orlové. Jediný náš zástupce bojoval hned v prvním kole s pozdějším vítězem celé dvouhry chlapců Adamem Ehmem. Bohužel třísetovou bitvu nedotáhl a tak jen dále sledoval, jak si Adam klestí cestu do finále. Ve smíšené čtyřhře s partnerkou Emmou Staňkovou  je zastavili opět Adam  a Kateřina Valentová před branami semifinále.     V sobotu 12.5.2018 se v Kralupech odehrál turnaj pro kategorie U9, U11 a U13.

Dopoledne se odehrály zápasy menších badmintonistů dle pravidel minibadmintonu - snížená síť, zmenšené hřiště. Zástupce Astry jsme tentokrát měli v dopoledním bloku pouze v U11 - Róza Brtová, Nela Pavlišová, Terka Pečenková, Dan Pešek, Filip Skolil, Tonda Hlavatý, Ondra Klaus a Marek Pečenka. Viděli jsme spoustu krásných výkonů, dokonce medaili se podařilo vybojovat Danovi, který v konkurenci starších, silnějších a zkušenějších hráčů získal stříbro!


Odpoledne se na kurtech představili U13. Za Astru: Sára Češková, Erika Osičková, Míša Bálintová, Emma Hanzlová, Alenka Davídková, Naty Rybová, Terka Houžvíková, Pepa Cajthaml a Adam Dohnal. I starší mezi sebou sehráli mnoho zajímavých zápasů.


    V neděli se konal postupový turnaj kategorie U15, kde chyběla naše největší naděje na postup na GPA Andrea Kobyláková. Tak měli šanci vyniknout ostatní, což se podařilo především klukům. Hned naše dvě dvojice Teodor Schinko - Vojta Havránek a Lukáš Pavlica - Honza Urban se probojovali do semifinále!!! Ve dvouhrách svým výkonem rozhodně zaujal všechny Míša Moravec. Na postup na GPA ale bohužel třetí místa nestačí.

GPD U15 úspěšní kluci

přidáno: 5. 5. 2018 13:57, autor: Markéta Osičková

    Na postupovém turnaji GPD U15 byli úspěšní především naši kluci. Vojta Havránek se ve dvouhře probojoval až do finále, když v semifinále porazil dalšího astráka Honzu Urbana. Ve finále pak odehrál pěkný zápas s Adamem Srncem. Na GPC zaké postoupil umístěním mezi prvními 8 Michal Moravec. 
    Ve smíšené čtyřhře si pro zlato došla dvojice Honza Urban a Nela Veverková, kteří v semifinále porazili naší dvojici Vojtu s Terkou Pavelkovou. 
    Čtyřhru chlapců společně opanovali Vojta s Honzou a třetí místo vybojovali i Míša s Matějem Švarcem. Bez medaile bohužel zůstala dvouhra i čtyřhra dívek, alespoň Terce se podařilo postoupit na GPC. 

      

1-10 of 548