Untitled‎ > ‎

LBJISF sportisti piedalās sestās Eiropas jauniešu spēles cilvēkiem ar invaliditāti.

posted Jun 17, 2017, 1:57 PM by Aija Asports   [ updated Jun 17, 2017, 9:28 PM ]
Brno (Čehija) 7. 06. – 11.06. 2017.

Pateicoties uzvarai Latvijas Boccia čempionātā, Rīgas 66. vidusskolas Boccio komandai tika dota iespēja pārstāvēt Latviju 6. Eiropas jauniešu spēlēs cilvēkiem ar invaliditāti „Emil Open 2017”.  Pavisam Emil Open spēlēs piedalījās delegācijas no 16 valstīm. Latviju pārstāvēja Boccia un galda tenisa spēlētāji. 


Atklāšanas ceremonijā Latvijas karogu nesa Sanija SMILDZIŅA, bet Latvijas zīmi galda tenisists Valdislavs KOBKA. Atklāšanas ceremonija bija svinīga, ar sportistu un tiesnešu zvērestu par godīgu spēli. Sacensībās Markuss BLUĶIS spēlēja Boccio grupā "OPEN", bet Sanija SMILDZIŅA ar Mārtiņu ZVIDRIŅU spēlēja grupā MIX (trenere Inita PURMALE). Noteikumi bija nedaudz atšķirīgi no ierastajiem, bet spēles princips neatšķīrās.


            Savukārt galda tenisisti Valdislavs KOBKA un Aleksandrs SIŅICA (treneris Vadims BEREŽKOVS) sacentās slēgtajā hallē MASTER grupā. Pirmajā dienā labāk veicās mūsu komandas uzraksta nesējam Valdislavam KOBKAM, iekļūstot pusfinālā. Aleksandam SIŅICAM tika labi neveicās un viņš turpināja spēles apakšgrupā. Otrā sacensību dienā Markuss BLUĶIS ieņēma piekto vietu. Arī Valdislavs KOBKA ieguva 5.vietu. 

Trešā pasākuma diena bija veltīta kultūras programmai. LBJSIF sportisti apmeklēja Brno Zooloģisko dārzu.

Brauciena laikā sastapām daudz atsaucīgu cilvēku, kuri labprāt paskaidroja, palīdzēja ar padomu. Palīdzēja ar fizisko spēku, palīdzot izcelt un iecelt jauniešus gultās, kā arī palīdzēja pievarēt stāvos kāpums. Iepazināmies ar citu valstu delegāciju pārstāvjiem, ciešāks kontakts bija Portugāles, Slovēnijas, Čehijas un Lietuvas pārstāvjiem.

Laiks mūs lutināja un visas Čehijā pavadītās dienas bija siltas un saulainas, vidējā gaisa temperatūra dienā ap +25 grādiem.

Par šo iespēju sakām  paldies BJISF un tās priekšsēdētājai Aijai Kļaviņai, kura rosināja mūs piedalīties šajās spēlēs.


 

 Informāciju sagatavoja LBJISF komandas vadītāja Inita PURMALE

 

Comments