Projekti‎ > ‎

Paralimpiskā diena skolā

„Paralimpiskā diena skolā” (PDS) ir izglītojošs un sociāli audzinošs pasākums, kura mērķis ir iepazīstināt vispārizglītojošo un speciālo skolu audzēkņus ar Paralimpisko spēļu kustību un šo spēļu humāno misiju - cilvēka prāta, ķermeņa un gara spēka cildināšanu. Tā pamatā ir paralimpisko ideālu iekļaušana skolas sporta izglītības programmā, kas kalpo par efektīvu pedagoģisku metodi, lai radītu sapratni un izpratni par cilvēkiem ar invaliditāti. Kopš 2005.gada Latvijā ir notikuši 20 paralimpiskās dienas pasākumi, iesaistot vairāk kā 2200 vispārizglītojošo un speciālo skolu skolēnus no 25 skolām. PDS ir vienas dienas pasākums, ar kura palīdzību efektīvi un īsā laikā skolēni gūst bagātīgu informāciju un praktisko pieredzi par sekojošām dzīves vērtībām: 
- individuālo atšķirību respektēšana un pieņemšana,
- sports, kā ik viena cilvēka tiesības,
- sabiedrības atbalsts un iekļaušana sportā. 
PDS pasākums var būt iekļauts sporta programmā un kļūt par skolas ikgadēju tradīciju, kas sekmē iekļaujošās izglītības vides sagatavošanu un ik viena audzēkņa iespēju apgūt PDS piedāvāto programmu. 

Projekta finansētāji: 
2005. -2006. gadā Eiropas un Starptautiskā Paralimpiskā komiteja
2008.- 2009.gadā Nīderlandes vēstniecība Latvijā, MATRA projektu programma
2010. - 2011. gadā ASV vēstniecība Latvijā
2012.gadā Lielbritānijas vēstniecība Latvijā

Atbalstītāji: Latvijas Paralimpiskā Komiteja

LBJISF piedāvā bez maksas metodiskos materiālus (Rokasgrāmata, 20 aktivitāšu kartes un DVD) un praktisku palīdzību pasākuma noorganizēšanai. Lūdzu, ieinteresēto skolu pārstāvim sazināties ar LBJISF vadību: aija@asports.lv, tel. 2920 3488

Vizuālu informāciju no notikušajām paralimpiskajām dienām variet apskatīt sadaļā "Galerija".  

INTERNETĀ: 


                  
  

Comments