Lieldienu laiks ir klāt!

posted Apr 20, 2019, 11:25 AM by Aija Asports


STARPTAUTISKĀS SACENSĪBAS PELDĒŠANĀ BĒRNIEM AR ĪPAŠĀM VAJADZĪBĀM 2019

posted Apr 7, 2019, 12:06 PM by Aija Asports   [ updated Apr 7, 2019, 12:07 PM ]

Starptautiskās sacensības peldēšana  risinās kopš 1971. gada. Šogad sacensībās startēja  Rīgas internātvidusskolas bērni ar dzirdes traucējumiem,  Rīgas 1. SIPS, R4.SIPS,  R5.Sips,  R 66.V, Gaismas IPS,Jūrmalas TS, Polijas- Poznaņas UMKSN, Lietuvas – Viļņas un Kauņas specskolu komandas,Rīgas Strazdumuižas neredzīgo bērnu internātvidusskolas komanda, Latvijas invalīdu peldēšanas federācijas  pārstāvji- kopskaitā  142 dalībnieki- 59 meitenes un 83 zēni. 

Medaļas izcīnīja individualajā vērtejumā Rīgas internātvidusskolai = 41/ 14 Z, 25 S, 12 Br /. Lietuvai – 10 /3, 6 , 1 /. R66.V-9 /3,4,2 /.  R 66.SIPS– 8 /3 ,1, 4/ ,Poznana-5/4,0,1/,  Gaismas IPS -5,2,3/, Igaunija- 4/1,0,3/,Valmiera -  3 /2,0,1/, Srazdumuiža- 2/,0,1,1/, Jūrmala- 1/0,1,0/.Stafetēs dominēja Rīgas internātvidusskola bērniem ar dzirdes traucējumiem un Lietuvas pārstavji.


Sacensību protokoli pielikumā. 

Informāciju sagatavoja sacensību galvenais tiensnesis Jevgenijs PUHOVSLBJISF Boccio fināls 2019.gadā.

posted Mar 2, 2019, 10:33 AM by Aija Asports   [ updated Mar 2, 2019, 1:17 PM ]


Šodien, 2.03. Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija aizvadīja 2019.gada fināla turnīru Boccio spēlē. Ozolnieku sporta centrā ieradās uzvarētājkomandas no visiem reģioniem un Rīgas. Spēles notika četrās apakšgrupās: 

1. grupa – bērni 8 – 15 gadu vecumam ar dažādiem kustību traucējumiem bez intelektuālās attīstības traucējumiem.

2. grupa – jaunieši 16 – 23 gadu vecumam ar dažādiem kustību traucējumiem bez intelektuālās attīstības traucējumiem

3.grupa – komanda ratiņkrēslos līdz 23 gadu vecumam, bez intelektuālās attīstības traucējumiem, ja iespējams nodrošināt pilnu komandas sastāvu

4. grupa – dalībnieki līdz 18 gadu vecumam ar intelektuālās attīstības traucējumiem.

1. grupā godalgoto 1. vietu izcīnīja Rīgas 71. vidusskolas komanda, 2.vieta - Jelgavas 1. internātpamatskolas - attīstības centra komandai, 3.vieta - Raiskuma internāpamatskolas - rehabilitācijas centra komanda. 

2. grupā - 1. vietu izcīnīja Cēsu sporta skolas komanda, 2. vietu - Krāslavas BJC kluba "Saulessvece" komanda, 3. vietu -Rīgas 66. speciālās vidusskolas komanda "Lielie". 

3. grupā - 1. vietu izcīnīja Raiskuma internāpamatskolas - rehabilitācijas centra komanda, bet 2. vieta -Rīgas 66. speciālās vidusskolas komanda "Lai ripo!". 

4. grupā - 1. vieta - Krāslavas BJC kluba "Saulessvece" komandai, 2. vieta - Rīgas 2. speciālās pamatskolas komandai, 3. vieta -  Raiskuma internāpamatskolas - rehabilitācijas centra komandai. 

Sacensību ietvaros notika starptautiskai klasifikācijai atbilstošu spēlētāju paraugdemonstrējumi, izmantojot speciālās rampas un spēles bumbu komplektu. 
  
PALDIES LATVIJAS SPORTA PEDAGOĢIJAS AKADĒMIJAS TIESNEŠIEM!

PALDIES TRENERIEM UN PEDAGOGIEM PAR IKDIENAS DARBU AR SPORTISTIEM!

 

Vidzemes reģiona boccia sacensības.

posted Feb 25, 2019, 12:11 AM by Aija Asports   [ updated Feb 25, 2019, 12:13 AM ]

2019.gada 23.februārī Cēsīs 2.pamatskolas sporta zālē notika Vidzemes reģiona boccia sacensības. To rīkoja Cēsu pilsētas Sporta skolas Pielāgotā sporta nodaļa sadarbībā ar LBJISF ( Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federāciju) un Cēsu novada pašvaldību. Sacensības notika četrās grupās – I.gr. - 8-15g. - ar kustību traucējumiem, II.gr.- 16-23g. ar kustību traucējumiem, III.gr. -8-23 g. – ratiņkrēslos, IV.gr.- 8- 18g. ar intelektuālās attīstības traucējumiem. Piedalījās 14 komandas: no Valmieras - 4, Alsviķiem - 3, Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra - 4, Cēsīm - 3 (2 no Cēsu pilsētas Sporta skolas Pielāgotā sporta nodaļas un 1 no Cēsu 2.pamatskolas).

Sacensību dalībnieki cīnījās par Vidzemes reģiona čempiona titulu un kausu, kā arī par iespēju pārstāvēt Vidzemes reģionu LBJISF rīkotajā Latvijas boccia sacensībās, kas norisināsies 2.martā Ozolniekos.

 Vidzemes reģionu šajās sacensībās pārstāvēs:

I.grupā –Raiskuma internātpamatskolas rehabiltācijas centra komanda - Artis, Priedītis, Rodrigo Brūderis, Armands Zembergs, Samanta Upeniece).

II.grupā – Cēsu PSS Pielāgotā sporta nodaļas komanda – Niks Cīrulis, Emīls Žēpers, Armands Ģēģeris, Marta Boze.

III.grupā – Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra komanda – Edgars Jurkevičs, Kristjāna Mensone, Mairis Sietiņsons.

IV.grupā – Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra komanda – Elvis Jānis Spuļģis, Kristaps Zvaigzne, Samanta Spuļģe, Krists Ķuzis. 

Informāciju sagatavoja Vidzemes reģionālā turnīra organizatore Inese RUDZĪTE

Rīgas XIX Boccia sacensību rezultāti

posted Feb 2, 2019, 6:34 AM by Aija Asports   [ updated Mar 3, 2019, 10:16 PM ]

Jaunā gada sākumā par tradīciju kļuvušas Boccia sacensības, kas pulcē spēlētājus no Rīgas speciālajām skolām un dienas centriem.

Ar vien vairāk speciālo skolu skolēnu komandas piedalās šajās sacensībās. Vēl pirms pāris gadiem, Boccia bija populārs dienas centru apmeklētāju vidū, šodien sacensībās bija ieradušās skolēnu komandas no 1.speciālās internātpamatskolas – attīstības centra, 2.speciālās internātpamatskolas, 5.speciālās internātpamatskolas – attīstības centra kā arī Rīgas 71.vidusskolas un vistālāko ceļu mērojušie skolēni no Zālītes internātpamatskolas.

Dienas centrus pārstāvēja biedrības Rūpju bērns komandas “Cerību tilts” un “Cerību māja”.

Kopskaitā piedalījās 14 komandas, no astoņām izglītības iestādēm un dienas centriem ar mazliet vairāk nekā pussimts sportot gribētājiem.

Vienlaicīgi, spēles notika trijos laukumos. Tiesnešu pienākumus veica Rīgas 66.speciālās vidusskolas audzēkņi: Gunta, Dinārs, Elīza, Jete, Kristiāns un Francis. Pēc sacensībām pārrunājot kā kuram veicies, daži atzina, ka šī bijusi lieliska pieredze un viņi sajutuši gan atbildību, gan gandarījumu par paveikto darbu.

Sacensību noslēgumā visas komandas saņēma uzslavas vārdus par teicamo organizētību un kā apliecinājumu par labi padarīto darbu nelielu “Draugu darbnīcas” cepto kliņģeri. Godalgoto vietu ieguvēji saņēma diplomus un pārsteiguma balvas.

Dalībnieki: 1.speciālā intrenātpamatskola – attīstības centrs; 2.speciālā internātpamatskola, 5.internātpamatskola – attīstības centrs; Rīgas 66,speciāla vidusskola, Rīgas 71.vidusskola, Zālītes internātpamatskola; Cerību ligzda, Cerību tilts.

1.grupa:

I vieta – Rīgas 71.vsk “Grīva”

2.grupa:

I vieta – Rīgas 66.speciālā vidusskola “Lielie”

3.grupa:

I vieta – Rīgas 66.speciālā vidusskola “Lai Ripo”

4.grupa:

I vieta – 2.speciālā internātpamatskola

II vieta – 1.speciālā internātpamatskola – attīstības centrs

III vieta – Rīgas 71.vsk “Grīva – 2”

5.grupa:

I vieta – Cerību ligzda “Fiksie”

II vieta – Cerību ligzda “Ātrie”

III vieta – Zālītes speciālā internātpamatskola

 

 

Paldies LBJISF par sniegto atbalstu sacensību organizēšanā!

Paldies visiem par dalību!


Informāciju sagatavoja Rīgas Boccio sacensību galvenā tiesnese Inita PURMALE! 

      

 

Ar Boccio sacensībām LBJISF uzsāk jauno sporta gadu

posted Jan 28, 2019, 2:50 AM by Aija Asports   [ updated Mar 3, 2019, 10:17 PM ]

Kā ierasts, katrs jaunais gads iesākas ar Boccio sacensībām Latvijas reģionos. Jau 1.februārī notiks Rīgas pilsētas Boccio sacensības, Rīgas 66.vidusskolā. Sākums plkst. 10.30 *reģistrācija. 
2.februārī notiks Boccio kauss Kuldīgā, Kurzemē.
20.februārī  - Aleksandrovas internātpamatskolā, Latgalē.  
23.februārī - Cēsīs Vidzemē. 
Nākamo sacensību laiki, vietas un nolikumi būs pieejami pavisam drīz. 

Paldies Jelgavas ISRK "Cerība" par darbu 25 gadu garumā!

posted Jan 20, 2019, 12:16 AM by Aija Asports   [ updated Jan 20, 2019, 12:22 AM ]

Šī gada pirmā mēneša laikā ISRK "Cerība" notiek biedrības likvidēšanas process. Kluba ilggadējā vadītāja un dibinātāja Ruta KĻAVIŅA kopā ar biedrības valdi pieņēmusi lēmumu izbeigt kluba darbību. Tam ir vairāki iemesli - veselība, sporta cilvēkiem ar invaliditāti "buksēšana" valstī, kas neļauj īstenot ieceres un dot līdzvērtīgu iespēju piedalīties sportā jebkuram cilvēkam mūsu valstī. Paveiktais ir 90% balstīts uz R.Kļaviņas entuziasmu, brīvā laika ieguldījumu un veselību. Visiem šiem resursiem reiz pienāk izsīkums!


ISRK "Cerība" sportistu panākumi un devums Latvijas valsts sporta atpazīšanai pasaulē nav izmērāms. Atpazīstamākie vārdi bijuši Ingrīda PRIEDE, Edgars BERGS, Dmitrijs SILOVS, kuri pirmos soļus sportā spēra pamatskolas laikā, piedaloties LBJISF sporta nometnēs. Lielajā sportā šos sportistus trenēja un atbalstīja treneres Maija UKSTIŅA un Ināra APERĀNE. 

ISRK sportistu panākumus var apskatīt šeit: 

ISRK Cerība 1993-2018

No Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas sakām MILZUM LIELU PALDIES "Cerībai" par sadarbību ceturtdaļgadsimta garumā, par lielo darbu un atbalstu arī federācijas izveidē un darbībā. 

Priecīgus svētkus!

posted Dec 23, 2018, 2:03 PM by Aija Asports


Latvijai 100!

posted Nov 19, 2018, 9:26 AM by Aija Asports


Nāc un sporto sev par prieku!

posted Nov 15, 2018, 1:17 PM by Aija Asports   [ updated Nov 17, 2018, 10:16 PM ]

14.novembrī Elektrum Olimpiskajā sporta centrā sporta festivālā “Nāc un sporto sev par prieku!” piedalījās 487 dalībnieki  - bērni un jaunieši ar dažādām invaliditātātēm, kuri veica uzdevumus 30 pielāgotā sporta aktivitāšu stacijās. Uz sporta festivālu dalībnieki bija mērojuši ceļu no Daugavpils, Liepājas, Kokneses, Pelčiem, Tukuma, Krāslavas, Dobeles, Baldones, Kalkūniem, Palsmanes, Antūžiem, Smiltenes, Jēkabpils, Jelgavas, Raiskuma, Valmieras un ,protams, paši rīdzinieki. No Rīgas izglītības un sociālās aprūpes iestādēm  pasākums pulcēja 214 dalībniekus. 110 Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas sporta zinātnes un veselības aprūpes studenti kopā ar Rīgas Juglas vidusskolas 11.klases skolēniem pildīja palīgu un tiesnešu funkcijas, palīdzot pielāgot veicamo uzdevumu katram dalībniekam. 

Elektrum Olimpiskā centra baseinā pēc remonta atkal varējām organizēt peldēšanas sacensības. Jaunie peldētāji sacentās 25 m un 50 m distancēs brīvā stila un uz muguras peldējumos. Lielāko peldētāju dalībnieku grupu sastādīja divdesmit viens Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas audzēknis. Šajā grupā labākos rezultātus - 1.VIETAS ieguva Tīna SILIŅA, Melisa SPRUDZĀNE, Artūrs GRASIS, Violeta LEŠČINSKA, Kristofers KRAZE, Kārlis MELDERIS, Linda MIČULE un Rolands SIRSNIŅŠ. Savukārt citās funkcionālo traucējumu grupās pirmās vietas ieguva Jeroslava IVANOVA, Jekaterina CVETKOVA, Madara USTINOVA, Tomass KOZULIS, Vjačeslavs PLUTJAKOVS un  Madars ŠTEINBERGS. Pielikumā peldēšanas rezultātu protokols. 

Pasākumu organizēja Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta līdzfinansējumu. Šogad pasākums bija veltīts Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas 25 gadu jubilejai.

 

Paldies visiem pedagogiem, treneriem, vecākiem un soicālās aprūpes centru darbiniekiem, kuri bija kopā ar saviem audzēkņiem, bērniem un klientiem pasākumā! https://ej.uz/sportafestivaals2018

YouTube Video

  

 
1-10 of 227