Rīgas XIX Boccia sacensību rezultāti

posted Feb 2, 2019, 6:34 AM by Aija Asports   [ updated Feb 2, 2019, 6:35 AM ]

Jaunā gada sākumā par tradīciju kļuvušas Boccia sacensības, kas pulcē spēlētājus no Rīgas speciālajām skolām un dienas centriem.

Ar vien vairāk speciālo skolu skolēnu komandas piedalās šajās sacensībās. Vēl pirms pāris gadiem, Boccia bija populārs dienas centru apmeklētāju vidū, šodien sacensībās bija ieradušās skolēnu komandas no 1.speciālās internātpamatskolas – attīstības centra, 2.speciālās internātpamatskolas, 5.speciālās internātpamatskolas – attīstības centra kā arī Rīgas 71.vidusskolas un vistālāko ceļu mērojušie skolēni no Zālītes internātpamatskolas.

Dienas centrus pārstāvēja biedrības Rūpju bērns komandas “Cerību tilts” un “Cerību māja”.

Kopskaitā piedalījās 14 komandas, no astoņām izglītības iestādēm un dienas centriem ar mazliet vairāk nekā pussimts sportot gribētājiem.

Vienlaicīgi, spēles notika trijos laukumos. Tiesnešu pienākumus veica Rīgas 66.speciālās vidusskolas audzēkņi: Gunta, Dinārs, Elīza, Jete, Kristiāns un Francis. Pēc sacensībām pārrunājot kā kuram veicies, daži atzina, ka šī bijusi lieliska pieredze un viņi sajutuši gan atbildību, gan gandarījumu par paveikto darbu.

Sacensību noslēgumā visas komandas saņēma uzslavas vārdus par teicamo organizētību un  kā apliecinājumu par labi padarīto darbu nelielu “Draugu darbnīcas” cepto kliņģeri. Godalgoto vietu ieguvēji saņēma diplomus un pārsteiguma balvas.

Dalībnieki: 1.speciālā intrenātpamatskola – attīstības centrs; 2.speciālā internātpamatskola, 5.internātpamatskola – attīstības centrs; Rīgas 66,speciāla vidusskola, Rīgas 71.vidusskola, Zālītes internātpamatskola; Cerību ligzda, Cerību tilts.

1.grupa:

I vieta – Rīgas 71.vsk “Grīva”

2.grupa:

I vieta – Rīgas 66.speciālā vidusskola “Lielie”

3.grupa:

I vieta – Rīgas 66.speciālā vidusskola “Lai Ripo”

4.grupa:

I vieta – 2.speciālā internātpamatskola

II vieta – 1.speciālā internātpamatskola – attīstības centrs

III vieta – Rīgas 71.vsk “Grīva – 2”

5.grupa:

I vieta – Cerību ligzda “Fiksie”

II vieta – Cerību ligzda “Ātrie”

III vieta – Zālītes speciālā internātpamatskola

 

 

Paldies LBJISF par sniegto atbalstu sacensību organizēšanā!

Paldies visiem par dalību!


Informāciju sagatavoja Rīgas Boccio sacensību galvenā tiesnese Inita PURMALE! 

      

 

Ar Boccio sacensībām LBJISF uzsāk jauno sporta gadu

posted Jan 28, 2019, 2:50 AM by Aija Asports   [ updated Feb 5, 2019, 1:30 PM ]

Kā ierasts, katrs jaunais gads iesākas ar Boccio sacensībām Latvijas reģionos. Jau 30.janvārī notiks Rīgas pilsētas Boccio sacensības, Rīgas 66.vidusskolā. Sākums plkst. 10.30 *reģistrācija. 
2.februārī notiks Boccio kauss Kuldīgā, Kurzemē.
20.februārī  - Aleksandrovas internātpamatskolā, Latgalē.  
23.februārī - Cēsīs Vidzemē. 
Nākamo sacensību laiki, vietas un nolikumi būs pieejami pavisam drīz. 

Paldies Jelgavas ISRK "Cerība" par darbu 25 gadu garumā!

posted Jan 20, 2019, 12:16 AM by Aija Asports   [ updated Jan 20, 2019, 12:22 AM ]

Šī gada pirmā mēneša laikā ISRK "Cerība" notiek biedrības likvidēšanas process. Kluba ilggadējā vadītāja un dibinātāja Ruta KĻAVIŅA kopā ar biedrības valdi pieņēmusi lēmumu izbeigt kluba darbību. Tam ir vairāki iemesli - veselība, sporta cilvēkiem ar invaliditāti "buksēšana" valstī, kas neļauj īstenot ieceres un dot līdzvērtīgu iespēju piedalīties sportā jebkuram cilvēkam mūsu valstī. Paveiktais ir 90% balstīts uz R.Kļaviņas entuziasmu, brīvā laika ieguldījumu un veselību. Visiem šiem resursiem reiz pienāk izsīkums!


ISRK "Cerība" sportistu panākumi un devums Latvijas valsts sporta atpazīšanai pasaulē nav izmērāms. Atpazīstamākie vārdi bijuši Ingrīda PRIEDE, Edgars BERGS, Dmitrijs SILOVS, kuri pirmos soļus sportā spēra pamatskolas laikā, piedaloties LBJISF sporta nometnēs. Lielajā sportā šos sportistus trenēja un atbalstīja treneres Maija UKSTIŅA un Ināra APERĀNE. 

ISRK sportistu panākumus var apskatīt šeit: 

ISRK Cerība 1993-2018

No Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas sakām MILZUM LIELU PALDIES "Cerībai" par sadarbību ceturtdaļgadsimta garumā, par lielo darbu un atbalstu arī federācijas izveidē un darbībā. 

Priecīgus svētkus!

posted Dec 23, 2018, 2:03 PM by Aija Asports


Latvijai 100!

posted Nov 19, 2018, 9:26 AM by Aija Asports


Nāc un sporto sev par prieku!

posted Nov 15, 2018, 1:17 PM by Aija Asports   [ updated Nov 17, 2018, 10:16 PM ]

14.novembrī Elektrum Olimpiskajā sporta centrā sporta festivālā “Nāc un sporto sev par prieku!” piedalījās 487 dalībnieki  - bērni un jaunieši ar dažādām invaliditātātēm, kuri veica uzdevumus 30 pielāgotā sporta aktivitāšu stacijās. Uz sporta festivālu dalībnieki bija mērojuši ceļu no Daugavpils, Liepājas, Kokneses, Pelčiem, Tukuma, Krāslavas, Dobeles, Baldones, Kalkūniem, Palsmanes, Antūžiem, Smiltenes, Jēkabpils, Jelgavas, Raiskuma, Valmieras un ,protams, paši rīdzinieki. No Rīgas izglītības un sociālās aprūpes iestādēm  pasākums pulcēja 214 dalībniekus. 110 Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas sporta zinātnes un veselības aprūpes studenti kopā ar Rīgas Juglas vidusskolas 11.klases skolēniem pildīja palīgu un tiesnešu funkcijas, palīdzot pielāgot veicamo uzdevumu katram dalībniekam. 

Elektrum Olimpiskā centra baseinā pēc remonta atkal varējām organizēt peldēšanas sacensības. Jaunie peldētāji sacentās 25 m un 50 m distancēs brīvā stila un uz muguras peldējumos. Lielāko peldētāju dalībnieku grupu sastādīja divdesmit viens Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas audzēknis. Šajā grupā labākos rezultātus - 1.VIETAS ieguva Tīna SILIŅA, Melisa SPRUDZĀNE, Artūrs GRASIS, Violeta LEŠČINSKA, Kristofers KRAZE, Kārlis MELDERIS, Linda MIČULE un Rolands SIRSNIŅŠ. Savukārt citās funkcionālo traucējumu grupās pirmās vietas ieguva Jeroslava IVANOVA, Jekaterina CVETKOVA, Madara USTINOVA, Tomass KOZULIS, Vjačeslavs PLUTJAKOVS un  Madars ŠTEINBERGS. Pielikumā peldēšanas rezultātu protokols. 

Pasākumu organizēja Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta līdzfinansējumu. Šogad pasākums bija veltīts Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas 25 gadu jubilejai.

 

Paldies visiem pedagogiem, treneriem, vecākiem un soicālās aprūpes centru darbiniekiem, kuri bija kopā ar saviem audzēkņiem, bērniem un klientiem pasākumā! https://ej.uz/sportafestivaals2018

YouTube Video

  

 
Ap 500 dalībnieki sporta festivālā

posted Nov 12, 2018, 11:50 AM by Aija Asports   [ updated Nov 12, 2018, 11:50 AM ]

Uz sporta festivālu 14.novembrī "Nāc un sporto sev par prieku!" pieteikušies 492 dalībnieki no 32 iestādēm visā Latvijā. Vislielāko dalībnieku skaitu sastāda rīdzinieki - ap 200 bērni un jaunieši ar invaliditāti. Šogad pasākums veltīts Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas 25 gadu jubilejai!
 Dažas dienas pirms ikgadējā festivāla esam saņēmuši ļoti mīļu un patiesi aizkustinošu pateicības vēstuli no bērnu riteņkrēslu tenisa grupas vecākiem. Paldies par sirsnīgajiem vārdiem un paldies treneriem un vecākiem par nenovērtējamo atbalstu bērnu ikdienas sporta gaitās! Kaut mēs spētu Latvijai ieejot jaunā simtgadē nodrošināt ikdienā sportošanas iespējas VISIEM Latvijas bērniem, neskatoties uz viņu individuālajām, unikālajām spējām! 

UZ TIKŠANOS OLIMPISKAJĀ SPORTA CENTRĀ 14.NOVEMBRĪ!

Sporta festivāls "Nāc un sporto sev par prieku!"

posted Oct 25, 2018, 6:10 AM by Aija Asports   [ updated Oct 28, 2018, 4:34 AM ]

14.novembrī plkst.11.00
 Elektrum Olimpiskajā centrā sāksies tradicionālais sporta festivāls "Nāc un sporto sev par prieku!" Šogad tas ir veltīts Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas 25 gadu jubilejai!
Pasākumā dalībnieki būs bērni un jaunieši ar dažādām invaliditātēm. Dalībnieku vecums no 8 - 35 gadiem. Festivāla organizatori būs parūpējušies par 30 individuālām sporta stacijām. Paralēli notiks peldēšanas sacensības. Neizpaliks bez muzikāliem un sportiskiem pārsteigumiem. Vairāk informācija par pasākumu pielikumā. 

YouTube Video

YouTube Video


Gatavojamies sporta dienai Zemgalē!

posted Oct 10, 2018, 11:34 AM by Aija Asports

Jau tradicionāli rudenī notiek novadu sporta dienas bērniem ar dažādām invaliditātēm. 25. oktorbrī Dobelē bērni un jaunieši no Zemgales tiek aicināti uz Sporta svētkiem Dobelē personām ar īpašām vajadzībām un viņu draugiem. 

Pasākuma vieta un laiks: plkst. 11.00 Dobeles Sporta centrā, Tērvetes ielā 10, Dobelē.

Sporta dienā piedalās Dobeles novada bērni un jaunieši ar invaliditāti un uzaicinātie ciemiņi no citām Latvijas pilsētām. No katras organizācijas svētkos var piedalīties līdz 17 dalībniekiem (tajā skaitā pavadoņi). Sporta svētku dalībnieki ierodas sporta tērpos un sportam piemērotos maiņas apavos. Katra komanda izdomā savas komandas devīzi/saukli.

Dalībnieku reģistrācija no plkst.10.30.

Sporta dienas atklāšana: 11.00

Sporta aktivitātes: no plkst. 11.15 līdz plkst. 14.00

Disciplīnas: Individuālas sporta aktivitātes ar dažādu sporta disciplīnu elementiem, komandu stafetes (5cilvēki komandā no katras organizācijas).

Apbalvošana: 14:00

Katram, kurš ieradīsies uz Sporta svētkiem, būs jāsagatavo darbiņš izstādei par tēmu „Latvijai 100”. Darbi būs apskatāmi visu Sporta svētku laikā un noslēgumā labāko darbu autori tiks apbalvoti (veicot balsošanu).


Pieteikumi jāiesniedz līdz 2018. gada 12. oktobrim iesūtot dalībnieku un pavadoņu skaitu e-pastā: nvolaimina@inbox.lv, vai zvanot tālr. 26009173 (Laila) (skat. pieteikuma formas paraugu pielikumā).

Par savu veselības stāvokli sacensībās atbild paši dalībnieki vai viņu pavadoņi. Papildus informācija pa tālr. 26009173,29465545 vai nvolaimina@inbox.lv

ESI KUSTĪBĀ! - TU NEESI VIENS!

posted Oct 5, 2018, 10:47 PM by Aija Asports   [ updated Oct 5, 2018, 11:02 PM ]

22. septembrī no 11.00 - 15.00 DINO ZOO PASAULĒ norisinājās sporta diena personām ar invaliditāti un viņu līdzcilvēkiem "Tu neesi viens". Tajā personas ar īpašām vajadzībām, viņu ģimenes locekļi un līdzcilvēki piedalījās bezmaksas nodarbībās un pielāgotās sporta aktivitātēs. Dalībnieki varēja pārbaudīt savu veiklību, spēku un līdzsvaru un ātrumu dažādās pielāgotās stafetēs un izaicinājumos. Paralēli fiziskajām nodarbībām pasākumā bija pieejamas plaušu slimību speciālista un ergoterapeitu lekcijas, kur pieredzējuši speciālisti stāstīs par pareizu elpošanu un ergoterapijas iespējām rehabilitācijā.

   
  


"Esi kustībā!" - pasākuma "Tu neesi viens!" motto, kur LBJISF sadarbībā ar LSPA topošajiem fizioterapeitiem piedalījās 16 pielāgotās fizisko aktivitāšu staciju organizēšanā. 
 Prieks par aktīvajiem dalībniekiem!

1-10 of 223