Edgaram Bergam zelts!

posted Aug 25, 2018, 12:40 PM by Aija Asports

Apsveicam mūsu sportistu Edgaru Bergu ar zelta medaļu ar 14,03 m lodes grūšanā, kļūstot par Eiropas Čempionu, kā arī pāspējot čempionāta rekordu Berlīnē (Vācijā) notiekošajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā. 

Foto: Latvijas Paralimpiskā komiteja

Eiropas čempionāta rezultāti

posted Aug 24, 2018, 1:44 AM by Aija Asports   [ updated Aug 25, 2018, 12:41 PM ]


22.08. Eiropas čempionātā Berlīnē startēja diska metēja Ingrīda Priede, kura izcīnīja 3.vietu ar rez. 25,52 m. Ingrīda sportā ir no 16 gadu vecuma un ir pārliecināta, ka šīs ir viņas pēdējās  sacensības. 
Paldies Ingrīdai un viņas kluba - Jelgavas ISRK "Cerība" vadītājai Rutai KĻAVIŅAI, un trenerei Maijai UKSTIŅAI par ieguldīto darbu sportistes karjeras spodrināšanā daudzu gadu garumā!
Foto: Latvijas Paralimpiskā komiteja

Aktivitāšu diena 1.septembrī.

posted Aug 23, 2018, 12:57 AM by Aija Asports


Mūsu sportistu starti Eiropas čempionātā vieglatlētikā

posted Aug 20, 2018, 10:32 PM by Aija Asports   [ updated Aug 20, 2018, 10:32 PM ]

Vakar sākās Eiropas čempionāts viegatlētikā, kas no 20.- 26.08. notiek Berlīnē (Vācijā). Mūsu sportists Dmitrijs SILOVS uzsāka čempionātu, iegūstot pirmo zelta medaļu Latvija. Viņa raidītais šķēps aizlidoja 51.54m tālu! Ar šo rezultātu Dmitrijs ir uzstādījis Eiropas rekords savā klasē!
APSVEICAM DMITRIJU UN VIŅA TRENERI!!!!

Ratiņtenisa vasara!

posted Aug 20, 2018, 10:25 PM by Aija Asports   [ updated Aug 20, 2018, 10:37 PM ]

Šī vasara īpaši aktīva bija jaunākajiem ratiņtenisa sportistiem. 

No 23.-26.jūlijam Nīderlandē notika bērnu un jauniešu starptautiskā ratiņtenisa nometne, kurā piedalījās astoņi dalībnieki no Latvijas kopā ar saviem asistentiem (vecākiem) un treneriem Natāliju NOVIKOVU un Rihardu ŠORENDO. Četras dienas mūsu sportisti kopā ar citu valstu dalībniekiem apguva ratiņtenisa spēles metodes un iepazinās ar dažādiem vingrinājumiem savas meistarības celšanai. 
 
No 30.07.-5.08. NRC Vaivaros pirmo reizi Latvijā notika bērnu un jauniešu ratiņtenisa nometne. Dalībniekiem bija bagāta programma ar treniņiem pieredzējušu treneru Natālijas NOVIKOVAS, Jūlijas ČUBAROVAS un citu vadībā. Nometnē nodarbībās savu profesionālo palīdzību sniedza NRC Vaivari ergoterapeiti Zoja ŅESTEROVA, Filips BERNADSKIS un citi speciālisti. Tāpat neiztika bez jautrām un neaizmirstamām socializēšanās aktivitātēm nometnes vakaros kopā ar žurnāla LILIT galveno redaktori Allu PETRAPAVLOVSKU, fotomākslas pasniedzēju Sandru BALODZEDAS, veselības veicināšanas konsultantu Mārtiņu KARNĪTI un citiem augsta līmeņa profesionāļiem. 
Vizuāls video ieskats šeit: https://ej.uz/rtnometne2018


PALDIES TRENEREI UN FANTASTISKAI ORGANIZATOREI, UN FOTOGRĀFEI NATĀLIJAI NOVIKOVAI!
Foto un video no Natālijas arhīva. 

Vieglatlētu starti Lietuvā

posted May 22, 2018, 11:52 AM by Aija Asports   [ updated May 22, 2018, 12:05 PM ]

20. maijā  Šauļu stadionā (Lietuva) notika Lietuvas invalīdu sporta federācijas čempionāts vieglatlētikā. Sacensībās piedalījās ap 50 dalībnieku, lielākā daļa bērni un jaunieši. Lietuva šobrīd pārdzīvo vieglatlētikā sportistu maiņu. Bijušie, kuri piedalījās starptautiskās sacensībās, ir savas aktīvās sporta gaitas beiguši. Tiek audzināta jaunā maiņa.

Kā katru gadu , sākot no 1996. gada, šogad no Latvijas bijām ISRK’’Cerība’’ divi dalībnieki.

LP vienības dalībniece Ingrīda PRIEDE (38.kl.) diska mešanā sasniedza rezultātu 29,67m un ieņēma 1. vietu.

Armands GĀGA (37. Kl.) lodi aizgrūda 7,47m un izcīnīja 7. vietu.

Informāciju sagatavoja Jelgavas ISRK "Cerība" vadītāja R.Kļaviņa

   
  Armands Gāga                                 Ingrīda Priede

Pozitīvo emociju turnīrs aizvien!

posted May 20, 2018, 8:16 AM by Aija Asports   [ updated May 20, 2018, 8:16 AM ]Valmieras Invalīdu sporta klubs ,,Stars S,, (VISK) sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federāciju (LBJISF) un Valmieras Bērnu sporta skolu (VBSS) rīkoja tradicionālo Vidzemes novada sporta stafešu turnīru ,,Sportot prieks!,, kas notika 12.maijā kā allaž mums viesmīlīgā Valmieras 2.vidusskolas sporta zālē.

Sacensību dalībnieki- bērni un jaunieši ar kustību un intelektuālās attīstības traucējumiem.

Tika uzaicinātas komandas no Valmieras, Madonas, Alsviķiem, Raiskuma , Cēsīm, kopā 11 komandas. Stafetes tika veidotas balstoties uz Boccia, florbola, basketbola, boulinga elementiem tradicionāli un - pluss, kā vienmēr pa kādai ,,rozīnītei’’ - kaut kas jauns un neparasts. Šoreiz - ,,Torņa celšana’’, ,,Ķēdīte’’ un ,,Veiklie riņķi’’. Katrai komandai bija jāpiedalās 8 stafetēs, tā ir liela slodze.

Uz jautājumiem kura stafete bija visgrūtākā, visvieglākā, kura īpaši patika? Sacensību dalībnieki atbildēja – grūti nebija, bija daudzveidīgi un ļoti interesanti! Jo veicot visus piedāvātos stafetēs uzdevumus tiek dots stimuls domāt kā to izdarīt ātrāk un efektīvāk. Mobilizējot spējas līdzdarboties, sastrādāties un atbalstīt vienam otru rodas motivācija uz pozitīvā mērķa sasniegšanu.

Rezultāti: jaunākā vecuma grupā - I vietu izcīnīja Raiskuma (1) komanda, II vietu Madonas (I), III vietu Cēsis (1) komanda.

Vecākā vecuma grupā - I vietu izcīnīja Raiskuma (2) komanda. II vietu Alsviķu (II) komanda , III vietu Valmieras (1) komanda (Melānija Beļājeva, Ričards Matjušenoks, Elvis Vītols, Dainis Grīnbergs).

Sacensību dalībnieki saņēma VBSS medaļas un diplomus, LBJISF sagādātās balvas.

Tiesnešu darbā tradicionāli veiksmīgi iesaistījās VISK ,,Stars S’’ audzēkņi un veterāni. Īpašs Paldies Gunitai Šīrantei - ikgadējai un profesionālai Boccia un stafešu turnīra tiesnesei!

Kad tiek rīkoti šādi pasākumi, ikdienas ritumā tiek ieviests prieks un azarts – kas tad un kā šoreiz būs? Vai satikšu vecus draugus, jeb iepazīšos ar jauniem? Vai šoreiz man sanāks tikpat labi kā iepriekš?

Gala rezultātā: uzvar ,,Kustēties prieks!’’- te un tagad! Jo šādos pasākumos visi saņem pozitīvo emocionālo lādiņu, draugu atbalstu, jūtās veiksmīgi un novērtēti. Ar motivāciju un cerību uz nākotni!

Informāciju sagatavoja Sandra Vilne un Sarmīte Ulanovska

PAVASARA SPORTA PASĀKUMI

posted Apr 6, 2018, 10:25 PM by Aija Asports   [ updated Apr 6, 2018, 10:29 PM ]

Aprīlī LBJISF aicina uz pavasara sporta pasākumiem 

LBJISF Pavasara sporta diena ” Sportosim kopā!’’ Zemgalē notiks 24. aprīlī plkst. 10.30 Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centrā.


Vidzemes novada ,,Sportotprieks -2018,, sporta stafešu sacensības notiks  2018.gada 28. aprīlī Valmieras 2.vidusskolā, Raiņa ielā 11. Sākums plkst.10.00. 

SVINAM PAVASARI!!!
http://www.cartoonaday.com/spring-vernal-equinox/

Pasākumu nolikumi pielikumā. 

Starptautiskais atklātais jauniešu čempionāts peldēšanā pulcē 113 dalībniekus!

posted Mar 13, 2018, 10:05 PM by Aija Asports

LBJISF Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem atklātās starptautiskās sacensības peldēšanā risinājas Rīgas 95.vidusskolas peldbaseinā laikā no 1.-2. martam.

Starptautiskās sacensības peldēšana notiek jau kopš 1971. gada. Šogad sacensībās startēja  Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem,  Rīgas 1. SIPS, R4.SIPS, R 66.V, Gaismas IPS, Polijas- Poznaņas UMKSN, no Stokholmas (Zviedrija) viens pārstāvis,  Lietuvas – Viļņas un Kauņas speciālo skolu komandas, Rīgas Strazdumuižas neredzīgo bērnu internāt-vidusskolas komanda, Latvijas invalīdu peldēšanas federācijas  pārstāvji, Lielvārdes un Jumpravas  IPS , Svētciema pārtāvis– kopskaitā  113 dalībnieki - 47 meitenes un 66 zēni. Sacensību gaitā tika pārbaudīts mācību- treniņu darba rezultāti, veikta darba analīze. Dota iespēja bērniem veicināt aktīva- fiziska dzīves veida pielietošana brīvajā laikā, popularizējot peldēšanas sportu kā aktīvu un dzīvei nepieciešamu iemaņu iegūšanai.

Skolēnos veicināta patriotisko jūtu audzināšana, aizstāvot savas skolas un valsts godu.

Uz sacensībam tika uzaicināti arī daudzi peldētāji , kuri sen jau beiguši skolu, taču šī iespēja-atkal satikties un atpazīt vienam otru-daļēji netika izmantota.

Turpretim, jaatzīmē visu laiku viena no labākajiem peldētājiem- Imanta Šnepsta- Melburnas olimpiadē 10. vieta 2010.gadā-starts. Viņš joprojām ir lieliskā formā , divās distancēs uzrādīja pasaules A standarta rezultātus, izcīnīja 2 zelta un 1 sudraba medaļu. Apsveicu !

Jaunajiem peldētajiem bija piemērs un interesantas pārrunas.

  Sacensības risinājās labā emocionālā gaisotnē ar teicamu tiesnešu darbību, labi iekārtotā sporta bāzē. Izmitināšana un ēdināšana – kvalitatīvā līmenī. Uzvedība un sportiskā attieksme sacensību laikā laba. Protestu nebija.

 

Sasniegtie rezultāti  

          Medaļas izcīnīja individualajā vērtējumā Rīgas internātvidusskolai = 66/ 30 Z, 24 S, 12 Br /. Lietuvai – 33 /13 10 , 10 /. R66.V-15 /3,5,7 /.  R 61.SIPS– 8 /0 ,2, 6 / ,  Gaismas IPS -6 /2 , 3, 1 /, Stoholma – 5 /4,1,0/, Valmiera -  5 /2,2,1/, Svētciems – 3/2,1,0/, Srazdumuiža- 2/,0,0,2/, Lievārde,Poznaņa,R4,SIPS- 1/0,1,0.

    Sacensībās labus rezultātus uzrādīja Imants Šnepsts,  Artis Vazdiķis un Maksims Bergmanis, no jaunajām peldētājām jaatzīmē Violeta Lesčinska, Amanda Intsone, Melisa Sprudzāne un AnnaKorenika.

    Pēc sacensībām tika noteikta peldētāju  izlases komanda startam 48.Baltijas republiku nedzirdīgo skolēnu spartakiadē, kas risināsies aprīļa beigās Tartu.

    Labākajiem peldētājiem tiks dota iespēja jūnija sākumā piedalīties Eiropas jaunatnes spēlēs- “Emyl-2018” Čehijā Brno pilsētā. Šīm sacensībām kopējo komandu komplektē un piesaka startiem Latvijas paraolimpiska komiteja.

    Lai veicas mācībās un treninos !

 

Paldies par doto iespēju organizēt šādas , ļoti nepieciešamas sacensības. Sacensības risinājās ciešā sadarbībā ar RD IKSD sporta daļu un LBJISF

         Sacensību galvenais tiesnesis     J.Puhovs

Boccio čempionāta 2018' uzvarētāji

posted Mar 3, 2018, 10:24 AM by Aija Asports

3.martā Zemgales Olimpiskajā centrā noritēja LBJISF Boccio čempionāts 2018. gadā. Sportisti sacentās 4 grupās: 

1. grupa – bērni 8 – 15 gadu vecumam ar dažādiem kustību traucējumiem bez intelektuālās attīstības traucējumiem.

2. grupa – jaunieši 16 – 23 gadu vecumam ar dažādiem kustību traucējumiem bez intelektuālās attīstības traucējumiem

3.grupa – komanda ratiņkrēslos līdz 23 gadu vecumam, bez intelektuālās attīstības traucējumiem, ja iespējams nodrošināt pilnu komandas sastāvu

4. grupa – dalībnieki līdz 18 gadu vecumam ar intelektuālās attīstības traucējumiem.

Rezultāti: 
1. grupā - 1. vieta Cēsu 2.pamatskolas komandai
                   2. vieta Rīgas 71.vidusskolas komandai "Strēlnieki" 
                   3. vieta Jelgavas 1. internātpamatskolas - attīstības centra komandai

2. grupā - 1.vieta Rīgas 66.vidusskolas komandai
                   2. vieta Raiskuma  internātpamatskolas - rehabilitācijas centra komandai
                   3. vieta Krāslavas kluba "Saulessvece" komandai

3. grupa - 1. vieta Rīgas 66.vidusskolas komandai

4.grupa - 1.vieta Dzirciema internātpamatskolas komandai 
                    2. vieta  Raiskuma  internātpamatskolas - rehabilitācijas centra komandai
                    3. vieta Rīgas 2.speciālās internātpamatskolas komandai 

Sacensības tiesāja ISK "Cerība" viens no pirmajiem sportistiem Igors Ņedaivoda, LSPA pasniedzējs, sporta fizioterapijas studiju programmas direktors Martiņš Čampa un LBJISF valdes priekšs. Aija Kļaviņa


PALDIES SKOLOTĀJIEM, TRENERIEM UN VECĀKIEM PAR DARBU!


1-10 of 212