Специален поздрав за всички учители, чиято безкрайна любов е „механизмът”, с който непреходните хуманни и универсални идеали изписват огнените си букви в душите на поколения възпитаници. Честит празник, любими учители!
Поздрави от Alfredo José Fernández Jiménez
Поздрави от Йоана Венелинова (випуск '19) и Наталия Вучкова (випуск '88)
Училищата, както и хората, имат свои биографии, но техните мащаби са несъизмерими, защото в живота на едно училище като в свещен храм ритуално се вграждат човешки съдби. Ако съществуването на хората е ограничено във времето, то животът на училището се измерва с десетилетията и тук биографията се нарича история. Датата 19 март е необикновена, защото сцената на IVЕГ „Фредерик Жолио-Кюри” се превръща в духовната територия на словото, музиката, танца и театъра. И нищо – дори глобалната заплаха за оцеляването на устоите на човечеството – не може да промени това. Оставяме Ви да се насладите на малка част от изкуството, което талантливите ученици създават, и нека това бъде поздрав за всички, свързали завинаги душата си с гимназията. Честит 19 март!
Елисавета Ташева от 10. И
Виктория Георгиева от 9. Б
Полина Живкова от 8. Г
Кристалена Стоянова 8. Г
И това го правихме миналата година за 19 март. Много хора ще се видят тук, учители, театрали, изявени ученици, ученици от първия випуск, танцьори. Поздрави от La comparsa del Mar Negro!
Честит празник и от трупата на френския театър!
Още преди да се наложи да минем на дистанционно обучение, гимназията стана иновативно училище - благодарение на ентусиазма на преподавателите и учениците. Честит празник с пожелание да бъдем вдъхновени да творим при всякакви обстоятелства!