Новини

  Обласний поетичний відеочелендж «Україна – країна нескорених», присвячений Дню Захисників і Захисниць України, Дню українського козацтва, святу Покрови Божої Матері– 01 жовтня 2023 року.

З 22 вересня до 01 жовтня 2023 року комунальний заклад «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради оголошує поетичний відеочелендж «Україна – країна нескорених».


Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до нашого відеочеленджу!


Вам потрібно:

Дітям або підліткам (віком від 06 до 21 року) зняти відеоролік на камеру чи мобільний телефон, учасниками якого є підростаюче покоління, які декламують патріотичні вірші про любов до Батьківщини, до рідного краю, вірші про незламну мужність та відвагу наших Захисників, підтримку бойового духу ЗСУ та віри у перемогу України над російськими агресорами. 

До 01 жовтня опублікувати на всіх доступних вам ресурсах з додаванням хештегу   #Україна_КраїнаНескорених 


Зміст та хронометраж відеороликів – до 2 хвилин.


Крім того, можна надіслати заявку з активним посиланням на відео

e-mail: zochetum.estet@gmail.com 


Цікаво:

14 липня 2023 року набрав чинності Закон № 3258-ІX «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України». Тепер українці відзначатимуть державні свята за новою традицією.

Зміни в законодавстві відбулися у звʼязку з тим, що православна церква України 24 травня 2023 року на Архієрейському соборі затвердила повний перехід з 1 вересня 2023 року на новий – новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу.

Тому, 1 жовтня - один із найвизначніших днів в історії для українців, оскільки в цей день з 2023 року в Україні відзначають декілька важливих свят: День захисників і захисниць України, День українського 

У 2014 році указом Президента України встановлено свято - День захисника України. У той же час було скасовано указ 1999 року, яке 23 лютого встановлювався День захисника Вітчизни. Свідомі українці вперше відзначали це свято під гаслом «Сила нескорених».

Згідно з Законом України, який був ухвалений 14 липня 2021 року, назва свята «День захисника України», яке щороку відзначається 14 жовтня, змінено на «День захисників і захисниць України». Ця зміна сприяє гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців у захисті нашої країни та належному вшануванню воїнів обох статей. Адже багато жінок нарівні з чоловіками беруть участь у захисті суверенітету й територіальної цілісності України.

У 1999 року в Україні вперше офіційне відзначили День українського козацтва. Він встановлений указом Президента України в день свята Покрови Пресвятої Богородиці. Ще в кінці 19 століття французький дипломат Жан-Бенуа Шерер в своєму дослідженні відзначав, що Покрова Пресвятої Богородиці була для козаків великим святом, саме в цей день вони проводили важливі заходи, зокрема, збиралися для обрання нових членів старшини.

За легендою, в день Покрова військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ҆я - Константинополь. Жителі столиці Візантії в молитві звернулися до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця нібито з҆явилася перед ними та вкрила їх своїм покровом. Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. В древні часи вірили, що свято Покрова приносить з собою мир, добро, любов і довіру.

  Вітаємо Всіх з Міжнародним Днем миру!

  У цей нелегкий для країни час, важливість сучасної активної молоді, яка готова служити громаді та волонтерити, тим самим допомагаючи працівникам ДСНС, мають спільну мету – захищати життя та майно громадян. Все це є запорукою майбутнього успіху України.

 «Зразковий художній колектив» хореографічний гурток народного танцю «Чарівний чобіток» прийняв участь у заході урочистого прийняття учнів у члени Дружини Юних Рятувальників – пожежних, привітавши гостей та учнів танцем «Україночка». Урочистості відбулись на базі Центру незламності (Запорізький академічний ліцей №23).

Переможемо разом!

   Відповідно до наказів: Міністерства освіти і науки України від 28.11.2022 №1063 «Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2023 рік (за основними напрямами позашкільної освіти)», та Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти на 2023 рік», Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 14.12.2022 № 399 «Про затвердження Плану обласних організаційних заходів з дітьми та учнівською молоддю на 20223 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) та Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти на 2023 рік» та Плану роботи комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради на 2023 рік, протягом І півріччя 2023/2024 навчального року заплановано проведення обласних конкурсів з художньо-естетичного напряму позашкільної освіти:

– з 15 вересня до 31 жовтня 2023 року, обласний конкурс-виставка дитячої творчості «Берегиня роду українського» в рамках Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки» та Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»;

– з 15 вересня до 15 листопада 2023 року, обласний етап Всеукраїнського конкурсу-виставки дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі»;

– з 15 вересня до 01 жовтня 2023 року, обласна національно-патріотична акція «Переможемо разом!»;

– з 15 вересня до 01 жовтня 2023 року, обласна патріотична благодійна акція «Запорізький козацький край – за Волю, Честь і Перемогу!»;

– з 15 вересня до 06 грудня 2023 року, обласна благодійна патріотична акція «Шануймо мужність та відвагу воїнів Збройних Сил України»;

– з 15 вересня до 06 грудня 2023 року, обласна національно-патріотична благодійна акція «З любов’ю до Героя» в рамках Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая»;

– з 15 вересня до 25 грудня 2023 року, обласний конкурс дитячого малюнка «Казкова феєрія» з нагоди святкування Дня Святого Миколая, Різдва Христового і Нового року;

– з 15 вересня до 30 листопада 2023 року, обласний конкурс-виставка «Народна іграшка» в рамках Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»;

– з 15 вересня 2023 року до 31 січня 2024 року, обласний конкурс відео майстер-класів «Феєрверк талантів» в рамках Всеукраїнського відкритого фестивалю закладів позашкільної освіти України «Територія творчості».

     Додаткова інформація за телефоном: м. Запоріжжя: (061) 702-33-62; 093-977-52-89, контактна особа – Зінченко Людмила Георгіївна.

 з 22 вересня до 01 жовтня 2023 року, обласний поетичний відео челендж «Україна – країна нескорених!»;  

           

 з 25 вересня до 25 грудня 2023 року, обласний конкурс авторської дитячої і юнацької поезії та прози «Я – за єдину Україну!» ;


з 25 вересня 2023 року до 31 січня 2024 року, обласний конкурс дитячої і юнацької літературної творчості «Зима крокує – свята дарує» ;


з 25 вересня 2023 року до 31 січня 2024 року, обласний конкурс авторських сценаріїв масових та виховних заходів «Святкова круговерть".


     Додаткова інформація за телефоном: м. Запоріжжя: (061) 702-33-62; 066-659-13-77, контактна особа – Яворська Олена Леонідівна.


   До участі у конкурсах запрошуються здобувачі освіти та педагоги закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти, вихованці закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами). 

З інформацією щодо проведення конкурсів можна ознайомитись за посиланням:                                                                                                                  https://drive.google.com/drive/folders/18-xGX8zJjgeMjL7PxySx42YPQAu8UBL7?usp=drive_link 


 

УВАГА!

Шановні колеги!

 

Подовжено термін проведення обласного конкурсу дитячої та юнацької творчості «Збережемо Україну разом».

Чекаємо на ваші заявки та роботи. Термін проведення: до 30 жовтня 2023 року.

Умови участі за посиланням:

https://docs.google.com/document/d/1CKLGiLS1lCthzdVBldzTGYShypOzt7kA/edit?usp=sharing&ouid=112516572726910802905&rtpof=true&sd=true

 

  29 серпня – День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

   Цей день приурочено воєнним подіям на сході України. Символікою цього дня є квітка соняшника, адже у серпні 2014 року на полях саме із цією рослиною полягло багато українських воїнів.

   Ми пам’ятаємо тих ГЕРОЇВ, які поклали своє життя, захищаючи Україну від підступного ворога. 

Висловлюємо щирі співчуття родинам загиблих захисників, які втратили у війні з російським окупантом своїх рідних.

Вічна пам’ять загиблим, слава і честь живим захисникам!  Володар Гран-прі Міжнародного фестивалю талантів "UKRAINE TAG" (Німеччина), Артем Межебицький, вихованець вокального гуртка "Квінта", керівник Голікова Оксана Станіславівна

Вітаємо Артема з перемогою!video_2023-08-24_11-53-05.mp4

Ми надія України!

Віра і наснага майбуття.

Світла усмішка зорини,

Вічна радість, роду і життя.

 

Ми цвітіння України,

Квітка чарівниця майбуття,

Мир і благо сліз перлина,

Сонце щастя світлого життя...

 

З нагоди святкування Дня незалежності України у 2023 році комунальним закладом "Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді" Запорізької обласної ради проводиться обласний фестиваль- марафон дитячої та юнацької творчості " Ми майбутнє Незалежної України".

 

Мета фестивалю: виховання  у дітей та молоді почуття патріотизму, національної гідності, любові та поваги до історії Батьківщини та рідного краю; формування переконання у нетлінності духовних скарбів  українського народу; залучення учнівської молоді до кращих традицій національного мистецтва.

 

Вітаємо всіх учасників фестивалю-марафону!  

Миру, наснаги, здійснення мрій та скорішої Перемоги України!

  Напередодні свята Дня Незалежності України, педагоги комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради провели майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва на базі оздоровчого табору «Juliet school».

   Цікавий майстер-клас «Серце України» провела керівник гуртка «Диво» Дубровська К.О. Діти взяли активну участь у виготовленні сердечок. Обережно та поступово з жовто-блакитних клаптиків паперу вони викладали сердечка, опановуючи техніку торцювання.

  Своєю креативністю вразив майстер-клас «Лялька-бажальниця» керівник гуртка «Народна творчість» Приходько В.І. Вона розповіла про історію появи, технологію  виготовлення ляльки. Хлопчики та дівчатка власноруч створили для себе оберіг «Лялька-бажальниця». Кожен присутній перед виготовленням загадав своє заповітне бажання, яке здійсниться за допомогою «Ляльки-бажальниці».

  Щиро вдячні кожному, хто долучився до нашого заходу!

  Разом до Перемоги!


  Щиро вітаємо вас з Днем Державного прапора України!

   Для кожної країни прапор – символ її суверенітету та єдності нації, уособлення її могутності та незалежності. У всі часи державний прапор – священний. За нього віддавали життя і проливали кров, повага до прапора – це повага до свого народу, його коріння і традицій. 

   Упевнені, що, дивлячись на полотнище прапора, кожен українець – як житель великої країни – відчуває гордість за свою Батьківщину, за свій великий народ. Зі святом вас, з Днем Прапора!

        Вітаємо учасників обласного                    конкурсу-виставки  декоративно-ужиткового,      образотворчого та фотомистецтва                            «Живи, Україно, прекрасна та сильна!»          

День Незалежності України — особливе свято для кожного українця. На передодні святкування Дня Незалежності України комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради у термін з квітня по серпень 2023 року проведено обласний конкурс-виставку декоративно-ужиткового, образотворчого та фотомистецтва «Живи, Україно, прекрасна та сильна!», з метою національно-патріотичного виховання та формування громадянської свідомості учнівської молоді, спонукання до роздумів про майбутнє та розвиток держави молодим поколінням, подальшого розвитку і підтримки талановитих дітей, активізація творчої молоді до соціально-вагомої діяльності, підтримки талановитих, обдарованих дітей та молоді, виховання у них високих моральних якостей.

докладніше

Обласний фестиваль-марафон дитячої 

та юнацької творчості 

«Ми майбутнє Незалежної України»

 

З нагоди святкування Дня Незалежності України у 2023 році, з метою громадянського і патріотичного виховання молодого покоління; формування високих моральних цінностей; відновлення, збереження і популяризації здобутків українського народу у боротьбі за свободу та незалежність; залучення учнівської молоді до кращих традицій національного мистецтва, пошуку, подальшого розвитку і підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді, з 08 до 31 серпня 2023 року комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради проводиться обласний фестиваль-марафон дитячої та юнацької творчості «Ми майбутнє Незалежної України» (далі - Фестиваль).

До участі у Фестивалі запрошуються учні закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) віком від 6 до 21 років включно.

Інформаційно-методичні рекомендації щодо проведення обласного фестивалю-марафону дитячої та юнацької творчості «Ми майбутнє Незалежної України» можна переглянути за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1_vlHYOdHTGEDVvc12VTcswEOy34MfvpX/edit?usp=drive_link&ouid=112516572726910802905&rtpof=true&sd=true 

moi-proekt-6-serpnya-den-povitryanix-sil-zsu_nzJnGDH6.mp4

 Відзначаємо День Української Державності

 

28 липня 2023 року Україна відзначає День Української Державності.  Свято припадає на День хрещення Київської Русі та спрямоване на сприяння утвердженню принципу спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України. Головне – це збереження історичної справедливості та протидія фальшивим інтерпретаціям, які сьогодні поширюються державою-агресором щодо історичних аспектів української державності.

Напередодні Дня Української Державності, з метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді, педагоги комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради провели низку майстер-класів для дітей вимушено переселених осіб з тимчасово окупованих територій Запорізької області та вихованців гуртків на базі Благодійної організації відкритого простору допомоги «САМЕ ТУТ», комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради. Учасники майстер-класів виготовили вироби з природного матеріалу, соломи, бісеру.

У рамках проведення заходу діти ознайомилися з невід’ємними елементами, що символізують українську державність та є основою історичної свідомості українців і процесів державотворення. Творчий процес учасників заходу доповнювався розповіддю про історію виникнення та значення символів української державності і викликав у дітей позитивні емоції та бажання відкрито висловлювати власні почуття і творити.

Нехай День Української Державності об'єднає українців у всьому світі, а мудрість та сила дасть нам натхнення. Бажаємо зміцнення української ідентичності заради процвітання України!

Бажаємо всім творчого успіху, Перемоги та мирного неба!

Слава Україні!

   Вітаємо наших переможців!

    У липні 2023 року відбувся І Всеукраїнський Благодійний фестиваль мистецтв «ДоброДій!», мета якого – збір коштів для ЗСУ!

   До фестивалю залучилися вихованці Зразкових художніх колективів: гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Диво» та гурток бісероплетіння «Дивосвіт» комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради.

   Вихованці, які представили свої роботи отримали І місця та нагороджені дипломами. Керівники гуртків закладу Катерина Дубровська та Людмила Зінченко відзначені подякою за високий професіоналізм, майстерну педагогічну підготовку, розвиток високого інтелектуального, культурного, морального, творчого та духовного рівня вихованців.

      Бажаємо творчих злетів!


Педагогами комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради на базі Благодійної організації відкритого простору допомоги «САМЕ ТУТ» проводяться майстер-класи для дітей з тимчасово окупованих територій Запорізької області.

Бісероплетіння, соломоплетіння, валяння, паперопластика – всі ці майстер-класи дають можливість дітям проявити креативність, індивідуальність та творчий запал у декоративно-ужитковому мистецтві.

Завдяки майстер-класам діти постійно отримують ще й психологічну підтримку педагогів, яка дає нашим дітям віру у Перемогу України, скоріше закінчення війни та повернення додому.

Бажаємо всім мирного неба, натхнення та Перемоги!

Вітаємо переможців

Всеукраїнської виставки-конкурсу

декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва  «Знай і люби свій край»!


Відповідно до плану роботи Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації на 2023 рік, наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 14.12.2022 № 399 «Про затвердження Плану обласних організаційних заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2023 рік (за основними напрямками позашкільної освіти) та Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти на 2023 рік», з лютого до квітня 2023 року комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» серед учнів, студентів та вихованців закладів освіти Запорізької області.

Найкращі експонати було відправлено на Всеукраїнську виставку-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (далі – Конкурс) до м. Києва. Згідно з рішенням журі Конкурсу 29 експонатів учасників від Запорізької області посіли призові місця.

докладніше

«На вербі я сиджу, гукаю, дівчат на Купала скликаю»


   7 липня  українці відзначатимуть одне з найколоритніших і цікавих народних свят літа – Івана Купала. Свято літнього сонцестояння, яке символізує народження літнього сонця – Купала. Цей день вважався особливим для вшанування головних елементів обрядовості, в основі яких лежать культ вогню, води і рослинності.

  Головною купальською травою вважалась папороть, таємничий цвіт якої йшли шукати найсміливіші в ліс у ніч на Купала. Той, хто її знайде, буде здоровим і багатим. Плетення вінків дівчатами і пускання їх на воду. Вода мала силу «очищення», «оздоровлення». Тому в цей день купання було ритуальним і  відоме усім народам Європи. Також є вірування і в цілющі властивості купальської роси, у ній качалися, нею умивалися.

   Напередодні свята Івана Купала педагоги комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради провели майстер-класи для дітей, вимушено переселених  з тимчасово окупованих територій та вихованців Центру. Діти навчилися плести з польових квітів вінки, прийняли участь у спортивних естафетах, поринули в атмосферу свята, літа та щасливих емоцій!

   Вітаємо всіх зі святом! Нехай кожен день дарує сонячний настрій та дивовижні моменти, щоб легкість і гарний настрій стали приводом до багатьох цікавих подій і радості!

   МИРУ та ПЕРЕМОГИ!


Шановні колеги!

 

Дипломи переможців:


Можна отримати за адресою: м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 14.

Додаткова інформація за телефоном: (093)-977-52-89 (контактна особа – Зінченко Людмила Георгіївна).

Виставка декоративно-ужиткового мистецтва

«Ми – українці, єдиний народ!»

 до Дня Конституції України

 

День Конституції України набув особливого значення. Українці на увесь світ заявили, що наші конституційні права і свободи – непорушні, а наша держава завжди була, є і буде цілісною та недоторканною, і ми боротимемося за це до останнього подиху. Кольори нашого Прапора стали символом волелюбності і свободи, а наш народ – прикладом незламності духу та боротьби за власні ідеали і право вибору свого шляху.

Педагоги та вихованці комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради підготували виставку декоративно-ужиткового мистецтва «Ми – українці, єдиний народ!». На виставці були представлені вироби з паперу, бісеру, соломки, солоного тіста, природного матеріалу; ляльки-мотанки, вишиті обереги тощо. А також підготували власноруч плакат на якому висловили свої права та привітання.

Вітаємо всіх зі святом! Віримо в щасливе майбутнє нашої країни!Українські обереги – до витоків народної спадщини

 

28 червня – День Конституції України, свято національного єднання й загальної відповідальності за сьогодення і майбутнє нашої Батьківщини!

У цей святковий день педагоги комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради провели для дітей вимушено переселених осіб з тимчасово окупованих територій та вихованців Центру майстер-клас «Українські обереги». Головною метою майстер-класу є прищеплення національної свідомості, виховування почуттів любові до своєї землі, інтересу до культури своєї Батьківщини та витоків народної творчості.

Дітлахи були дуже задоволені виробами, які зробили своїми руками, отримали гарний настрій та позитивні емоції.

Бажаємо всім незламності духу, міцного здоров’я та Перемоги!


Відеочелендж «Юним громадянам – великі права»

       Протягом червня комунальним закладом "Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді" Запорізької обласної ради було проведено відеочелендж #ЮнимГромадянам_ВеликіПрава, присвячений Дню Конституції України. 

           Дякуємо найактивнішим учасникам відеочеленджу:

                                                                                     Вітаємо всіх з Днем Конституції!


Ми маємо право жити в мирі!

 

Напередодні свята День Конституції України для вихованців гуртка «Народна творчість» та дітей вимушено переселених осіб з тимчасово окупованих територій комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено Майстер-клас «Ми маємо право жити в мирі!» по виготовленню ляльки-моталки «Янгол-оберіг». Кожен мріє, що лялечка виготовлена дитячими руками прискорить Перемогу і ми всі будем жити в мирі!

Бажаємо миру і Перемоги! Все буде України!
Маю право на дитинство, маю право на життя!

 

Щорічно 28 червня в Україні відзначається День Конституції України – Основного Закону нашої країни. Конституція є гарантом прав і свобод кожного українця – дорослого і дитини, закріплює наші обов’язки перед державою і визначає наш шлях як країни.

Напередодні відзначення Дня Конституції України керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «Фантазія» комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради Світлана Незола провела майстер-клас для дітей вимушено переселених осіб з тимчасово окупованих територій та вихованців Центру «Маю право на дитинство, маю право на життя!».

Учасники майстер-класу виготовили з кольорового паперу об’ємні листівки, використовуючи спеціальну техніку, та написали на них свої бажання.

Веселою і жвавою була атмосфера на майстер-класі. Крім виготовлених листівок, діти ще раз поринули у історію створення нашої держави та головного гаранта прав і обов'язків країни – Конституції України.

Вітаємо всіх з прийдешнім святом – Днем Конституції України!Відбувся Майстер-клас «Серце України»

 

З нагоди відзначення Дня Конституції України педагоги комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради організували і провели Майстер-клас «Серце України» для дітей переселених з тимчасово окупованих територій та вихованців Центру, на якому поділилися секретами виготовлення сучасних патріотичних прикрас. Учасники заходу власними руками зробили поробки-прикраси.

Педагоги зазначили, що символіка стала нести глибоке значення, і сьогоднішній сплеск патріотизму потрібно підтримувати й надалі продовжувати проводити такі заходи, до яких з радістю долучається молодь та діти.

Усіх присутніх закликали прикрасити одяг виготовленою власноруч українською символікою на честь Основного Закону України.

Бажаємо всім творчого успіху, мирного неба та Перемоги!

 Майстер-клас «Повітряна кулька бажань»


У червні керівником гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «Фантазія» комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено майстер- клас «Повітряна куля бажань» для дітей переселених з тимчасово окупованих територій Запорізької та Херсонської областей.

Протягом майстер-класу діти проявили зацікавленість щодо виготовлення поробок своїми руками. Кожна дитина написала своє бажання щодо закінчення війни на Україні.

Усі учасники майстер-класу отримали гарний настрій та позитивні емоції.

Разом ми сильні та непереможні! Віримо у перемогу України та скоріше закінчення війни!


Малюнки для наших воїнів

Дитячі малюнки, вірші та листи – зворушливі й завжди бажані обереги для захисників України на фронті. Вони надихають, підбадьорюють та підтримують дух українських воїнів. Слова "дякую" та "повертайтеся живими", які пишуть діти, підіймають моральний дух та дає сили нашим воїнам.

Так, вихованці «Зразкового художнього колективу» хореографічного гуртка народного танцю «Чарівний чобіток» комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради намалювали малюнки-листівки захисникам Запорізького краю. Всі дитячі малюнки будуть передані місцевими волонтерами для військових у зони бойових дій.

Зі слів воїнів: «Для наших захисників дуже важливо відчувати, що тебе люблять, чекають, розуміють і вірять в нашу Перемогу. Коли вірять рідні і близькі — це одне, а коли вірять діти і передають свої емоції, сподівання, надію своїми малюнками і листами — це дуже розчулює. Читаючи листи від дітей, написані простими дитячими словами, вони зачіпляють найпотаємніші струни душі і вселяють віру в те, що ми разом йдемо до перемоги. І кожен з нас виконує своє завдання, яке наближає нас до Перемоги».

Віримо в наших захисників! Віримо в Перемогу України!

Перемагаємо разом!

Відео акція З Перемогою в серці.mp4

Захисникам України від дітей Запорізького краю!

 

Комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено обласну благодійну патріотичну акцію дитячих малюнків-листівок «З перемогою в серці!», з метою формування у молодого покоління високих моральних цінностей; виховання патріотизму та національної свідомості; підтримки бойового духу ЗСУ та віри у перемогу України над російським агресором.

докладніше

 

 мал на асфльті.mov

   «Моя мирна Україна»

 

Вихованцями «Зразкового художнього колективу» хореографічного гуртка народного танцю «Чарівний чобіток» було проведено конкурс малюнка на асфальті «Моя мирна Україна».

Яскравими кольорами крейди діти захоплено вимальовували свої почуття та мрії, розповідаючи про безмежну любов до своєї країни, про те що бачать її квітучою, родючою та вільною. Вона у квітах, веселках, з будинками та зеленою травою, прапором та тризубом.

Приємно відзначити, що завдяки малюнкам дітей на асфальті вулиця перетворилася на яскраву галерею, перехожі висловлювали свої позитивні емоції, слова подяки за приємні почуття у цей нелегкий час.

Кожен дитячий малюнок - це віра у нашу Перемогу!

 


     З метою підтримки бойового духу воїнів ЗСУ та віри у Перемогу України над російськими агресорами, вихованці «Зразкового художнього колективу» гуртка народного танцю «Чарівний чобіток» разом з батьками провели танцювальний флешмоб «Мир над Україною». До флешмобу також долучилися діти та дорослі, переселені з тимчасово окупованих територій Запорізької області.

         Здоровий спосіб життя – модно та стильно!

Одне з важливих завдань сучасності – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину.  

Вихованці гуртка "Фантазія" комунального закладу "Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді" Запорізької обласної ради із великим задоволенням взяли участь у спортивних змаганнях "Мій вибір - здоровий спосіб життя!" Діти з радістю проходили "Смугу перешкод", виконували фізичні вправи, грали у футбол та волейбол. Змагання надихнули  дітлахів і надалі займатися спортом та постійно слідкувати за своїм здоров'ям.
         Вітаємо учасників Всеукраїнського мистецького перфомансу "4 6 4" до Міжнародного дня захисту дітей, який відбувся в рамках Всеукраїнського відкритого фестивалю закладів позашкільної освіти України "Територія творчості".

      Вихованці "Зразкового художнього колективу" гуртка народного танцю "Чарівний чобіток" надали відеоматеріали на вищезазначений фестиваль та увійшли до найкращих хореографічних колективів закладів позашкільної освіти. Результатом заходу став змонтований концерт з виступами кращих учасників заходу, який було розміщено на YouTube - каналі УДЦПО.

   Концерт було присвячено захисникам і захисницям: всім, хто боронить нас від російського вторгнення на полі бою; ветеранам, які повернулися з війни і навчають дітей цінувати свою гідність і незалежність; волонтерам, які щоденно допомагають нашим захисникам рухатись вперед до Перемоги!

    Бажаємо нашим вихованцям подальших перемог та завжди йти до своїх мрій! Ви - найкращі!1 червня – Міжнародний день захисту дітей.

Вихованці Зразкового художнього колективу хореографічного гуртка народного танцю «Чарівний чобіток» комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради взяли участь у святковому заході для дітей переселених з тимчасово окупованих територій Запорізької області. Свято відбулося у «Зеленому центрі Метінвест Запоріжжя». Діти отримали безліч позитивних емоцій та гарний настрій, танцюючи з нашими вихованцями флешмоб "Всі діти зірки". Всі учасники свята отримали подарунки.

Крім того у цей святковий день у приміщенні Запорізького академічного ліцею №23  вихованці нашого Центру взяли участь у танцювальному флешмобі та квесті, присвяченому Міжнародному дню захисту дітей. На святі були присутні представники ювенальної та патрульного поліції.


Безпечне дитинство – майбутнє України!


Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сімʼя і дитина – споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.

Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни - України.

1 червня 2023 року, у Міжнародний день захисту дітей, комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено свято «Безпечне дитинство – майбутнє України!» на базі комунального закладу «Запорізька загальноосвітня школа-інтернат № 7 І-ІІ ступенів» Запорізької обласної ради.

докладніше

Комунальний заклад "Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді" Запорізької обласної ради вітає з Міжнародним днем захисту дітей!

Діти — маленькі частинки великого щастя, чудо, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов’язок батьків, суспільства та держави. Зігріваючи теплом і любов’ю кожне дитяче серце, ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю нашої громади і всієї України. Щиро вітаємо Вас із світлим та прекрасним святом – Міжнародним днем захисту дітей! Бажаємо, щоб кожна дитина була здорова і оточена турботою батьків. Нехай небо над головою завжди буде мирним, а кожен новий день — добрим і цікавим.

        Миру і Перемоги нашій країні!

План організованого дозвілля дітей (червень - серпень 2023 року, онлайн.docx
План організованого дозвілля дітей (червень - серпень, офлайн).docx
Відео Шляхами мужності славетних козаків.mp4

Діти Запорізького краю про мужність славетних козаків

 

В Україні не знайдеться людини, яка не знала б про козаків. Козак у нашій культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї всього нашого народу. Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя нашого народу.

З метою національно-патріотичного виховання та залучення учнівської молоді до кращих традицій національної культури, виховання у молоді поваги до історичного минулого українського козацтва, подальшого розвитку і підтримки талановитих дітей, комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради з лютого по травень 2023 року проведено Обласний конкурс-виставку дитячого малюнка «Шляхами мужності славетних козаків» в рамках Всеукраїнського конкурсу-виставки декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

докладніше


18 травня вся Україна святкує День вишиванки.

   Так, комунальним закладом "Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді" Запорізької обласної ради було проведено свято "Україна вишивана в моїм серці назавжди". Святкова концертна програма, різноманітні майстер-класи та виставка дитячих поробок залишили неймовірні почуття любові, добра та надії на мирне майбутнє нашої країни. Несподіваним сюрпризом для дітей став танцювальний марафон на який завітав Пес Патрон та його друзі. Святковий захід подарував дітям  незабутні враження, гарний настрій та безліч посмішок.


День вишиванки Малюнок на асфальті.mp4

З нагоди святкування Дня вишиванки в Україні, комунальним закладом "Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді" Запорізької обласної ради було проведено конкурс малюнка на асфальті "Я малюю вишиванку, я малюю рідний край". Діти із задоволенням малювали вишиванки з різноманітними орнаментами та природу рідного краю.

Обласна акція З любов'ю до матусі.mp4

З любовʼю до матусі

 

День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

Відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99 в Україні відзначають День матері у другу неділю травня.

Комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено обласну благодійну акцію «З любовʼю до матусі». З різних куточків Запорізької області діти надіслали малюнки-листівки та щирі побажання.

Від усієї душі вітаємо дорогих мам із прийдешнім святом – Днем матері. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

Україна - європейська країна.mp4

Вітаємо учасників обласного етапу конкурсу образотворчого та

фотомистецтва «Україна – європейська країна»

 

З метою залучення підростаючого покоління до європейських інтеграційних процесів в Україні, висловлювання своєї думки про бачення європейського майбутнього держави через образотворче мистецтво та фотомистецтво; підтримки талановитих, обдарованих дітей та молоді, виховання у них високих моральних якостей, комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради у термін з лютого по травень 2023 року проведено обласний етап конкурсу образотворчого та фотомистецтва «Україна – європейська країна» в рамках Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки».

докладніше

«Ми - європейці!»

 

Напередодні Дня Європи, комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради, з метою привернення уваги до розвитку міжнародних відносин у різних сферах суспільного життя, пропаганди європейських цінностей, демократичних принципів державного устрою та залучення учнівської молоді до кращих традицій міжнаціональної культури було проведено обласний етап конкурсу есе «Європа починається з тебе».

В обласному етапі конкурсу брали участь учні закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти та закладів загальної середньої освіти із інтернатами (пансіонами).

Більшість есе показали: здобувачі освіти вірять, що лише співпраця між європейськими країнами допоможе державам стати сильними та успішними. Дітей переповнюють патріотичні почуття: вболівають за те, що війна руйнує міста, життя людей, виникають екологічні проблеми.

Проведення конкурсу показало позитивну динаміку розвитку активної життєвої позиції підростаючого покоління, готовність дітей та молоді розпочати зміни в країні з себе, брати участь у суспільному, культурному та міжнародному житті рідної країни.

З Днем Європи, Україно! Це свято у черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця. Це – день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Ми українці – європейська нація!

Відбувся Всеукраїнський мистецький конкурс до Дня народження Т.Г. Шевченка «Тарасова стежина».

Вітаємо з І місцем Шамрай Катерину, вихованку вокального гуртка "Престиж", (керівник – Синиця Андрій Андрійович) та з ІІІ місцем Погорєлова Андрія, вихованця гуртка "Англійська мова", (керівник - Погорєлова Оксана Миколаївна) комунального закладу "Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді" Запорізької обласної ради

Бажаємо успіхів та нових перемог!


Інформаційно-методичні матеріали до Дня пам'яті та примирення 08 травня 2023 року

докладніше

Чорнобиль: 1986 - 2023

Сьогодні, 26 квітня 2023 року, виповнюється 37 років із того часу, коли сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській атомній електростанції.


  Вихованці "Зразкового художнього коллективу" хореографічного гуртка народного танцю «Чарівний чобіток» комунального закладу "Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді" Запорізької обласної ради прийняли участь у проведенні весняного екологічного челенджу «ЗАПОРІЖЖЯ TOLOKA FESTIVAL 2023».

  Запальні танці вихованців гуртка «Чарівний чобіток» додали приємних миттєвостей свята та створили для всіх заряд позитивної енергії!

Смаколик для друзів.mov

Вихованці «Зразкового художнього колективу» хореографічного гуртка народного танцю «Чарівний чобіток» комунального закладу «Запорізький обласний цент художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради провели майстер-клас «Смаколик для друзів» для дітей «Школи дитячого телебачення» (засновник Інна Пенчук).

Цей захоплюючий майстер-клас для дітей створив чудовий настрій та теплу дружню атмосферу.

Кольорова глазур дає можливість дитині відчути себе справжнім художником і творчою особистістю.

Ці чудові розписні пряники будуть смачним подарунком до чаю для друзів із Швейцарії.

Дякуємо за подарунки! 


За сприяння Фундації Олени Зеленської у межах ініціативи Глобальної бізнес-коаліції для освіти (GBC-Education) та проєкту «Цифровий актив для України» компанії «HP» та «Microsoft» комунальному закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради передано п’ять ноутбуків для забезпечення роботи керівників гуртків.

Педагогічний колектив Центру висловлює щиру вдячність нашим благодійникам за допомогу та підтримку нашої діяльності!

15 квітня 2023 року педагогами комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено майстер-класи по розпису писанок для дітей внутрішньо переміщених осіб. Свої святкові писанки діти передали захисникам Запорізького краю.

На заході було неймовірно голосно та весело! Рухливі ігри, конкурси, майстер - класи та зворушливий спів пісні «Червона калина» залишаться у дитячих спогадах надовго. Драйвові аніматори робили геть усе, щоб діти веселилися та хоча б на час свята забули про війну. Наприкінці заходу були солодкі подарунки.

Щиро вітаємо усіх Вас зі Святом Великодня.

Бажаємо Вам здоров'я, щастя, миру та Перемоги!

Напередодні святкування Великодня комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради було організовано та проведено майстер-класи по розпису писанок для дітей та дорослих внутрішньо переміщених осіб на базі Благодійної організації відкритого простору допомоги «САМЕ ТУТ». Всі вироби дітей були передані захисникам Запорізького краю. Наприкінці заходу всі діти отримали солодкі подарунки.

Щиро вітаємо усіх Вас зі Світлим Великоднім Святом.

Бажаємо Вам здоров'я, щастя, добробут, миру та Перемоги!

0-02-05-8cf8b34810255df5335fc11258f91ca774f98fb214d5c7662461e6c3eecab769_5f67d8b2f0606133.mp4

Вихованці Комишуваського будинку дитячої творчості, вітають Вас!                        Нехай у серці панує лише світло; в будинку – затишок і благополуччя; у близьких – міцне здоров'я і радість у душі. Світле свято Великдень – день, коли, здавалося б, неможливе може стати дійсністю, тому не переставай вірити. Віримо та чекаємо перемоги! 🙏🇺🇦 Дякуємо нашим захисникам, що в нас є свято ❤️, сили Вам та терпіння.                                                                                                                                

Щирі вітання від вихованців гуртка народного танцю "Чарівний чобіток" 

комунального закладу "Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді" Запорізької обласної ради

0-02-05-8fe3aaed6ed44d3d3ecf96596265d574bc2ddfb29693dd07e76d38bc49dd2ba4_cdabc4d0bef54278.mp4
пісня Великодній цвіт.mp4
0-02-05-a85a5120c021ec4a646749f8e73588da522ed715605c6e1d68b441e89eb63768_58ca1187406cc4b8.mp4

Вітаємо переможців обласного фестивалю писанок «Писанковий рай»

     З метою пошуку та підтримки здібних, обдарованих, талановитих дітей і молоді та їх творчого розвитку, задоволення потреб у творчій самореалізації, популяризації мистецтва писанкарства, комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради з лютого по квітень 2023 року було проведено обласний фестиваль писанок «Писанковий рай» 

докладніше

Захисникам України від дітей Запорізького краю!

 

З березня по квітень 2023 року комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено Обласну національно-патріотичну благодійну акцію дитячих малюнків-привітань «Великодній кошик військовому», з метою виховання патріотизму, громадянських почуттів, дбайливого ставлення до природної і культурної спадщини рідного краю та духовних надбань українського народу, збереження традицій святкування Великодніх свят в Україні. До участі в акції долучились учні, вихованці та студенти закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, позашкільної освіти, а також вихованці загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) віком від 6 до 21 року зі всієї Запорізької області.

Для підтримки наших захисників та захисниць діти Запорізького краю надали малюнки-привітання та вироби-обереги виготовлені з бісеру, тканини, паперу, стрічок тощо.

Всі експонати було передано нашим захисникам у райони воєнних (бойових) дій.

Дякуємо всім учасникам акції за активну підтримку наших захисників!

 

Щиро вітаємо усіх Вас з Світлими Великодніми Святами.

Бажаємо Вам здоров'я, щастя, добробут, миру та Перемоги!

Напередодні Великодніх свят вихованці «Зразкового художнього колективу» хореографічного гуртка народного танцю «Чарівний чобіток», керівник – Пожидаєва С.І. комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради задля підтримки бойового духу із задоволенням виготовили солодощі та подарунки нашим військовим, пряники «Писанка на Великдень».

Нехай воскреслий Христос принесе Перемогу всій нашій неймовірній Україні – перемогу Світла над темрявою, життя над смертю, добра над злом.  

Вітаємо наших захисників з Великодніми святами!

Вітаємо переможців обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу

декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

 

З метою пошуку та підтримки здібних, обдарованих та талановитих дітей і молоді; патріотичного і громадянського виховання дітей; збереження культурної спадщини в Україні; залучення учнівської молоді до кращих традицій національного мистецтва, подальшого розвитку і підтримки талановитих творчих колективів та окремих авторів, комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради з лютого по квітень 2023 року було проведено обласний заочний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» серед учнів, студентів та вихованців закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, позашкільної освіти, загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) віком від 6 до 21 років включно з районів Запорізької області та м. Запоріжжя.

докладніше

«Святкова круговерть»

 

З метою пошуку талановитої, креативної учнівської та студентської молоді; популяризації народних традицій святкування календарно-обрядових свят в Україні; збереження знань про життя і природу, давні культи і вірування, народнопоетичної фантазії засобами розвитку літературного мистецтва і художньо-мистецьких здібностей; виховання поваги до української мови, художнього слова, підвищення рівня мовної та мистецької освіти в Україні, комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради з вересня 2022 року до квітня 2023 року було проведено обласний конкурс сценаріїв масових та виховних заходів «Святкова круговерть»

докладніше