Нормативно-правова документація

Статут ЗДО

освітня програма.doc

Освітня програма



Робота педагогічного колективу закладу дошкільної освіти на 2020-2021 навчальний рік регламентується

  • Базовим компонентом дошкільної освіти, Київ – 2012 рік;

  • освітньою програмою «Дитина в дошкільні роки", наук. кер. проф. К.Л. Крутій 2015 н.р (нова редакція).;

  • освітньою програмою для дітей від 2-7 років «Дитина», Київ – 2016 рік;

  • парціальною програмою з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі «Грайлик» (Лист ІІТЗО від 31.03.2014 № 14.1/12-Г-501).

  • парціальною програмою з формування лінгвориторичних навичок дітей дошкільного віку «Мудрослов» 2016 р.

Робота педагогічного колективу закладу дошкільної освіти на 2020-2021 навчальний рік регламентується:

  • Базовим компонентом дошкільної освіти, Київ – 2012 рік;

  • освітньою програмою «Дитина в дошкільні роки, наук. кер. проф. К.Л. Крутій 2015 н.р (нова редакція).;

  • освітньою програмою для дітей від 2-7 років «Дитина», Київ – 2016 рік;

У 2020-2021 навчальному році функціонування закладу дошкільної освіти ґрунтуватиметься нормативно–правовими актами:

- Закон України «Про освіту»;

- Закон України «Про дошкільну освіту»,

- Конституції України, Конвенції ООН про права дитини;

- Базового компоненту дошкільної освіти в Україні;

- Інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2020/2021 навчальному році»;

- Наказ України «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності»;

- Лист «Про перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2020-2021 навчальному році» від 22.07.2020 № 1/9-394.

На основі аналізу роботи закладу за минулий рік, а також посилаючись на лист МОН України від 30.07.2020 № 1/9-411 «Щодо організації роботи в дошкільних навчальних закладах у 2020/2021 навчальному році» колектив визначив такі пріоритетні завдання на наступний навчальний рік:

1. Продовжити роботу щодо організації сучасного середовища закладу, сприятливого для формування соціально-комунікативної компетенції дитини.

2. Поглибити роботу щодо зміцнення здоров’я та фізичного стану дошкільників використовуючи різні нетрадиційні засоби та здоров’язберігаючі технології.

3.Продовжити роботу щодо формування національної свідомості дошкільнят засобами музейної педагогіки .

Очікувані результати:

· Удосконалення роботи з формування у вихованців соціально-комунікативної компетенції щодо ефективної взаємодії з однолітками та дорослими.

Формування та розвиток компетентності педагогічного колективу в процесі переходу на особистісно - орієнтовану модель взаємин педагога- дитини-батьків, як єдину можливу платформу для становлення особистості.

· Формування моральних якостей дитини на основі досвіду спілкування з ровесниками, насамперед ті, які визначають її ставлення до людей.

Удосконалення роботи з формування у дитини вміння гратися і працювати в колективі дітей, а також розвитку у неї потреби в спілкуванні і спільній діяльності з іншими дітьми.

· Підвищення рівня компетентності педагогів та батьків щодо зміцнення здоров’я та фізичного стану дошкільників використовуючи різні нетрадиційні засоби та здоров’язберігаючі технології .

· Удосконалення роботи щодо норм і правил здорового способу життя шляхом застосування сучасних методик формування у дошкільників здоров’язбережувальної компетентності.

Пріоритетними напрямами у сфері матеріально-технічної і навчально-матеріального забезпечення освітньої діяльності залишаються поліпшення стану обладнання і оснащення:

  • узгодження параметрів організації розвивального середовища ЗДО з сучасними вимогами, державними стандартами;

  • відповідне обладнання групи з функціонально придатними знаряддями, приладами, матеріалами, книжками, іграшками, науково-методичними посібниками, фізкультурно-оздоровчої, медичної бази.

Мова навчання та виховання дітей - українська.

Ст. 10 Конституції України

Державною овою в Україні є українська мова.

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування.

Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

Ст.7 Закону України «Про освіту»

1. Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

Держава гарантує кожному громадянинові України право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях (дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої), а також позашкільної та післядипломної освіти державною мовою в державних і комунальних закладах освіти.

Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою.

Особам, які належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної і загальної середньої освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідного корінного народу. Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідного корінного народу України поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою.

Особам, які належать до корінних народів, національних меншин України, гарантується право на вивчення мови відповідних корінного народу чи національної меншини в комунальних закладах загальної середньої освіти або через національні культурні товариства.

Особам з порушенням слуху забезпечується право на навчання жестовою мовою та на вивчення української жестової мови.

2. Заклади освіти забезпечують обов’язкове вивчення державної мови, зокрема заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти - в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням державної мови.

Особам, які належать до корінних народів, національних меншин України, іноземцям та особам без громадянства створюються належні умови для вивчення державної мови.

3. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської мови, в державних і комунальних закладах освіти.

4. У закладах освіти відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома чи більше мовами - державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

5. За бажанням здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти заклади освіти створюють можливості для вивчення ними мови корінного народу, національної меншини України як окремої дисципліни.

6. Держава сприяє створенню та функціонуванню за кордоном закладів освіти, у яких навчання здійснюється українською мовою або вивчається українська мова.

7. Особливості використання мов в окремих видах та на окремих рівнях освіти визначаються спеціальними законами.

Ст. 20 Закону України "Про засади державної мовної політики".

Особам з особливими освітніми потребами забезпечується право на навчання за допомогою найбільш доступних для таких осіб мови, методів і способів спілкування, зокрема навчання жестовою мовою, шрифтом Брайля.

Перелік додаткових освітніх послуг:

Відсутні послуги.

ВАКАНСІЇ СТАНОМ НА 01.12.2020 р.

Медична сестра – 0.25 ставки

Структура та органи управління закладу освіти

Засновником (власником) ЗДО «Сонечко» є територіальна громада селища Черкаське в особі Черкаської селищної ради. Органом управління ЗДО «Сонечко» є відділ освіти Черкаської селищної ради (далі – відділ освіти). Орган управління здійснює фінансування ЗДО «Сонечко», його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, інженерні комунікації, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

Територіальний відділ освіти Комунарського району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради складається з таких структурних підрозділів:

Матеріально-технічне забезпечення дитячого садочка

Матеріально-технічна база ЗДО «Сонечко» визначається відповідними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також Типовим переліком обов’язкового обладнання дошкільного закладу, у тому числі навчально-наочних посібників, іграшок, навчально-методичної, художньої та іншої літератури.

Дитячий садок має земельну ділянку, де розташовуються спортивні майданчики, групові ділянки для прогулянок, господарські будівлі тощо.

Дошкільний заклад «Сонечко» розташований у типовій одноповерховій будівлі, в якій витриманий принцип ізоляції груп одна від одної та від адміністративно-господарських приміщень. Розрахований заклад на 3 вікових групи, але функціонує 1 група. До адміністративно-господарських приміщень належать кабінет директора, завідувача господарства, харчоблок, котельня. Всі приміщення дошкільного закладу відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.