Буковина – край, де варто жити

Буковина – це мальовничий край з цікавою архітектурою, талановитими й працьовитими людьми. Це край, у якому час зупинив свій шалений біг, зберігши давні звичаї й традиції. Про це йшлося у позакласному заході, який організували й провели учні 7 класу Котелівського НВК під керівництвом педагога-організатора Лисак Стелли Дмитрівни.

Учні в національних сувоях під супровід пісні П.Дворського «Завітайте до нас» хлібом-сіллю привітали гостей свята.

Семикласники представили пошукові проекти «Історія Буковини», «Легенди Чернівців», «Архітектура», «Вони прославляли свій край».

Школярі дізналися, що назва «Буковина» походить від букових лісів, що покривали значну територію, і відома з 1392 року. Протягом століть наш край перебував у складі Київської Русі, Галицького князівства, Галицько-волинської держави, Угорщини, Молдавського князівства, Австрійської імперії, Румунії, Української РСР.

Зацікавили присутніх легенди про походження назви «Чернівці». Припускають, що вона походить від міста-фортеці, яке розміщувалося на південних рубежах Галицької держави, що мало назву «Чернь» або «Чорне місто».

Чернівці почали процвітати в 1778 році, коли герцог Карл фон Енценберг був призначений главою військової адміністрації. Особливо помітний слід в історії міста залишив другий автономний бургомістр Антон рицар Кохановський фон Ставчан. У той час почало розвиватися виробництво та торгівля, Чернівці стали міжнародним транспортним центром.

Глядачі заходу мали змогу побувати на віртуальній екскурсії мальовничими вуличками Чернівців, побачити найвідоміші архітектурні споруди.

З хвилюванням у серці слухали пісні «Буковина» у виконанні Тамари Чеботар, «Це край, де я родилась і живу» у виконанні Ірини Бурлаки, «Від Києва до Львова», «Верховина», «Одна калина» у виконанні учнів 7 класу. Особливо ніжно звучала пісня нашого славетного земляка В.Івасюка «Червона рута», яку виконував увесь зал.

Ми знову пересвідчилися, що любити свій край, бути патріотом своєї держави – це завжди сучасно.