Новини 2024


Шкільний етап обласної виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край»

З метою підведення підсумків роботи, сприяння реалізації творчих задумів, залучення учнівської молоді до відкриття і розуміння прекрасного у навколишньому середовищі і у своєму житті, пробудження у дітей та молоді поваги до національної культурної спадщини, в Угроїдському ліцеї Краснопільської селищної ради відбувся шкільний етап обласної виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край».

Завдання виставки-конкурсу: пошук та підтримка обдарованих дітей; розкриття нових талантів; подальший розвиток декоративно-ужиткового мистецтва серед учнівської молоді.

Виставка-конкурс проводиться за номінаціями: художнє різьблення по дереву; гончарство та художня кераміка; художнє плетіння, ткацтво; в’язання спицями, гачком; витинання; художня вишивка; народна лялька; м’яка іграшка; писанкарство; вироби з тіста; вироби зі шкіри; декоративний розпис, народний живопис; бісероплетіння; паперова пластика та оригамі; вироби з соломки; ізонитка; вироби з природних матеріалів; інші техніки виконання. графіка; живопис; батик.

Бажаємо нашим учасникам творчого натхнення, реалізації нових креативних ідей, перемоги в наступних етапах конкурсу!

Шкільний етап обласного конкурсу малюнків «Українська родина - міцна і єдина»

З метою посилення виховного потенціалу родини, формування партнерських відносин між педагогами і батьками щодо виховання дітей та учнівської молоді засобами образотворчого мистецтва, формування активної громадянської позиції, удосконалення виконавської майстерності здобувачів освіти, в Угроїдському ліцеї Краснопільської селищної ради відбувся шкільний етап обласного конкурсу малюнків «Українська родина - міцна і єдина». Учасники конкурсу представили твори живопису, графіки в довільній техніці виконання. Бажаємо учасникам успіхів у наступних етапах конкурсу! 

Сьогодні відзначається День прикордонника України!

Шановні прикордонники! Від щирого серця вітаємо Вас зі святом, яке символізує віру в справедливість та готовність до надзвичайних випробувань. Бажаємо Вам наснаги, мужності та відваги на благо нашої держави.

ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ МОЖУТЬ ЗАМОВИТИ ЛІКИ

ЧЕРЕЗ «УКРПОШТУ» З БЕЗКОШТОВНОЮ ДОСТАВКОЮ

«Укрпошта» розширила програму «Укрпошта. Аптека» з безкоштовної доставки ліків. Тепер вона діє і на всій території Сумської області.

Наразі можна замовляти безрецептурні препарати, а також медикаменти за програмою «Доступні ліки».

ЯК ЗАМОВИТИ ЛІКИ НА «УКРПОШТІ»?

Зателефонувати за номером 0 800 300 545.

Для зв’язку з фахівцем слідувати підказкам у голосовому меню.

Замовлення можна зробити із 10 тисяч найменувань

лікарських засобів безрецептурної групи.

Також відпускатимуться медикаменти за програмою «Доступні ліки» (безоплатно або з невеликою доплатою).

Замовлення буде запаковано та надіслано безкоштовно «Укрпоштою Експрес».

Відстежити відправку можна на сайті, у мобільному додатку та через чат-бот у месенджерах.

При отриманні посилки необхідно здійснити огляд замовлення.

ЯК ОТРИМАТИ ЛІКИ?

Сформоване замовлення буде надіслано клієнту до найближчого відділення за послугою «Укрпошта Експрес».

Щойно посилка буде готова до видачі, замовник отримає SMS-повідомлення.

При отриманні посилки можна буде оглянути правильність укомплектування замовлення.

Термін доставки – до трьох днів між обласними центрами.

Термін зберігання замовлення – 7 календарних днів.

Всеукраїнський День футболу?

ЩО ЦЕ ЗА ПОДІЯ?

Здавалося б, футбол — звичайна гра, яка потребує всього пари воріт та одного м’яча. Але якраз завдяки цій простоті футбол є найбільш поширеним видом спорту на всій земній кулі, бо доступний не тільки професійним спортсменам, а й мільйонам любителів поганяти м’яча. Що ж до вболівальників, то їхня кількість у світі взагалі не піддається підрахунку. В любові до футболу не є виключенням і українці, адже наш футбол має досить цікаву історію, а за українську збірну завжди вболіває вся нація, незалежно від статі, віку та переконань. Тому Всеукраїнський день футболу, який відзначається 29 квітня — свято не  тільки футболістів, а й усіх шанувальників вітчизняного футболу.

28 квітня - Всесвітній день охорони праці

Щорічно, починаючи з 2003 року, за рішенням Міжнародної організації праці, у світі відзначається Всесвітній день охорони праці.

Ідея започаткувати такий день з'явилася ще у 1989 році після того, як американські та канадські профспілки провели День вшанування пам'яті працівників, які загинули на роботі.

В Україні День охорони праці відзначають з 2007 року.

Охорона праці - це не лише дотримання законодавства та стандартів безпеки, але й усвідомлення працівниками своїх прав та обов'язків, а також потреби вжиття заходів для запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням.

Міжнародна організація  щороку визначає тему Всесвітнього дня охорони праці, у 2024 році заходи провели під девізом: "Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці ".

Зміни клімату, забруднення повітря, промислові аварії, техногенні катастрофи, екстремальні погодні явища впливають на сферу праці, особливо - на безпеку та здоров'я людей, можуть призвести до нещасних випадків на виробництв

День Землі - чудова нагода виховувати екологічну свідомість серед учнів

Цього тижня здобувачі освіти нашого ліцею активно долучилися до заходів, присвячених Міжнародному Дню Землі. 

Учні намалювали малюнки із закликом берегти природу та продемонстрували пагубні наслідки байдужого ставлення людини до довкілля.

Взяли участь у фотоквесті  «День Землі»

У рамках цього квесту потрібно було:

1. Знайти інформацію про символ Дня Землі, намалювати його, зробити фото.

2. Зробити селфі біля квітучого дерева або квітучих квіток.

3. Зробити планету чаю красивішою: посади рослину - зроби світлину

4. Викласти з будь-яких матеріалів слова ДЕНЬ ЗЕМЛІ та сфотографувати.

5. Зробити планету чистішою: сфотографувати, як прибираєш територію біля свого будинку або в парку.

Як сказала Грета Тунберг, «те, що ми робимо чи не робимо зараз, вплине на все моє життя та життя наших дітей і онуків».

Є багато речей, які ви можете зробити, щоб відсвяткувати День Землі 2024 і зробити свій внесок у відновлення нашої планети.

Виховна година "Люди звичай бережуть"

Вербна неділя - так в народі називають християнське свято Вхід Господній в Єрусалим. Це одне з великодніх свят, яке відзначається рівно за тиждень до Великодня.

У Ранок Вербної неділі на вулиці всюди можна побачити людей з гілками квітучої верби. Віруючі відвідують богослужіння в храмі і освячують гілки верби. Гілочки несуть додому і ставлять у вазу - вони вважаються потужним оберегом від усього поганого. Їх залишають вдома, поки верба не засохне.

За традицією освяченими гілочками жартома злегка б'ють один одного, примовляючи: Не я б'ю - верба б'є, за тиждень Великдень, недалечко червоне яєчко!

Напередодні свята класний керівник 2 класу Дяговець О. І. провела виховну годину на тему: "Люди звичай бережуть".  Мета заходу: ознайомити учнів з історією виникнення свята Вербної неділі, традиціями та звичаями цього свята, розширити знання про дерево – вербу як символ України; поглибити уявлення про особливості культури українців; розвивати пам’ять, увагу, допитливість, мислення; виховувати любов до природи, повагу до духовної спадщини українського народу. З метою розвитку творчих  здібностей та креативності учні виготовили аплікацію "Гілочка верби".

Чорнобиль – ми пам’ятаємо цю дату і застигає в жилах кров

26 квітня 2024 року відзначаються 38 роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці, що торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат.

Це день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Це нагадування всім нам, якими катастрофічними можуть бути наслідки людської помилки.

Скільки б не минуло років, ця дата завжди буде в нашій пам’яті, як чорна сторінка в історії України.

Не забуваймо про героїзм усіх, хто брав участь у ліквідації наслідків тієї жахливої аварії. Пам’ятаємо тих, хто ціною життя рятував світ. Шануємо і дякуємо живим ліквідаторам.

Всеукраїнський інтернет-конкурс «Пласт — наша гордість і мрія»

Наші неймовірні, незламні, талановиті діти. Учні Угроїдського ліцею взяли участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі  «Пласт — наша гордість і мрія» на платформі «На Урок». Конкурс присвячений найдавнішій і найчисельнішій українській молодіжній організації — Пласту. Виконуючи завдання конкурсу, школярі поглибили знання з історії, збагатилися цінностями та організаційнійними особливостями Пласту.

Дипломами та сертифікатами відмічені найактивніші учасники. Вітаємо!

Виховна година "Земля - наш рідний дім"

Сьогодні важливо усвідомлювати нерозривний зв'язок природи і людини, що носить взаємний характер. Свідоме і бережливе ставлення кожної людини до природи можливе тільки при наявності екологічної культури, широких екологічних знань, які повинні формуватись, починаючи з дитинства.

Педагог-організатор Горбач А. А. з учнями 2 класу провела виховну годину "Земля - наш рідний дім". Розповіла про День Землі, важливість цього свята, основні екологічні проблеми. В ході цікавих пізнавальних вправ та ігор діти з’ясували шляхи, які сприяють вирішенню екологічних проблем, розвивали власне критичне мислення, пам'ять, уміння висловлювати свою думку. Захід сприяв  вихованню відповідального та дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

Екологічне виховання є складовою частиною всебічного і гармонійного розвитку особистості. Ми  спрямовуємо свою діяльність на те, щоб виховати в кожної дитини почуття особистої відповідальності за все живе на Землі.

#STEMтиждень_spring2024 розпочався! Учні ліцею також долучились до STEM тижня. Завдання тижня присвячені бджолі! Такій маленькій, але важливій комасі. 

22 квітня – Міжнародний день Землі

Це свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

У 1 класі класним керівником Тютюник А. М.  проведено годину спілкування "Наш дім - Земля" Мета: розвивати в молодших школярів екологічні уявлення та поняття шляхом активізації пізнавальних процесів; стимулювати інтерес до пізнання природи; формувати готовність до раціональної діяльності в природі, при якій зберігається існуюча природна рівновага або створюються можливості для її відновлення; розвивати розумову та творчу активність методом тренування; формувати екологічне мислення та свідомість; виховувати екологічну культуру природокористування; сприяти становленню та підтриманню позитивного емоційного настрою дітей.

Пам'ятаймо, що Земля — це неоціненний дар, подарований нам природою, це — наш спільний дім, тож берегти її — наш священний обов'язок.

Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі)

Матінка-Земля. Це вираження ми не рідко чуємо в нашому повсякденному житті і використовуємо його в нашому спілкуванні. Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов.

Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Це день, коли людство зосереджує увагу на гострих проблемах навколишнього середовища та вживає заходів для їх вирішення. По всьому світу люди висаджують дерева, прибирають парки, сквери та водойми.

20 КВІТНЯ – ДЕНЬ ВДЯЧНОСТІ ВОЛОНТЕРАМ

Щороку у цей день, 20 квітня, людство висловлює вдячність людям доброї волі, які знайшли у собі сили робити добрі справи, не чекаючи подяки чи винагороди.

У всьому світі визнали, що волонтерський рух українців став справді унікальним явищем. Він об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, які мають найголовнішу мету ̵ щодня допомагати. Саме завдяки невтомній  праці волонтерів безліч людей отримують необхідну допомогу під обстрілами, у прифронтових зонах чи тимчасово окупованих територіях. Волонтери допомагають нашим захисникам, вимушено переміщеним особам, піклуються про тварин та рятують людські життя.

Дорогі волонтери! Ви заслуговуєте слів вдячності щодня. І сьогодні ми вкотре усією нашою шкільною родиною висловлюємо слова подяки за вашу мужність, відданість благородній справі, за надійне плече підтримки і допомоги. Слава всім, хто допомагає нашій обороні! Слава Україні!

Щорічно 19 квітня в багатьох країнах світу відзначається весняне свято – День проліска та підсніжника (The Day of Snowdrop)

Свою історію воно веде з Англії, де було засновано в 1984 році. Взагалі в світі, в залежності від кліматичної зони, підсніжники зацвітають від січня до квітня. А оскільки в Великобританії їх цвітіння припадає на середину квітня, то і свято було приурочено до цього періоду – початку весни і теплих сонячних днів, а сьогодні стало улюбленим і популярним і в інших країнах. Підсніжники – це перші квіти, які з’являються після зимових холодів і відповідно символізують початок весни, перемогу тепла над холодом і дарують надію на краще. Сьогодні підсніжники ростуть на багатьох територіях земної кулі, всього їх налічується близько 20 видів, але практично всі вони занесені до Червоної книги. Найпопулярніший вид – підсніжник білосніжний, а ще є грецький, візантійський, кавказький … Всі вони розрізняються за формою, забарвленням і навіть ароматом.

У різних країнах цю рослину називають по-різному. Англійці називають – сніжної краплею або сніжної сережкою, чехи – сніжинкою, німці – сніговим дзвіночком, а ми – підсніжником. Назва, ймовірно, з’явилася завдяки здатності цієї весняної рослини пробиватися з-під снігу і зацвітати з першими теплими променями сонця.

Класним керівником Татаренко Н. М. у класі проведено годину спілкування "День проліска". Учні пригадали історію виникнення свята " День проліска/підсніжника". Поділилися знаннями, які різновиди цих квітів ростуть в Україні,  обговорили відмінності між проліском і підсніжником. Захід сприяв формуванню  бережного ставлення до природи рідного краю, розвитку творчих здібностей учнів.

Відеоурок "Історичні місця Сумщини"

У світі немає нічого кращого, дорожчого, ніж місце на землі, де ми народилися і живемо. Чудовий наш край - Сумщина! Сумщина  має унікальну історико-культурну спадщину. Вона здавна овіяна легендами та славою і нинішньому поколінню є чим гордитися. Ця давня земля споконвіку славилася плодоносними садами, пишнолистими лісами, родючими чорноземами та волелюбними людьми, що боронили свою землю від ворогів, примножували її багатства щоденною працею.

З метою формування ціннісного ставлення школярів до історичних, культурних і духовних надбань рідного краю; розширення їх культурологічного світогляду;виховання духовних ціннісних орієнтацій особистості; прагнення берегти і примножувати культурний і духовний спадок рідного краю у 6 класі Угроїдського ліцею класним керівником Фоменко Н.О. був проведений відеоурок "Історичні місця Сумщини", під час якого учні здійснили віртуальну екскурсію рідним краєм, зазирнули у минуле своєї малої Батьківщини, відвідали визначні історико-культурні місця Сумщини, відкрили для себе багато нового і цікавого.

17 квітня – День пожежної охорони

Цього дня ми вшановуємо титанічну працю наших героїв, рятувальників, сміливих та самовідданих людей – працівників пожежної охорони. Ми висловлюємо глибоку подяку за вашу працю, за вашу готовність прийти на допомогу за першим сигналом.

Служба судової охорони щиро вітає зі святом героїчних вогнеборців, від умілих дій яких часто залежить чиєсь життя!

Нехай у роботі буде менше ризику, а стихія завжди підкоряється вам. Хай злагода та достаток панують у ваших оселях, а праця сторицею повертається вам здоров’ям, щастям та добром!

Зі святом!

 Виховний захід «Бережи природу для людського роду»

Навколишнє середовище, яке ще називають довкіллям, є основою нашого життя. Ліси, річки, ґрунти — все це забезпечує нас чистим повітрям, питною водою, здоровими продуктами харчування. Проте в своїй діяльності ми зазвичай нехтуємо інтересами довкілля, і це призводить до того, що воно стає все більш забрудненим і виснаженим. Щоб спонукати людей до розуміння екологічних проблем та залучити до активних дій щодо збереження природи, в Україні щороку в третю суботу квітня відзначається День навколишнього середовища, або День довкілля.

Класним керівником Дробот Н. Г. з учнями 7 класу був проведений виховний захід «Бережи природу для людського роду». Мета: підвищити свідомість учнів щодо гармонійного існування людини з природою, продовжити формування екологічної культури та поняття органічного життя, розширити поняття дітей про довкілля і прищеплювати бажання бути у своєму довкіллі турботливим господарем. Виховувати любов до природи, інтерес до її охорони та вивчення.

Виховний захід «Природа та історія природного заповідника «Михайлівська цілина» та  охорона довкілля Сумщини»

В межах Місячника екологічного виховання класним керівником Савченко Н. О. у  8 класі був проведений виховний захід «Природа та історія природного заповідника «Михайлівська цілина» та  охорона довкілля Сумщини».  Учні під час заходу ознайомились із сайтом підтримки заповідника "Михайлівська цілина", побували на віртуальній екскурсії, опрацювали презентацію щодо охорони та різноманітності рослин та тварин, які перебувають на цій території. Ознайомились із поезією М. Рильського "Тирса і хохітва", яка була присвячена природному заповіднику.  В кінці заходу учні дали відповіді на запитання на інтерактивній дошці Padlet та  запропонували шляхи вирішення проблем задля збереження багатства флори та фауни, що є важливим для сучасних і майбутніх потреб людства. 

Відбувся відбірковий етап обласного фестивалю юних майстрів бісероплетіння «Веселка творчості»

Вітаємо наших учасників, які посіли наступні призові місця:

Номінація: «Жіночі прикраси з бісеру»

І місце - Гольцев Дмитрій;

ІІІ місце - Фоменко Назар.

Номінація: «Об’ємні вироби з бісеру»

І місце - Сидоренко Інеса;

ІІ місце - Сіра Аліна;

ІІ місце - Сапко Аліна;

ІІІ місце - Фальченко Іван;

ІІІ місце - Лєсних Захар;

ІІІ місце - Сизоненко Марина;

ІІІ місце - Расторгуєва Маргарита;

ІІІ місце - Сіра Катерина.

На обласний етап направили роботи:

номінація: «Жіночі прикраси з бісеру»

Роботу Гольцева Дмитрія

номінація: «Об’ємні вироби з бісеру»

Роботу Сидоренко Інеси

Вітаємо переможців! Дякуємо за активність та гідне представлення закладу.

Бажаємо нашим учням творчої наснаги та перемог вищого рівня.

З 08 квітня по 12 квітня 2024 року у нашому ліцеї проходив «Кольоровий тиждень здоровʼя»

Мета: заохочення дітей до здорового способу життя, виховувати ціннісне ставлення до власного здоровʼя та стимулювати бажання дбати про нього, прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортомКожен день був присвячений певному кольору та мав свою тематику. Відповідний колір був присутній у одязі та фоточеленджах дня

Зелений день - День здорового харчування.

Синій день - День чистої води і свіжого повітря.

Червоний день - День я дбаю про своє здоровʼя.

Жовтий день - День ментального здоров'я.

Білий день - День спортивний.

ПРОФІЛАКТИКА ПАРАЗИТАРНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

В живій природі широко зустрічається паразитизм як форма співіснування двох організмів, вигідна для одного і шкідлива для другого виду.

Організми, які живуть постійно або тимчасово за рахунок інших організмів, які використовують, як місце перебування і джерело харчування, називаються паразитами.

Наука, яка вивчає паразитів людини, хвороби, що ними викликаються, називаються медичною паразитологією.

Хвороби, які викливаються паразитами тваринного походження, називаються паразитарними, або інвазійними (від латинського слова invasio – вторгнення).

Гельмінти можуть уражати практично всі органи і тканини людини. В кишечнику паразитують аскариди, гострики, волосоголовці, бичачий, свинячий ціп’як, широкий стьожак, кишкова вугриця і інші; в жовчних шляхах – печінковий і сибірський сисуни; в підшкірній жировій клітковині – збудник рітче, дирофілярії, в м’язах – личинки трихінел, свинячого ціп’яка, в кровоносних судинах – шистосоми.

Гельмінти викликають:

-сенсибілізацію організму з послідуючим розвитком алергічних реакцій;

-механічне подразнення органів і тканин господаря, порушення їх функцій;

-анемію (анкілостома, некатор, волосоголовець, широкий стьожак);

-порушують всмоктування харчових речовин і вітамінів;

-ускладнюють перебіг інших інфекційних і хронічних неінфекційних захворювань;

-впливає на ефективність вакцинації;

-викликають заторможення фізичного розвитку дітей, їх працездатність, погіршують

-розумову діяльність.

Шляхи зараження гельмінтами різноманітні. Яйця гельмінтів, їх личинки (кишкова вугриця) можуть попасти в ротову порожнину з овочами, ягодами, забрудненими фекаліями, а також через брудні руки.

В деяких випадках можна заразитися при ходінні босими ногами по забрудненому грунті чи купаючись в забрудненому водоймищі, звідки личинки активно проникають через шкіру і слизові оболонки.

Личинки (біогельмінтів) попадають в організм людини при вживанні в їжу сирого чи напівсирого м’яса, риби, раків, свіжих водяних рослин, чи випадковому з’їданні контамінованого (роздавленого) мурахи, чи собачої блохи та інші.

Предмети, овочі, руки, з яких яйця і цисти паразитів попадають в рот, називають кінцевим фактором передачі. В деяких випадках деякі предмети служать шляхами передачі (взуття – з нього на руки, а далі до роту) взуття – являється проміжним фактором, а руки – кінцевим.

Можливе повторне, багаторазове зараження тим же видом паразита – суперінвазія (карликовий ціп’як, гострики, лямблії).

Щоб уникнути зараження гельмінтами (глистами) потрібно :

-лікування хворих,

-санітарний благоустрій садиб,

-дотримуватися благоустрію при будівництві надвірних туалетів, нечистоти необхідно знезаражувати компостуванням,

-забороняється використовувати в якості добрив городів свіжі незнезаражені нечистоти,

-закрите утримання худоби,

-забороняється забій свиней в домашніх умовах, м’ясо повинно проходити ветеринарно – санітарну експертизу,

-не купувати м'ясо на стихійних ринках,

-потрібно дотримуватися захисту кормів худоби від фекального забруднення,

-потрібно ретельно піддавати термічній обробці м'ясні та рибні страви,

-ягоди, овочі і фрукти перед вживанням мити,

-руки перед їжею , після відвідування туалету та після робіт на городі або в садку мити з милом,

-знищувати мух та оберігати харчові продукти,

-не носити в одній сумці овочі, фрукти та хліб,

-не ставити на стіл,де лежать не миті овочі та фрукти, хліб та інші готові до вживання продукти.

12 квітня все людство відмічає день космонавтики та авіації

Це свято зʼявилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань.

День Космонавтики і ми серед Планет …

Серед Зірок, небачених Комет!

Зірковий небосхил пливе над нами ,

І ми в Ракеті летимо поміж зірками …

Гей, Капітан – тримай штурвал міцніше,

Ми облетим ввесь Світ хутчіше!

І ще й на Місяць завітаєм –

Зірки й Сузір’я – добре знаєм!

11 квітня - Міжнародний день визволення вʼязнів фашистських концтаборів

Цього дня світ вшановує памʼять всіх, хто постраждав від нацизму та війни.

Ця дата нагадує нам про жахливі

наслідки диктатури, про необхідність

боротьби за свободу, права та гідність

Година спілкування «Здорові звички - здоровий спосіб життя»

Класним керівником Заїкою Н. А. у 5 класі була проведена година спілкування «Здорові звички - здоровий спосіб життя», присвячена такій важливій, значимій для всіх темі. Адже здоров’я – одна з основних умов щасливого життя людини.

Під час бесіди учні  повторили поняття «здоров’я», «здоровий спосіб життя»; визначили фактори, які сприяють і які шкодять здоров’ю людини; розширити поняття про те, що необхідно слідкувати за собою, дотримуватись правил безпечної поведінки; виховувати прагнення берегти своє здоров’я як найдорожчий скарб, виховувати життєву потребу завжди бути здоровим. На закріплення створили фотогалерею, в якій висвітлили складові здоров’я людини.

МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ’Я

З метою популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді, організації змістовного довкілля у Краснопільській територіальній громаді відбувся I етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

Здобувачі освіти Угроїдського ліцею здобули чудові результати у цьому конкурсі:

Номінація «Фото»

ll місце - Горбач Дмитро (учень 11 класу)

Номінація «Малюнок»

lІ місце - Коробець Ангеліна (учениця 5 класу)

Номінація «Плакат»

ll місце - Сіра Катерина (учениця 10 класу)

Ми пишаємося, які наші учні творчі і залюблені у здоровий спосіб життя та стимул до кращого майбутнього

Вітаємо!

З 7 березня по 6 квітня учні нашого ліцею брали участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Fake: як розпізнати та протидіяти?»

Це був цікавий інтерактив для учнів, які прагнуть вдосконалити навички медіаграмотності та критичного мислення, допоміг навчитися розрізняти фейки та інші підступні види інформаційних повідомлень в інтернеті та ЗМІ, а також — дізнатися захопливі факти про інформаційне суспільство та передумови його появи.

Вітаємо переможців:

Фесенко Олесю, Заїку Даніїла, Кусайко Ганну, Ємельяненко Ярослава, Расторгуєву Маргариту - диплом І ступеня;

Сидоренко Інесу, Ткаченко Анну - дипломи ІІ ступеня;

Циганкова Дениса, Сєдих Ярослава - дипломи ІІІ ступеня та інших власників сертифікатів.

В Угроїдському ліцеї Краснопільської селищної ради у заочному форматі відбувся шкільний етап 

обласного фестивалю юних майстрів бісероплетіння «Веселка творчості».

Учні ліцею представили роботи у двох номінаціях молодшої та старшої вікових категорій:

Як тільки не називають бісер – чарівний, загадковий, навіть живий. Бісер мандрував країнами з давніх-давен. Прагнення прикрасити себе, оселю, предмети побуту було одним із перших проявів художнього почуття. Протягом останніх років бісерне рукоділля знову стало поширеним видом декоративно-ужиткової творчості.

Нам завжди хочеться заявити про свою індивідуальність, тому все більшої популярності набувають вироби, виконані власними руками. Таку красу, створену своїми руками представили учні нашого закладу на виставку. Діти виготовили різноманітні вироби і вклали в них свою любов і талант.

Бажаємо учасникам гідно представити свої роботи у наступних етапах конкурсу.

6 квітня вся планета відзначає Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку

Це свято підкреслює важливість і необхідність спорту для суспільства, держави та всієї міжнародної спільноти.

У Міжнародний день спорту ми пишаємося тисячами українських спортсменів, які

продовжують тренування, попри руйнування,

принесені війною….

Година спілкування «Екологічна мозаїка. Давайте, друзі, разом природу берегти»

З метою формування екологічної культури особистості, набуття навичок і досвіду розв’язання екологічних проблем, залучення дітей та учнівської молоді до практичної природоохоронної роботи учні Угроїдського ліцею приєднуються до обласного марафону екологічних активностей «Екожиття – наше майбуття».

До дня переробки і повторного використання відходів класним керівником Жук І.Д. у 3 класі було проведено годину спілкування «Екологічна мозаїка. Давайте, друзі, разом природу берегти» та екологічний handmade «Робимо поробки разом». Мета заходу: довести до розуміння учнів значення охорони природи в країні; необхідність збереження і примноження природних багатств. Розвивати естетичне сприйняття навколишнього, мислення, спостережливість. Третьокласники навчилися, як зі звичайного пластику зробити корисні та оригінальні поробки. Така творчість допомагає розкрити у дітей художні здібності, сприяє розвитку фантазії та дарує гарний настрій.

5 квітня - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МОРАЛЬНОСТІ

Щороку 5 квітня відзначається Міжнародний день совісті, щоб підкреслити важливість совісті в суспільстві. Цей день має на меті заохотити окремих людей, організації та уряди задуматися над своїми думками та діями та прагнути підтримувати принципи миру, справедливості та співчуття.

Міжнародний день совісті був заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 2019 році, визнаючи вирішальну роль, яку совість відіграє у просуванні миру, справедливості та добробуту людства.

Міжнародний день совісті є вчасним нагадуванням про необхідність прийняття етичних рішень і відповідальності за свій вибір. Цей день заохочує людей замислитися над роллю совісті у формуванні нашої поведінки, цінностей і вірувань і прагнути до більш справедливого та справедливого світу.

День відзначається різними подіями та заходами, включаючи семінари, конференції та дискусії про важливість совісті. Ця подія є закликом віддавати перевагу прийняттю етичних рішень і працювати над розбудовою більш справедливого і мирного світу.

4 квітня - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОСВІТИ З ПИТАНЬ МІННОЇ НЕБЕЗПЕКИ

Україна є нині найбільш замінованою державою у світі. Тож знання з мінної небезпеки потрібно знати кожному.

У цьому відео розповіли про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами.

Під час війни це важливі знання, якими варто поділитись

Для того, щоб дитячі прогулянки були безпечними, кожна дитина повинна знати та виконувати правила мінної безпеки.

Пам'ятайте, що знання з мінної небезпеки рятують життя

Безпека дітей - найвищий пріоритет.

4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній із розмінуванням.

Здобувачі освіти пройшли випробування «Суперкоманди проти мін!» з мінної безпеки.

Суперкоманда проти мін — це герої, у яких дуже відповідальна робота.

Вони навчили учнів бути обачними та пам'ятати про правила, яких слід дотримуватися в разі, якщо натрапиш на незнайомий предмет:

«Не підходь! Не чіпай! Зателефонуй 101!»

2 квітня відзначають Всесвітній день поширення інформації про аутизм 

З метою привернення уваги громадськості до необхідності надання людям з аутизмом допомоги та підтримки, підвищення якості їхнього життя.

Символом цього дня вважається блакитний колір, обраний  Всесвітньою організацією аутизму Autism Speaks.

   Наука та практика доводить, що своєчасна рання підтримка та кваліфікований психолого-

педагогічний супровід дітей сприяє досягненню результатів у соціальній адаптації, включенню їх у повноцінне життя!

Доєднуємося до флешмобу #Краснопільщина_у_блакитному

29.03.2024 Європейський молодіжний парламент  провів  EYP Ukraine Presentations (Презентацію Європейського молодіжного парламенту Україна) в Сумській області

Активісти учнівського самоврядування та педагоги ліцею також долучилися до події.

Не просто цікавим, а змістовним та конструктивним став формат спілкування з учасниками зустрічі – жива бесіда, під час якої пані Марія поділилась власним досвідом роботи та запросила до співпраці.

Спікерка онлайн-зустрічі поділилася з учасниками конференції власними враженнями щодо молодіжного парламенту, вмотивувала присутніх розвиватися, досягати цілей, реалізовувати свій потенціал завдяки таким організаціям, як ЄМП.

Головною метою заходу стало поширення європейських цінностей, надання можливостей українській молоді соціалізуватися з однолітками за кордоном, пришвидшити євроінтеграцію українського суспільства.

ЄМП – одна з наймасштабніших молодіжних організацій у Європі, яка зосереджена на розвитку молодіжної дипломатичної спільноти, моделюванні парламентської роботи, розвитку навичок проєктного та командного менеджменту, журналістики та медіа.

Проєкт реалізується за підтримки президентки Єврокомісії Урсули Фон дер Ляєн та президентки

Європейського Парламенту Роберти Мацоли.

«Краснопільщина у блакитному»

2 квітня Міжнародний день поширення інформації про аутизм

Запрошуємо усіх охочих підтримати флешмоб «Краснопільщина у блакитному».

Умови участі:

Вдягни щось блакитне чи синє (це може бути якась річ гардеробу чи аксесуар блакитного кольору);

Зроби селфі та опублікуй фото на своїй сторінці у Facebook із хештегом  #Краснопільщина_у_блакитному;

Поширюй інформацію про аутизм у себе на сторінці;

Запропонуй друзям також підтримати флешмоб.

Довідково:

День поширення інформації про аутизм започаткували, щоб поширювати інформацію про цей розлад в усьому світі. Блакитний колір і пазли є символами цього дня. 

Мета цієї дати – підкреслити необхідність допомоги людям, що страждають від невиліковного захворювання, адже чисельність дітей, які страждають аутизмом, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їх сімей, громад і товариств.

Поширення інформації про аутизм допоможе сім’ям, в яких народжуються такі діти, рухатися правильним шляхом. Адже чим раніше буде виявлено аутизм у дитини, тим більший ефект дасть терапія захворювання.

Відбувся відбірковий етап обласного конкурсу творчо обдарованих дітей та підлітків "Чарівні барви Сумщини"

  Вітаємо переможців! Дякуємо за активність та гідне представлення закладу.

Сидоренко Інеса - І місце

Номінація: Витинання

Горбач Олександр - ІІІ місце

Номінація: Кераміка

Бажаємо творчих успіхів!

Шановні батьки майбутніх першокласників!

З 25 березня розпочався прийом заяв до 1 класу на 2024/2025 н.р.

Вступ до 1 класу регулює Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18#top

До 31 травня необхідно особисто одному з батьків дитини (її законним представникам) (з пред’явленням документа, що посвідчує особу) надати:

- заяву про зарахування;

- копію свідоцтва про народження дитини та оригінал;

- оригінал медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089.

Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами (Постанова КМ № 806 від 19.09.2018). Під час подання заяви надається оригінал відповідного документа.

На час воєнного стану здійснюється прийом заяв і сканованих копій документів, необхідних для зарахування, на порталі «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» https://school.isuo.org, через електронну пошту закладу освіти  ugroidy@ukr.net та рекомендованим листом.

У паперовій формі приймання документів забезпечується під час індивідуального прийому  у разі, якщо створені безпечні умови для працівників закладу освіти та громадян.

Національний тиждень читання. Тиждень поезіїі. Відеофлешмоб «Мій дім Україна»

Державна установа «Український інститут книги» проводить з 16 до 24 березня 2024 року Всеукраїнську нформаційно-просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» мета якої – консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії. Тема Тижня поезії – «дім». Гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому». Поняття «дім» для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Завдяки цій темі підкреслюється важливість дому для військових, які захищають наші домівки і водночас хочуть відчути тепло й затишок своїх рідних домівок, цивільних, які через війну змушені були переїхати в інші регіони України чи за кордон, людей, які залишилися на тимчасово окупованих територіях і чекають повернення додому – всіх українців, для яких дім тепер більше, ніж просто точка на мапі.

Дім дорогий кожному з нас зокрема і всім разом. Це - із глибокою шаною і любов’ю відноситься до тих, хто береже й відвойовує наші доми й до тих, хто за дім віддав найцінніше. Із гарячим серцем і полум’яною надією до тих, хто чекає повернення додому. Це про міцні зв’язки з батьківщиною, попри відстані. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли нас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна! Україна – це наш спільний дім, тепло якого дає сили і жити, і боротися за перемогу!

Здобувачі освіти Угроїдського ліцею долучилися до акції, взявши участь у відеофлешмобі «Мій дім Україна »

Ми віримо, що поезія має силу підтримати людей, демонструє багатство української сучасної поезії та її значення для нашого сьогодення. Читаймо українську поезію, шануймо українських поетів, дякуймо українським воїнам, котрі боронять наш ДІМ!

Онлайн-екскурсія «Здійсни подорож Європою» та конкурс постерів "Різні обличчя Європи"

Тема євроінтеграції є актуальною в умовах сьогодення, особливо після повномасштабного вторгнення росії на територію України. З метою підвищення та поглиблення знань у здобувачів освіти про Європейський Союз та НАТО, формування європейських цінностей, реалізації державної політики та основних реформ у сфері євроінтеграції в нашому закладі проводяться різноманітні заходи.

Учні 9 класу під керівництвом Вакуленко Т. М. взяли участь в онлайн-екскурсії «Здійсни подорож Європою» та створили постери, щоб взяти участь у конкурсі "Різні обличчя Європи".

Помандруємо? Сьогодні - вітруально, а завтра ...

Спочатку планувалась віртуальна екскурсія Європою, а там і весь світ поряд! Тож помандруйте і ви разом з нами.

Екологічний квест «Вода – життя, без неї не прожити»

Всесвітній день охорони водних ресурсів проходить щорічно з 22 березня 1993 року. У цей день – всі країни світу акцентують увагу на дбайливому ставленні до водних ресурсів Землі. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем охорони водних ресурсів. Для України питання прісної та питної води теж є надзвичайно актуальним.

У 5 класі під керівництвом Заїки Н. А. відбувся екологічний квест «Вода – життя, без неї не прожити». Учні закріпили й збагатили знання про одну з основних складових природи – воду: вода – матеріальне середовище для існування живих істот, вода може бути і руйнівником, і рятівником. Ділилися знаннями під час гри-квесту про рослини та тварин, які живуть у водоймах, про властивості води у різних станах, знаходили прислів’я про воду. Підсумували: необхідно дбайливо ставитися до водних ресурсів, обов’язково зберігати навколишнє середовище для майбутнього.

«Я МАЮ ПРАВО НА ЖИТТЯ»: ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ЕСЕ ТА МАЛЮНКІВ

Навчально-науковий інститут права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України у березні-червні 2024 року проводить ІІ Всеукраїнський конкурс есе та малюнків «Я маю ПРАВО на життя».

Метою конкурсу є привернення уваги до порушених прав українських дітей і молоді, які постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України, розвиток відносин у різних сферах суспільного життя, пропагування європейських цінностей і демократичних принципів.

Конкурс проводять серед учнів і вихованців 8-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, членів дитячих і молодіжних громадських організацій України.

Роботи (малюнки) учасників конкурсу до 17 червня 2024 року можна надіслати поштою на адресу: 01054, м. Київ, вул. О. Кониського, 8/14, 9 поверх (Навчально-науковий інститут права та політології). Есе учасників – на електронну адресу: nnip@udu.edu.ua.

Підсумки конкурсу підбиватимуть у вересні 2024 року з організацією відповідної виставки робіт і нагородження переможців і призерів.

Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, з метою поповнення бібліотечних фондів, створення мобільних бібліотечних куточків, формування книжкових поличок в укриттях та гуманітарних штабах у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській та Сумській областях, які постраждали внаслідок російської військової агресії, Уповноважений із захисту державної мови за підтримки Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнського проєкту “Єдині”, студентських мовних омбудсменів, Асоціації мовних курсів започатковує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!». Зазначений проєкт спрямований на покращення психоемоційного стану людей, які знаходяться під щоденними ворожими обстрілами, а також на підтримку читання українськомовної літератури з метою підвищення соціальної активності та свідомості громадян, популяризації української мови, використання її у повсякденному житті.

У Сумській області визначений пункт отримання книг та контактна особа для узгодження питань щодо їх передачі, а саме: Сумська обласна універсальна наукова бібліотека, ЛАТИШ Світлана Федорівна, конт. тел. (0542) 700-230.

флешмоб «Lots of Socks"

21 березня у світі відзначають День людей з синдромом Дауна, яких ще називають "сонячними".  

Аби привернути увагу до дітей з синдромом Дауна у в цей день  ГО" Асоціація батьків дітей інвалідів" проводить флешмоб «Lots of Socks" до якого долучилися здобувачі освіти та педагоги нашого ліцею.

У цей день люди всього світу одягають різні шкарпетки. Так вони підтримують тих, хто має додаткову хромосому у 21-й парі.

Усім бажаючим пропонується надіти різнокольорові (непарні) шкарпетки і відчути себе не таким як усі, зрозуміти, що значить жити під пильними і часто недобрими поглядами оточуючих

День і місяць для цієї події були обрані зовсім невипадково, вони символічно позначають природу синдрому Дауна: мова йде про 3 (замість 2 -х , як зазвичай у людини) копії 21-ї хромосоми.

Синдром Дауна - це не катастрофа, не вирок - це випадковий генетичний збій. Багато людей із синдромом Дауна домоглися видатних результатів у різних сферах.

Такі люди гідні поваги хоча б за те, що щодня долають труднощі незнайомі нам з вами

Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування своїх дітей в суспільстві.

Приєднуйтеся  до флешмобу і тим самим продемонструй свою підтримку дітям  з синдромом Дауна!!

Виховний захід «Майбутнє лісу у твоїх руках». Виставка малюнків «Бережіть весняні первоцвіти»

21 березня кожного року планета відзначає важливе екологічне свято – Міжнародний день лісів (International Day of Forests).

Метою Міжнародного дня лісів є покращення поінформованості людства щодо цінності дерев та лісів, заклик до створення заходів з відновлення й захисту лісу, залучення до розумного використання природних ресурсів. Щорічно обирається нова тема дня. Наприклад, тема Міжнародного дня лісів 2024 року – “Ліси та інновації: Нові рішення для кращого світу”.

Учні 3 класу під керівництвом Жук І. Д. провели виховний захід, присвячений цій даті. Проводився цей захід з метою виховання у дітей шанобливого ставлення до природи, ознайомлення з технологією у створенні нових лісів; роз'яснення учням важливості створення лісових насаджень, як одного з основних компонентів збереження екологічної рівноваги на планеті. Діти  малювали на тему " Бережіть первоцвіти", а також підвели підсумок, що природа навколо нас - це справді неоціненне багатство, і обов'язок кожної свідомої людини - берегти та множити його.

21 березня – Міжнародний день лісів

Міжнародний день лісів (International Day of Forests) був проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 28 листопада 2012 року  і вперше відзначався 21 березня 2013 року.

Ні в кого не викликає сумнівів твердження, що ліси – одне з головних багатств планети. Бо: ліси є життєво важливим джерелом продовольства та харчування; ліси – природні аптеки; лісові масиви захищають нас від хвороб; зміцнюють наше психічне та фізичне здоров'я і відіграють головну роль у боротьбі з найбільшою загрозою здоров’ю людства – зміною клімату.

Водночас, ліси – як величезний ресурс, що часто використовується людьми безконтрольно, нині перебувають в небезпеці знищення, тому потребують нашої активної допомоги.

Пам’ятка про правила поведінки із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами

У разі виявлення вибухонебезпечного пристрою заборонено:

При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і Вас евакують:

Якщо ваш будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:

Пам’ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, які мають допуск до цього виду робіт.

Виховний захід «Вивчаємо Сімейний кодекс України» та онлайн-вікторина «Сімейне право України»

Сім’я є первинним та основним осередком суспільства. Сім’я - головний інститут суспільства.

Регулювання сімейних відносин здійснюється Сімейним кодексом України з метою зміцнення сім’ї як соціального інституту і як союзу конкретних осіб, утвердження почуття обов’язку перед батьками, дітьми та іншими членами сім’ї, побудови сімейних відносин на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки, забезпечення кожної дитини сімейним вихованням, можливістю духовного та фізичного розвитку.

В межах Місячника сімейно-родинного виховання класним керівником 10 класу Копаницею С. О. був проведений виховний захід «Вивчаємо Сімейний кодекс України» та онлайн-вікторина «Сімейне право України». Заняття допомогло учням поглибити знання щодо захисту своїх прав в сфері сімейного права. Десятикласники розглянули взаємні права й обов'язки батьків і дітей, майнові та немайнові права і обов'язки, акцентували увагу на правах неповнолітніх як учасників сімейних правовідносин. Поговорили про шлюб, який неодмінно залишиться основною правовою формою організації сімейного життя жінки і чоловіка, та про його важливі соціальні функції.

19 березня свій День народження святкує легендарна українська поетеса-шістдесятниця, справжня патріотка України – Ліна Василівна КОСТЕНКО

Ліна Костенко завжди писала і пише лише те, що хоче, а говорить те, що думає. Свою безкомпромісність вона перейняла від бабусі, яка навчила Ліну любити свободу і цінувати чесність.

Майже в усіх поезіях Ліни Костенко, присвячених Україні, всі думки й почуття є глибоко патріотичними.

 Ліна Костенко і сьогодні продовжує дарувати читачам щирість своєї душі, філософське осмислення життя, красу українського слова. Для багатьох українців саме вона є тим певним мудрецем, який підказує, як прожити сьогоднішній день. І саме її вірші чи не найбільше цитують у соцмережах.

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–

оці степи, це небо, ці ліси,

усе так гарно, чисто, незрадливо,

усе як є – дорога, явори,

усе моє, все зветься – Україна.

Ліна Костенко

Дорогі друзі!

З великою радістю оголошуємо про старт всеукраїнського конкурсу для школярів та студентів України на тему: Моя країна - моя відповідальність

Мета конкурсу: допомогти у формуванні національної свідомості серед молодих людей України.

Учасник гранту має змогу отримати стипендію у розмірі 20000 гривень! Для цього необхідно написати конкурсу роботу згідно умов та тематиці зазначеної на сторінці гранту.

Звертайте увагу на усі умови, щоб Ваша робота була прийнята суддівською колегією та мала шанси стати найкращою серед інших. Рекомендуємо використовувати власний життєвий досвід та писати особисті щирі думки. Усі необхідна інформація на сторінці гранту.

Дякуємо Вам за участь! Слава Україні!

Пишаємося нашими випускниками!

В Сумах відбувся Чемпіонат області з пауерліфтингу та класичного пауерліфтингу серед всіх вікових груп, турнір, присвячений памʼяті почесного громадянина міста Суми, кавалеру ордена «За мужність» ІІІ ступеня, МСУ з пауерліфтингу, МСУ зі Strongman Дмітрієва Андрія (06.11.1990-01.01.2023 р.)

Наш випускник Мельников Іван зайняв ІІ місце в ваговій категорії до 93 кг з результатом суми триборства 547.5 кг.

Всією шкільною родиною вітаємо з перемогою в цих нелегких, але захоплюючих змаганнях. Бажаємо, щоб тобі стало ще більше впевненості, сил, завзяття і прагнення. Нехай це буде далеко не остання твоя перемога, нехай кожен день наближає тебе до великого успіху і слави.

З Прощеною неділею! 

Нехай цей день принесе прощення і мир в дім, подарує здоров’я, терпіння, вміння співчувати та пробачати одне одного!

16 березня - День без селфі

Сучасний світ неможливо уявити без селфі — пристрасть до нього набула глобального характеру, охопивши всіх — від топ-політиків та зірок шоу-бізнесу до звичайних людей. Фотографувати себе, щоб потім розміщувати фото в соціальних мережах, зараз дуже просто — це дозволяють вбудовані камери смартфонів чи інших мобільних пристроїв. Але якщо захоплення селфі стає надмірним, то з простої розваги чи способу самопрезентації воно перетворюється на залежність та може становити загрозу для життя.  Щоб людям було легше усвідомити негативний бік селфі та відволіктися від цього заняття, існує незвичайне свято — День без селфі, який відзначають щороку 16 березня. 

Година спілкування  «Перспективи євроатлантичної інтеграції України» 

Тема євроінтеграції є актуальною в умовах сьогодення, особливо після повномасштабного вторгнення росії на територію України. З метою підвищення та поглиблення знань у здобувачів освіти про Європейський Союз та НАТО, формування європейських цінностей, реалізації державної політики та основних реформ у сфері євроінтеграції в нашому закладі проводяться різноманітні заходи.

Учні 11 класу під керівництвом Расторгуєвої І.О. провели годину спілкування  «Перспективи євроатлантичної інтеграції України» та створили фотоколаж «Країна, де я хочу побувати». Учні розширили знання про євроінтеграцію як процес зближення України з Євросоюзом як на рівні законів, так і на рівні правил і звичаїв, що існують у суспільстві. Розібралися, що Європейський Союз – це більше про економіку й культурну єдність, НАТО  – більше про безпеку. Щоб розвиватися економічно в єдиній родині європейських народів і почуватися у безпеці, Україна прагне членства в обох організаціях.  Дякуємо учням за творче бачення і участь у фотоколажі.

Виховний захід «Родина очима дитини». Конкурс малюнків та аплікацій «Знайомтеся, це – моя родина, частинка Батьківщини» 

Від народження кожен із нас перебуває в оточенні своєї родини, яка турбується про нас, допомагає нам. Людина сильна тоді, коли вона не самотня, коли її є кому підтримати, коли в неї є сім′я. Бо сім′я – це наша опора, це сім "Я", це місце сили, яке захистить від лиха і неходи, де знаходиш спокій і затишок.

В межах Місячника сімейно-родинного виховання класний керівник Дяговець О. І. з учнями 2 класу провела виховний захід «Родина очима дитини» та підготувала конкурс малюнків та аплікацій «Знайомтеся, це – моя родина, частинка Батьківщини». Кожна дитина з любов'ю зобразила своїх найрідніших людей. Пропонуємо Вашій увазі дитячі роботи.

В Угроїдському ліцеї завершився І етап відбіркового етапу обласного конкурсу творчо обдарованих дітей і підлітків «Чарівні барви Сумщини»

Дякуємо нашим учням, які долучилися до участі у конкурсі та бажаємо гідно представити наш ліцей у наступних етапах.

ЗА ПОКЛИКОМ СЕРЦЯ

Сьогодні ми відзначаємо День українського добровольця і з гордістю дивимось на вас — тих, хто вирішив захищати Україну, бо так велить ваше серце. Ви — найкращий цвіт нації і ті, ким ми пишаємося щодня. Люди, які ще вчора мирно жили, працювали, вчилися, не маючи ніякого військового досвіду, стали в лави захисників України. Це - вияв мужності, сили волі,  патріотизму. Це - гідний приклад підростаючому поколінню для наслідування.

Зараз у лавах добровольців тисячі наших рідних, друзів, колег, учнів нашого ліцею. Вони мужньо тримають стрій і роблять все можливе, щоб ми могли мирно жити, дихати, вчитися...

Вітаємо всіх чоловіків та жінок - добровольців у ЗСУ!

Нехай вдома вас завжди чекають рідні і дорогі серцю люди.

Бажаємо вам спокійного і мирного неба над головою!

Угроїдський ліцей Краснопільської селищної ради долучається до обласної акції «Підтримуємо Героїв»

Друга активність

Березень - відеозвернення «Подяка моєму герою»

Вітаємо Фальченка Олександра, учня 9 класу Угроїдського ліцею Краснопільської селищної ради за зайняте І місце в обласній заочній виставці-конкурсі «Український сувенір», номінація «Сувенір», назва виробу «Декоративний глечик» (керівник Заїка Наталія Анатоліївна)

Виховна година "Що для мене є сім'я"

Сім’я — це найдорожче, що є у нашому житті. Це набагато більше, ніж просто частина суспільства або коло близьких родичів, що проживають разом. Сім’я — це, перш за все, любов і взаєморозуміння; це місце, де тобі добре і затишно, де ти почуваєшся в безпеці; де є люди, які хвилюються за тебе, завжди люблять і чекають. У сім’ї ми отримуємо найважливіше й найнеобхідніше кожній людині у світі — ласку і ніжність, розуміння і захист, підтримку і мудру пораду. В рамках Місячника родинного виховання у 6 класі Угроїдського ліцею класним керівником Фоменко Н.О. була проведена виховна година "Що для мене є сім'я". Метою заходу було: формувати у учнів правильне уявлення про сім'ю, ознайомити з поняттями «сім’я», «рід», «родина», «родовід», «родовідне дерево», зацікавити учнів пошуками коріння свого родоводу; виховувати повагу до всіх членів сім’ї, до історії, традицій свого народу; сприяти розумінню необхідності міцних родинних зв'язків, важливості родинного єднання; формування відчуття гордості за свою велику українську родину.  Учні переглянули запропоновані відеоматеріали і презентації, брали активну участь у обговоренні їх змісту, за допомогою дошки Padlet виконали інтерактивну вправу "Моя родина". 

Відбулися головні відбіркові змагання року - Чемпіонат України з армрестлінгу 2024!

У турнірі взяли участь спортсмени з 20 областей України, за попередніми даними - це майже 500 учасників!

Серед цих учасників був і наш випускник - Жижа Олексій, який виборов ІІ місце, серед молоді на праву руку та ІІІ місце, серед молоді на ліву руку(в категорії 85 кг)

Олексію, прийми щирі вітання від усього колективу нашого закладу освіти. Бажаємо тобі нових спортивних перемог і високих нагород!

Почалася Масляна 2024 року з 11 березня і триватиме до 17 березня

В Україні свято називається Масниця, але є й інші його назви, серед яких – Масляна, Колодій, Сиропус,  Сирний тиждень та інші. Саме свято йде за часів язичництва, а відзначали його в Київській Русі, тобто в Україні.

В Україні готують насамперед не млинці, а вареники з сиром, политі сметаною – це головна страва свята. Варять вареники й з іншими начинками. "Почекайте вареники, прийде на вас Масляна", - каже українська народна приказка, а українські козаки свого часу жартували - мовляв, на Масницю навіть турки вареники їдять. Млинці, які з'являються в цей час на столі, - це переважно налистники.

10 березня – День Державного Гімну України

Цьогоріч виповнюється 159 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України.

10 березня - день становлення одного з головних символів нашої держави. Саме цього дня у 1865 році на роковинах Тараса Шевченка в польському місті Перемишль уперше прозвучав майбутній гімн України - твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського.

Гімн України дуже символічний, має глибокий і пророчий сенс для нашого народу. Особливо сьогодні, коли українці продовжують творити історію нашої незламності, ціною власних життів виборюють нашу самобутність і волю.

Україна була, є і буде, і один із головних символів нашої держави звучатиме у кожному її куточку.

Коли звучить Гімн, ми всі єдині! А відтак жодному ворогу не вдасться зламати наш дух, знищити наш народ і нашу країну.

Слава Україні! Героям Слава!

Угроїдський ліцей Краснопільської селищної ради взяв участь у Всеукраїнському конкурсі «Молодь обирає здоров'я»

Мета: популяризація та пропаганда серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявом у молодіжному середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді, організації змістовного дозвілля.

Роботи подані у різних номінаціях:

Номінація «Фото»

• Горбач Дмитро (учень 11 класу)

Номінація «Малюнок»

• Коробець Ангеліна (учениця 5 класу)

Номінація «Плакат»

• Сіра Катерина (учениця 10 класу)

Учні Угроїдського ліцею активно долучилися до XX Всеукраїнської інтернет-олімпіади "На Урок" (Зима 2024) з англійської мови. 

Здобувачі освіти гідно впоралися з цим особливим випробуванням, яке не лише протестувало їхні знання, а й сприяло загартуванню зібраності та самостйності. Завдяки участі в олімпіаді кожний її учасник зміг проаналізувати свої сильні та слабкі сторони, що є дуже хорошою практикою в оволодінні англійською мовою. За виконання завдань олімпіади кожний учень отримав нагороду. Це: дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів та сертифікати учасника. Дякуємо всім, хто виявив зацікавленість у розширенні кола своїх знань з іноземної мови та в набутті практичних умінь, що є надзвичайно актуально в умовах сьогодення, адже знання іноземної мови - це надзвичайна можливість спробувати різні світові стандарти та брати участь у цікавих проєктах, конкурсах, змаганнях. Не зупиняймося на досягнутому! Подальших успіхів у творчому зростанні! 

Виховний захід «210 років з дня народження Т. Г. Шевченка» 

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю пам’ятає і шанує людство. До славної когорти таких людей належить і Великий Кобзар українського народу – Тарас Григорович Шевченко.

На передодні дня народження Тараса Григоровича Шевченка 8 березня 2024 року з учнями 7 класу класний керівник Дробот Н. Г. провела виховний захід на тему: «210 років з дня народження Т. Г. Шевченка» до 210-річчя із дня народження Тараса Шевченка – видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча.

В ході виховної години було зазначено, що Т.Г. Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

Учні дізналися, що ім’я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлені пам’ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім’ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Проспект Тараса Шевченка у міста Львові, Національна опера України, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка носять ім’я видатного сина українського народу – Тараса Шевченка.

На завершення заходу з учнями проведена онлайн-вікторина.

Всеукраїнський конкурс «#ТГШ210: Таємниця генія Шевченка»

Тарас Шевченко – одна з найвизначніших особистостей в історії нашої країни. Та чи достатньо ми про нього знаємо?  Наш Кобзар має багато загадок. Але таємниці існують саме для того, щоб одного разу бути розгаданими. І День народження Шевченка – чудовий для цього привід!

Визначній особистості – незвичайне святкування! Тож відзначаємо ювілей Кобзаря цікаво та з користю. Український освітній онлайн-портал розробив Всеукраїнський конкурс «#ТГШ210: Таємниця генія Шевченка», завдяки якому учні нашого ліцею дізналися більше цікавих фактів із біографії Тараса Григоровича та краще зрозуміли його творчу спадщину.

І ось неперевершений результат! Вітаємо учасників!

Відеофлешмобі "Вісім рядків Шевченка"

9 березня українці у всьому світі відзначають 210-ту річницю з дня народження українського Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка.

"Шевченко - це той, хто живе в кожному з нас". Він - як сама душа нашого народу правдива і щира. Поет пробуджує своєю творчістю любов до Батьківщини, кликав сильних духом на подвиги, вселяв у слабких надію і віру.

Пам'ятаючи і вшановуючи Кобзаря, здобувачі освіти Угроїдського ліцею взяли участь у відеофлешмобі "Вісім рядків Шевченка".

З Днем народження Тарасе!

Тарас Григорович Шевченко говорив правду, простими словами про дуже важливі, вічні речі, про справжнє і глибоке.Все йде,все минає...Та залишається пам'ять, добра слава  про людей, що мандрують у світі в пошуках істини та правди.Шевченкове слово, народившись у XIX столітті є актуальним для нас і нині та живе між нами.

9 березня 2024 року ми відзначаємо 210 річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка - українського поета, письменника, художника, громадського діяча.

Тарас Шевченко - це не просто великий український поет, це символ української культури, борець за свободу та незалежність України. Його твори, такі як "Кобзар", "Катерина", "Гайдамаки", "Заповіт", стали безсмертними шедеврами української літератури. Його слова й досі актуальні, адже вони сповнені любові до України, прагнення до свободи, віри в краще майбутнє.

З Днем Народження, наш пророк, наш духовний наставник!

І вам слава, сині гори,

Кригою окуті.

І вам, лицарі великі,

Богом не забуті.

Борітеся — поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!

09.03 -  Річниця від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка! Слава Україні! Героям Слава!!!

Онлайн-майстерня з виготовлення листівок "Якщо говорити між нами, то все починається з мами"

Восьмого березня традиційно святкують Міжнародний жіночий день. Українські жінки – сильні, сміливі й багатогранні, а тому здатні кидати виклик суспільним уявленням про себе та займатися тим, що їм справді подобається. Більшість жінок поєднують бажання  займатися професійною діяльністю та виконувати материнські обовʼязки. Хоч це зовсім не легко.

Традиційно, в цей день ми висловлюємо слова подяки і шани нашим улюбленим мамам, бабусям, сестричкам за їх невтомну працю та турботу. Учні 1 класу під керівництвом Тютюник А. М. долучилися до онлайн-майстерні з виготовлення листівок "Якщо говорити між нами, то все починається з мами".  Під час заняття учні описували жінку, порівнювали її з природою, характеризували своїх мам, висловлювали своє ставлення до них. Також будували короткі тексти про те, як вони турбуються про своїх матусь та чим можуть їм допомогти. Не має нічого дорожчого, ніж дитяча листівка, виготовлена власними руками. Будьте завжди здоровими, усміхненими, щасливими та шанованими у суспільстві, любі жінки!

Година спілкування "Видатні жінки України"

8 березня класним керівником Савченко Н. О. з учнями 8 класу було проведено годину спілкування "Видатні жінки України". Метою години спілкування було : ознайомити учнів зі славетними жінками України; виховувати повагу до народної Берегині, почуття любові і гордості за українську жінку. Під час години спілкування учні давали відповіді на питання невеличкої вікторини, хлопці 8 класу привітали своїх однокласниць зі святом. Всі отримали позитивні емоції та гарний настрій. 

Міжнародний день боротьби за права жінок та міжнародний мир

Свій початок історія цього свята веде від серпня 1910 року, коли в Копенгагені понад сто учасниць Другої міжнародної конференції жінок-соціалісток із 17 країн світу одностайно схвалили рішення: щороку у березні відзначати Міжнародний жіночий день – день солідарності жінок у боротьбі за рівноправність.

Первісно ідея щорічно відзначати Міжнародний день прав жінок мала політичний смисл: це мав бути день, коли свідомі жінки у різних країнах публічно, у формі вуличних акцій заявлятимуть свої вимоги до урядів країн, вказуючи на різні прояви дискримінації та наполягаючи на забезпеченні рівних прав та можливостей для самореалізації.

Уже перше відзначення Міжнародного жіночого дня у березні 1911 року вивело на вулиці європейських країн понад 1 млн жінок, які на мітингах та демонстраціях протестували проти нерівної оплати праці, відсутності виборчих прав, недоступності фахової освіти тощо. Щороку число учасниць таких акцій зростало, а з початком Першої світової війни серед вимог протестувальниць з’явилися й гасла про припинення війни.

Однак радянський союз спотворив свято. Протягом десятиліть радянської влади українці разом із рештою радянських людей щорічно відзначали 8 березня, яке з 1921 року мало статус державного свята, а з 1965 року навіть було оголошено вихідним днем. Однак, первісну ідею цього свята в СРСР спотворили до невпізнання. Свято повністю позбавили політичного емансипаційного смислу та перетворили на свято «весни, краси та жіночності», коли нікому вже й на думку не спадало згадувати про дискримінацію жінок.

Тож сьогодні хочеться привітати вас зі справжнім святом, тим, що бере свій початок від березня 1911 року.

Жінка має право бути вільною.

Жінка має право бути значимою.

Жінка має право бути почутою.

Жінка має право бути собою.

Жінка має право!

Зі святом!

Всеукраїнський конкурс «Жінки в науці»

 Здобувачі освіти 1-11 класів взяли участь в конкурсі на платформі «На урок», присвяченому Міжнародному дню жінок та дівчат у науці.

Виконуючи завдання конкурсу, здобувачі освіти дізналися про видатні наукові відкриття, зроблені жінками, та з'ясували, чому гендерні стереотипи шкодять як розвиткові науки, так і всьому суспільству загалом.

Дипломами та сертифікатами відмічені найактивніші учасники. Вітаємо!

01 березня відзначають Всесвітній день компліменту

Виник він після успіху Національного дня компліментів в Нідерландах на початку 2000-х років. За словами Ханса Поортвліта, який його придумав, день компліменту присвячений задоволенню основних потреб людини у визнанні та оцінці. Це некомерційний день, який просто дозволяє людям відчути себе більш щасливими. Чесний і щирий комплімент приносить користь як тому, хто його робить, так і тому, хто його отримує. Робіть компліменти з посмішкою. Потім подивіться, як посмішка відіб’ється на обличчях тих людей, кому вони призначалися. Компліменти можуть бути усними та письмовими. Але найкраще, коли їх роблять особисто, у безпосередньому спілкуванні. Всесвітній день компліменту наголошує на тому, що один день – дуже мало, людству потрібно впроваджувати компліменти в повсякденне життя, а таке свято – лише нагадування.

 Переваги компліментів:

Вони просто роблять людей більш щасливими.

Вони підвищують самооцінку і почуття власної гідності.

Вони збільшує продуктивність праці.

Вони сприяють взаємному благополуччю.

Отримані компліменти повертаються різними способами.

 Нумо поширювати позитив та гарний настрій!

Відбірковий етап ХХVІІ обласного літературного конкурсу «Проба пера»

З метою виявлення та підтримки талановитої учнівської молоді у сфері літературної творчості протягом лютого 2024 року відбувся І (відбірковий) етап ХХVІІ обласного літературного конкурсу «Проба пера».

#Проба_пера

Вітаємо наших переможців Сидоренко Інесу та Ткаченко Анну за зайняті ІІ місця у номінації «Поезія».

Бажаємо нових звершень та перемог!

Урок-гра "Територія цивільної оборони"

Сьогодні, у Всесвітній день цивільної оборони, учні 4 класу під керівництвом Татаренко Н. М. взяли участь в уроці-грі "Територія цивільної оборони". Діти ознайомилися з видами надзвичайних ситуацій; згадали номери екстрних служб України. В цікавій ігровій формі закріпили здобуті знання: розгадували анаграми, загадки, складали речення, вірш. Захід сприяв закріпленню навичок розпізнавання різних видів назвичайних ситуацій, а також повторенню та засвоєнню правил безпеки життєдіяльності. 

1 березня щороку відзначається Всесвітній день цивільної оборони. 

Це міжнародний день, присвячений підвищенню свідомості громадськості про значення заходів цивільної оборони для захисту людей та майна в разі надзвичайних ситуацій, таких як природні катастрофи, техногенні аварії, терористичні акти та інші.

1 березня 1972 року була створена Міжнародна Організація Цивільної Оборони, яка навчала людей самозахисту у разі катастроф. Із 1990 року щорічно 1 березня День цивільної оборони відзначають всі країни, які вступили в МОЦО, в їх числі й Україна.

Ми щиро дякуємо усім, хто захищає наше суспільство від лих, надзвичайних випадків та агресивних дій окупантів.

Разом до перемоги!

Готуємося до відзначення 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка 

Інформаційно-виховний захід «Твоє життя в твоїх руках»

Відповідно до плану виховної роботи в межах Місячника військово-патріотичного виховання вчитель предмету "Захист України. Основи медичних знань" Расторгуєва І. О. організувала інформаційно-виховний захід «Твоє життя в твоїх руках».

Як діяти в критичних ситуаціях, зберігши особисту безпеку, і чим можна допомогти постраждалим до приїзду медиків? Як допомогти? Відповіді на ці та інші питання були висвітлені у ході заходу. Метою проведення таких заходів є залучення молоді до оволодіння навичками надання першої домедичної допомоги в надзвичайних ситуаціях.

З 31.01 по 26.02 проходила XX Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Зима 2024) з мистецтва

Інтернет-олімпіади «На Урок» — цікавий інтерактив для учня та зручний інструмент контролю знань школярів для вчителя.

Завдання XХ Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок» — це повторення навчального матеріалу вивченого минулого року та актуалізація нового, це захопливі інтерактивні завдання, гарантовані нагороди та подарунки для кожного!

Дякуємо кожному учневі, який взяв участь в олімпіаді з мистецтва!

Виховна година "Честь і слава Українським Героям"

З початком 2022 року настали значні випробування для українського народу. Українська держава, пройшовши довгий шлях у розбудові своєї незалежності, зустрілась з величезною перешкодою на цьому шляху – проти України була розв’язана повномасштабна війна. Два року тому з повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап російсько-української війни, яка триває з 2014 року. Ми живемо в умовах війни, у часи, коли Україна виборює свою незалежність, право на існування у протистоянні з однією з найпотужніших армій світу, і платить за це найціннішим – тисячами людських життів…

Війна, що триває в Україні, демонструє безпрецедентні у світовій історії приклади героїзму її громадян. Україна перемагає завдяки героїзму. Це героїзм наших військових - Збройних сил України, Національної гвардії, прикордонників, формувань територіальної оборони, добровольчих формувань, які з перших хвилин ціною власних життів стримували натиск ворога. Це героїзм нашого народу, який продемонстрував неймовірну мужність, стійкість та єдність перед жорстокістю ворога.

З метою виховання у молоді патріотизму, почуття гордості й приналежності до незламного українського народу, який героїчно боронить власну державу, і як наслідок – готовності до посильної участі у справі захисту суверенітету України та відновлення її територіальної цілісності; долучення до волонтерського руху, допомога армії; глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті у 6 класі Угроїдського ліцею класним керівником Фоменко Н.О. була проведена виховна година "Честь і слава Українським Героям", під час якої учні дізналися про історичне коріння незламності українського народу, про приклади прояву героїзму в історичному минулому України і в сьогоденні; вшанували героїв, полеглих під час виконання бойових завдань, мирних громадян і дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, хвилиною мовчання.

Вітаємо переможців та учасників XX Всеукраїнської інтернет-олімпіади " На Урок" з географії!  Бажаємо і надалі досягати вершини знань! 

27 лютого - день оптиміста! 

Нехай позитивні емоції наповнюють ваш день, а усмішки будуть вашим кольоровим акцентом!

Оптиміст – не просто людина, яка завжди тільки й те робить, що вірить у краще. Це людина, для якої кожен день – це можливість. Можливість для покращення себе особисто, та шанс зробити щось важливе для навколишніх. Це реалісти з потужною радістю в серці. Це ті, хто надихають інших – своїм прикладом, добрим словом та підтримкою.

Обласна акція «Підтримуємо Героїв»

Перша активність

Лютий - "фрази-мотиватори відомих українських діячів, митців, науковців"

Година спілкування «Крим 2014. Трагедія незнищенного народу»

Година спілкування «Крим 2014. Трагедія незнищенного народу» до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя відбулася у 9 класі під керівництвом Вакуленко Т. М. У доступній формі учні дізналися про події лютого-березня 2014 року в Криму. Ця дата закарбувалася у пам'яті багатьох кримчан, як кордон між до і після... І наш спротив у лютому 2014 в Криму, і наша боротьба сьогодні показує, що ми волелюбний народ та будемо виборювати своє право на свободу! Крим - це Україна! 

День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, що був встановлений 2020 року Указом Президента України № 58 на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

Цього року минає 10 років від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.

У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії російської федерації проти України. Операція із захоплення півострова розпочалася 20 лютого 2014 року – саме в цей день було зафіксовано перші порушення збройними силами російської федерації порядку перетину державного кордону України через Керченську протоку.

26 лютого на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі громадян. Учасники патріотичної акції закликали чинити спротив російській окупації та заявили світу про цілісність України. Мітинг зібрав від 5 до 10 тисяч учасників. Наступного дня, о 5-й ранку до парламенту та уряду АРК увійшли регулярні військові формування рф і захопили будівлі.

28 лютого Верховна Рада Криму під «наглядом» військовослужбовців збройних сил рф проголосувала за проведення референдуму про статус Криму. Того ж дня підрозділи зс рф розпочали блокування українських військових частин та об’єктів на півострові, захопили аеропорти Бельбек і Сімферополь, сухопутні в’їзди до Криму з боку Херсонщини.

16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум про статус Криму. Цей захід, зрежисований росією, бойкотували кримські татари та інші патріотично налаштовані жителі півострова. 25 березня було захоплено останню військову частину, що тримала український прапор у Криму, – морський тральник «Черкаси» ВМС України. Відтоді Автономна Республіка Крим і місто Севастополь окуповані збройними силами росії.

День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя символізує опір окупації, що триває вже десять років.

Рашисти переслідують корінний народ півострова. Кримські татари не визнали російської окупації та заявляють про свій протест проти порушень прав людини й норм демократії, до яких систематично вдаються російські загарбники.

Хвиля за хвилею в окупованому Криму проходять репресії, обшуки і незаконні затримання. Країна-агресор цинічно нехтує основоположними правами і свободами людини та міжнародним правом. Саме Крим став базою для окупантів під час вторгнення на материкову частину України.

Пліч-о-пліч з українцями кримські татари в складі ЗСУ боронять незалежність нашої держави та звільняють українську територію.

У питанні приналежності Криму весь цивілізований світ на боці України. Наша країна має абсолютну міжнародну підтримку. Повернення Криму до України неодмінно відбудеться. Крим – частина України, і вона буде звільнена від окупанта.

Крим – це Україна!

Виховний захід "Добро починається з тебе"

З метою виховання в учнів почуття любові, милосердя, доброти до людей, поваги до старших, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються у житті, у 1 класі під керівництвом Тютюник А. М. було проведено виховний захід "Добро починається з тебе". Захід допоміг учням осягнути, що значить бути добрим, що лежить в основі доброти, доброго вчинку.  Захід сприяв вихованню почуття поваги, толерантності, культури спілкування. 

25 лютого святкуємо день народження Лесі Українки - окраси і гордості української нації

"Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає..."

Саме ці слова максимально відкривають людину, жінку, поетесу.

Леся Українка – прообраз сучасної сильної жінки, в якої можна повчитись як упевнено йти до мети, як ігнорувати труднощі, як бути успішною, незважаючи на випробування долі.

Леся Українка була справжньою новаторкою свого часу, чиї ідеї та творчість не лише змінили уявлення про українську культуру, але й залишилися дотепер актуальними й надихаючими для нас.

З цієї нагоди ми пропонуємо вам переглянути добірку її висловлювань, що вражають своєю глибиною та мудрістю.

День народження Лесі Українки

25 лютого 2024 року відзначається 153-річчя від дня народження Лесі Українки – видатної української поетеси, перекладачки, культурної діячки, яка входить до переліку найвідоміших жінок України. Завдяки щирій відданості рідній країні, її ім'я стало одним із символів української держави. Здобувачі освіти Угроїдського ліцею долучилися до флешмобу учнівських відео читань поезії  Лесі Українки. 

Давайте разом 24 лютого поставимо на підвіконні свічку і запалимо її у памʼять усіх тих, хто вже не побачить нашу Перемогу!!!

Усіх захисників, що мужньо й героїчно обороняли нашу Батьківщину.

Цивільних, які стали безневинними жертвами цієї страшної війни…

Вічна памʼять!

24 лютого 2022. Війна.

Цю дату не забуде жоден українець.

Вічна шана тим, хто загинув, захищаючи Україну. Плачемо за тими, кого несправедливо вбила російська навала. Низький уклін усім захисникам, які відстоюють нашу землю.

Подяка кожному, хто допомагає, підтримує та наближає перемогу на фронті і в тилу. Слава Україні! 

24 лютого 2024 року - друга річниця повтомасштабної війни в Україні

ЛИСТИ ДО ВІЛЬНОГО КРИМУ

19 лютого стартувала акція з підтримки кримських політв’язнів "Листи до вільного Криму".

Усі охочі можуть написати листа незаконно ув’язненим українцям, яких окупанти депортували на територію рф або утримують в окупованому Криму.

Акція триватиме з 19 лютого по 19 травня.

Інструкція з написання листів, перелік політв’язнів та їхнє місцезнаходження – тут: https://bit.ly/LettertoCrimea_Instruction

Надсилати листи можна:

фізично: Центр інформації про права людини (а/с В-539, м. Київ, 01001)

онлайн: free.crimeaua@gmail.com

Підбиваємо підсумки проведення заходів до Дня безпечного Інтернету #ДеньБезпечногоІнтернету

6 лютого 2024 року увесь світ відзначав День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

Дякуємо експертам Національного банку України в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай за невтомну працю та за вагомий внесок у підвищення рівня знань молоді з правил безпеки безготівкових та онлайн-платежів.

Учитель нашого ліцею Горбач А. А. отримала сертифікат за проведення заходів Національно банку України з фінансової грамотності.

XX Всеукраїнська олімпіада "На урок"(Зима 2024) з української мови

З нагоди Міжнародного дня рідної мови учні Угроїдського ліцею брали участь у XX Всеукраїнській олімпіаді "На урок"(Зима 2024), і отримали нагороди у вигляді дипломів та сертифікатів.

Дипломи II-III ступенів отримали такі учні:

1.Рашевська Дарина-учениця 5 класу;

2.Рашевська Меланія-учениця 6 класу;

3.Сидоренко Інеса-учениця 6 класу;

4.Радченко Віталій-учень 11 класу.

Сертифікати отримали:

1.Кусайко Нікіта- учень 5 класу;

2.Коломійченко Ольга-учениця 5 класу;

3.Чернігов Іван-учень 5 класу;

4.Цилюрик Максим-учень 5 класу;

5.Черней Дмитро-учень 6 класу;

6.Плотнікова Вікторія-учениця 7 класу;

7.Литвиненко Дар'я-учениця 8 класу;

8.Будко Юлія-учениця 10 класу;

9.Ткаченко Анна-учениця 10 класу.

Щиро вітаємо переможців і учасників цієї олімпіади та бажаємо їм подальших успіхів та перемог!

Квест-гра «Ніжна мова калинова – знань нових міцна основа» 

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови - свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Головна мета цього дня - підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу.

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.

Учні 5 класу під керівництвом Заїки Н. А. взяли участь у цікавій квест-грі, яка залучає учасників до вивчення рідної мови, популяризує її красу та різноманітність. Діти залюбки виконували завдання, в яких добирали слова, що змальовують нашу  рідну мову; змагалися в утворенні слів з одного слова; розбирали значення фразеологізмів; створили постер із написами, де відобразили свою любов до рідної землі.

Знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови

Це свято є символом нашої культури та ідентичності, яке підкреслює важливість української мови для нас, українців

Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається.

Українська поетеса Ліна Костенко влучно відмітила: "Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову".

Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді і світ стане кращим, добрішим.

Тиха акція «Ангели памʼяті»

Сьогодні — День памʼяті Героїв Небесної Сотні

10 років тому стався переломний момент Революції Гідності. Відбулися масові розстріли протестувальників. За вільне європейське майбутнє свої життя поклали 107 сміливих українців.

Памʼятаємо і ніколи не забудемо відданість тих людей, які заплатили занадто велику ціну задля нашого Незалежного майбутнього

Слава Україні! Вічна слава Героям!

День Героїв Небесної  Сотні

Урок мужності «Вдячні за свободу»

20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні.

Саме 20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави, класний керівник 11 класу Расторгуєва І. О. підготувала та провела урок мужності «Вдячні за свободу». Починаючи з 2014 року українці доводять всьому світові, що свобода – фундаментальна характеристика людського існування, це можливість вільного вибору та усвідомлення власної відповідальності за цей вибір. Герої Небесної Сотні зробили свій вибір – виборювати свободу та гідність, віддавши за це життя.

Це – день жалоби, але він покликаний ушановувати не смерть, а боротьбу за гідне та вільне життя, жертовність і відвагу. Пам’ять про Героїв Небесної Сотні має бути живою, сприяти громадському активізму та формувати усвідомлення відповідальності кожного за майбутнє України.

Перегляд фільму «Історія тризуба від Київської Русі до сьогодення»

32 роки тому, 19 лютого 1992 року, Верховна Рада офіційно затвердила Державний Герб України.

Для української нації тризуб став не просто зображенням – він закарбував у собі багатовікову історію державності, незламний дух борців за незалежність і прагнення народу до свободи

Не дарма існує думка, що в тризубові закодоване слово "ВОЛЯ". Адже саме вона в усі віки була головним постулатом для українців і українок.

Учні 7 класу під керівництвом Дробот Н. Г. переглянули фільм «Історія тризуба від Київської Русі до сьогодення». Дізналися цікаві та маловідомі факти про історію Державного Герба України як одного із символів державності та нашої ідентичності . З'ясували, що Герб поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, зв’язує між собою покоління українців.

Дякуємо всім захисникам і захисницям, які сьогодні боронять найважливіше — свободу та незалежність України, а також тим, хто в тилу робить усе від них залежне для збереження державності. Слава Україні!

19 лютого – День Державного Герба України

Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який  має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.

Тризуб має тисячолітню історію, починаючи з князівського роду Рюриковичів. Цікавим фактом є те, що з часів Української Народної Республіки Тризуб був затверджений Державним Гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.

Малий Державний герб – один із державних символів України нарівні з Конституцією, прапором і гімном. Зображення герба розміщується на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ.

Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. І сьогодні він на наших знаменах і зброї – як символ незламності і звитяжної боротьби проти окупанта.

З нагоди Дня Державного Герба України пропонуємо вам пройти коротку вікторину і перевірити свої знання. Можливо, ви дізнаєтесь щось нове про український тризуб. То ж поїхали

Виховний захід «Наші пухнасті улюбленці»

День кота в Європі створений з ініціативи італійського журналіста Клауді Ангелетті, який працював в журналі Tuttogatto - World Cat Day, відзначають з 1992 року - 17 лютого.

Це звичайно ж не офіційне або державне, а скоріше народне і громадське свято. Ідея Клауді знайшла відгук не тільки у активістів та захисників тварин, але сподобалася і більш широкій аудиторії. На підтримку Дня кота в Італії стали організовуватися численні дискусії, конференції, в тому числі фото виставки, збори коштів, щоб допомогти бродячим котам та кішкам. Потім ідея стала поширюватися і по інших європейських країнах, включаючи Україну.

Учні 2 класу під керівництвом Дяговець О. І. взяли участь у заході «Наші пухнасті улюбленці». Захід розширив знання учнів про цих дивовижно добрих, довірливих і ласкавих тваринок, сприяв формуванню відповідального ставлення до котиків, підвищенню свідомості про потреби та добробут своїх улюбленців. Люди також використовують цей день в якості нагоди для того, щоб опублікувати фотографії своїх котів у соціальних мережах, розповісти історію свого улюбленця. Підтримали цю ініціативу й учні 2 класу, долучившись до фоточеленджу «Наші улюбленці».

Ніхто не стане заперечувати, що коти здатні якимось магічним чином додавати затишку нашим домівкам, допомагають нам розслаблятись та позбавитись від стресу. Ми могли б багато чому у них повчитись. Котики стали справжнім антистресом для дітей та дорослих під час війни.

Якщо у вас немає кота - візьміть його у знайомих чи з притулку. Повірте, сім'я і дім стануть найкращим подарунком для тварини. А котяча ласка, тепло і муркотіння - кращою нагородою для вас на довгий час.

17 лютого - Міжнародний день спонтанного прояву доброти

Добро твориться просто - ні за так ,

Так , як цвіте і опадає мак ,

Як хмарка в'ється і сміється пташка,

Як трудиться мурашка-горпашка.

                                                    І.Драч

Доброта – якість, яка цінується незалежно від свята, тому проявляти її варто не тільки сьогодні. Але сьогодні можна зробити ще більше добрих справ, ніж зазвичай. Життя дано на добрі справи – говорить народна мудрість, а для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта – є, принаймні, 17 лютого.

Приємні слова можна сказати не обов’язково знайомим – доброта може полягати в звільненому в транспорті місці, поданій руці на виході з нього або ж щирому слові “дякую” на касі в супермаркеті.  

 Пам’ятайте, у всьому важливо проявляти щирість – вона справді цінна.

Вітаємо переможців  ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади! 

Бажаємо не зупинятися на досягненому і прагнути розвиватися і пізнавати все більше. Нехай завжди горить ентузіазм в очах, і розкриваються можливості. Вперед, до нових перемог! 

Віртуальний патріотичний ланцюг єдності «Єднаймося заради миру»

День єднання - молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні  єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

Сьогодні вчителі та учні нашого закладу створили віртуальний патріотичний ланцюг єдності «Єднаймося заради миру»

Пам'ятаймо та шануймо наших  героїв!

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

Щорічно українці відзначають цей день як день пам’яті тих, хто чесно виконував свій військовий обов’язок у локальних збройних конфліктах.

Афганська війна – одна із найтрагічніших сторінок історії. Ця кривава війна стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей.

Класний керівник 10 класу Копаниця С. О. провела виховний захід «Афганістан - то біль і смуток, чиєсь обірване життя». Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків. Присутні ознайомилися з масштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальні відео фрагменти про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання. Провели паралель між Афганською війною та подіями сучасності.

Ліцеїсти з нагоди Дня Святого Валентина виготовили патріотичні валентинки для наших воїнів "А ти візьми та подаруй по валентинці..."

В дитячих очах - велика надія, що ми вистоїмо, звільнимо рідну землю від ворога та наші захисники повернуться додому живими.

Чимало привітань в цей день полетить на фронт. Нехай усі слова любові, сказані сьогодні, зігрівають душі та серця наших захисників.

Даруємо тепло сердець!

Виховний захід "Щоб здорові зуби мати, потрібно знати, як їх доглядати"

9 лютого відзначається Всесвітній день стоматолога.

Цей день – це професійне свято лікарів, що займаються лікуванням ротової порожнини. Мета свята: підкреслити важливість професії та подякувати спеціалістам за їх працю. Стоматологічна наука спрямована на те, щоб допомогти  людині, зробити наше життя комфортніше і безпечніше, адже хвороби зубів і ротової порожнини є гарним трампліном для інших не менш небезпечних хвороб у всьому організмі.

Класний керівник 4 класу Татаренко Н. М. провела виховний захід "Щоб здорові зуби мати, потрібно знати, як їх доглядати". Діти  дізналися історичні факти про виникнення засобів гігієни рота, закріпили правила догляду за зубами. Збільшили свої знання про професію стоматолога. Формували навички здорового харчування, що також сприяють здоров'ю зубів. На завершення взяли участь у фоточеленджі "Четвертокласники доглядають за зубами".

Всеукраїнський конкурс «У пошуках скарбів»

Проєкт «На Урок» запросив нас здійснити захопливу подорож в різних куточках України та на різних континентах, подорожувати на суші і на воді; учні дізналися хто, коли і навіщо заховував свої багатства та чому їх досі не знайшли.

На учасників чекало багато пізнавальної інформації та неймовірно цікавих завдань. В учнів була змога не лише перевірити свої знання, а й дізнатися дивовижні історії та легенди, пов'язані з багатовіковими загадками і таємницями.

Вітаємо наших талановитих учнів із успішною участю у Всеукраїнському конкурсі «Я - робототехнік»від проєкту «На Урок»

Ймовірно, наші учні вже знали достатньо про роботів, навіть якщо ніколи не вивчали робототехніку, адже роботи стали частиною нашого світу. Вони є героями книг, коміксів, фільмів та аніме. Вони допомагають нам удома, роблять життя комфортнішим. Тож, настав час подякувати роботам і їх винахідникам.

У цьому конкурсі, присвяченому Всесвітньому дню робототехніки, на учнів чекали запитання та цікаві завдання, які допомогли зрозуміти, як створюють і програмують роботів.

Вітаємо талановитих учнів із успішною участю у Всеукраїнському інтернет-конкурсі до Дня Соборності України на платформі «На Урок»

День Соборності України — свято, яке щороку відзначають 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Цей конкурс допоміг зрозуміти, чому ця подія є важливою, перевірити свої знання з історії України та дізнатися цікаві факти про наше спільне минуле та розширить твоє уявлення про життя сучасного суспільства!

ТАК ТРИМАТИ!

Профорієнтаційний захід

Класний керівник Расторгуєва І. О. та учні 11-го класу прийняли участь у профорієнтаційному заході Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка, на якому дізналися про правила вступу в 2024 році та ознайомилися зі спеціальностями Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин.

Більш детальна інформація відносно вступу та навчання до Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин ( СумДПУ імені А.С.Макаренка)  в соцмережах Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100063295056095

Instagram https://instagram.com/institute_of_history?igshid=NGVhN2U2NjQ0Yg==

Заявка на часть у безкоштовному пробному НМТ-2024 з Історії України, яке буде проходити на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка 3 березня 2024 р. о 10.00 год. - https://forms.gle/SGMscTwPYMZHtcS88

Виставка творчих робіт учнів

Творчість – це світ навколо нас, це краса, що оточує людину,  хвилює і бентежить  людську душу, бо прекрасне завжди народжується в праці. 

На завершення Місячника трудового навчання та профорієнтації вчитель  трудового навчання та технологій Заїка Н. А. з метою сприяння розвитку творчості здобувачів освіти, пошуку обдарованих дітей, стимулювання активної творчої праці, підготувала виставку творчих робіт учнів. Виставка  представляє проєктні роботи учнів у різних тематичних техніках та мистецьких стилях.

Наші діти втілюють свої сміливі ідеї та задуми у життя, виготовляючи надзвичайно яскраві, цікаві та неповторні роботи. Праця серця, дитячої душі, невичерпної фантазії і, звісно,  вправних рук – саме під таким гаслами проходять уроки з цих предметів.

ТРІЩАТЬ МОРОЗИ, ВІТЕР ДУЄ – ЦЕ МІСЯЦЬ ЛЮТИЙ ХАЗЯЙНУЄ

Лютий, останній місяць холодної зими, і справді лютує, але все ж весні дорогу готує. По-своєму красивий лютий, із тріскучими морозами, заметілями, вітрами. Але в теплій і дружній атмосфері нам не страшний ніякий мороз.

8 лютого класним керівником Жук І. Д.  з учнями 3 класу було проведено конкурс малюнків на основі народних прикмет та прислів'їв "Лютий лютує, та весні дорогу готує". З інтересом дізнавалися діти із розповіді вчителя про зимові пригоди в лісі, про зміни в природі в останній місяць зими, а потім охоче ділилися своїми знаннями про життя тварин і птахів взимку. Приділили увагу народній творчості, пригадали прислів'я, приказки та прикмети погоди про лютий. Під час ігрової хвилинки дітям був запропонований конкурс «Всезнайка». Закінчився захід улюбленим заняттям малечі – малюванням.  Учні намалювали гарні малюнки та продемонстрували їх своїм однокланикам.

Челендж "Спробуй повтори"

Здобувачі освіти Угроїдського ліцею Краснопільської селищної ради продовжують брати участь у проєкті #ІгриДляВсіх

Основна мета: залучення населення до рухової активності.

На цьому тижні ми обрали челендж «Спробуй повтори». Ми намагалися відтворити силуети за малюнками

Учасники:

•Сінельнік Нікіта;

•Горбач Олександр;

•Сидоренко Інеса;

•Сєдих Ярослав;

•Тютюник Валерія;

•Тютюник Андрій.

Підтримайте нас вподобайкою, адже їх кількість дуже важлива. Дякуємо. Разом до перемоги

 Флешмоб "Читаємо вголос! Читаємо разом!"

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве і доволі молоде свято - Всесвітній день читання вголос. Цього року це - 7 лютого.

Читання вголос - річ надзвичайно корисна. Вона стимулює розвиток мозку, наповнює словниковий запас дитини, розвиває дитячу увагу й уяву.

Здобувачі освіти Угроїдського ліцею долучилися до цього свята книги і взяли участь у флешмобі "Читаємо вголос! Читаємо разом!". Читання вголос - це чудовий спосіб встановити міцний зв'язок дитини з книгою. 

Прес-конференція на тему «Інтернет – простір необмежених можливостей чи загроза для персональної інформації?»

До Дня безпечного Інтернету класним керівником Савченко Н. О. з учнями 8 класу була проведена прес-конференція на тему «Інтернет – простір необмежених можливостей чи загроза для персональної інформації?» Метою заходу було: ознайомити учнів з позитивним та негативним впливом Інтернету на людину, дати можливість учням самостійно прийняти ту позицію, до якої вони схиляються, розвивати вміння висловлювати свою точку зору логічно і конкретно, виховувати інтерес до порушеної теми. Учні, які були на прес-конференції, ділились цікавими ситуаціями з розповідей знайомих, розповідали про різні застосунки задля збереження персональних даних в соціальних мережах, формулювали правила щодо безпеки в Інтернеті. 

6 лютого в світі відзначається День безпечного Інтернету

7 лютого в ході уроку курсу «Здоров’я, безпека та добробут» з теми «Емоції та їх вираження» здобувачі освіти 6 класу під керівництвом вчителя Бубель С. В. долучилися до цієї дати, бо почуття та емоції інших людей важливо розуміти не тільки в реальному житті, а й у віртуальному просторі. Мета цього уроку: з’ясувати, що таке емоційний інтелект; дізнатися, як можна його розвивати; зрозуміти, як варто виражати свої емоції в реальному та віртуальному світі; дослідити, як різні люди реагують на одні й ті самі події; пригадати правила нетикету (загальноприйняті правила спілкування в Інтернеті); розвивати критичне мислення; формувати комунікативні навички та безпечну поведінку. Учні та учениці зробили «емоційну зарядку», продемонструвавши мімікою та жестами емоції, що можуть виникнути в запропонованих ситуаціях; проаналізували та обговорили ситуацію, зробивши висновок6 щоб співпрацювати ефективно, необхідно розуміти і поважати емоції інших; з’ясували, що таке нетикет; зробили висновок щодо нашої культури онлайн-спілкування; пригадали правила безпечного нетикету та обговорили «11 золотих правил етикету». Урок пройшов жваво, емоційно, насичено, на позитиві. 

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

В Угроїдському ліцеї Краснопільської селищної ради до даної дати було проведено ряд освітніх заходів:

• заняття з платіжної безпеки на тему: «Готівкові та безготівкові гроші»;

• заняття з платіжної безпеки на тему: «Правила платіжної безпеки. Види шахрайства»;

• створення стінгазети з платіжної безпеки

«Бережись монстрів-шахраїв»;

• створення та перегляд інформаційного куточок з платіжної безпеки «Поради з платіжної безпеки для кожного».

• перегляд повчальних відео про платіжне шахрайство;

Проведені заходи розширили та поглибили знання школярів про безпечний Інтернет, виявились дуже корисними, повчальними та актуальними в наш час.

ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

У час, коли в Україні йде війна, ми ще більше повинні піклуватися про інформаційну безпеку.

Варто пам'ятати, що до інтернету мають доступ не лише порядні та доброчесні люди, і для того, щоб уникнути неприємностей та вберегтись від інтернет-шахраїв нам потрібно знати правила безпечної поведінки в інтернеті!

Тож, у День безпечного Інтернету ювенальні поліцейські нагадують правила користування мережею.

День годування птахів (Feed the Birds Day) або День підгодівлі птахів відзначають 3 лютого

Цей день, присвячений здоров’ю та виживанню диких птахів, що мешкають на подвір’ї. Птахи відіграють важливу роль у різних екосистемах. Вони сприяють запиленню, допомагають контролювати популяції комах, а також додають красу і мелодійність нашому оточенню.

День «Нагодуй птахів» підвищує обізнаність про важливість цих створінь і необхідність підтримувати їх, особливо зимовий період.

Здобувачі освіти нашого ліцею продовжують брати участь в екологічній акції «Пташку нагодуй - життя врятуй»

Ігри для всіх! Під таким гаслом почався новий 2024 рік.

У січні наш ліцей взяв участь в проєкті «Ігри Для Всіх», основна мета якого залучення населення до рухової активності.

Щиро дякуємо учням, які доєдналися до челенджу «Стрибки»! Дякуємо за Вашу життєву позицію - бути активними! Ви реально НЕЙМОВІРНІ!

Нагадуємо, щомісяця буде проходити по одній новій руховій активності у межах проєкту ІгриДляВсіх, до якої зможуть долучитися всі бажаючі.

Із 28 листопада до 25 грудня тривали заходи, організовані Національним банком у межах святкування Всеукраїнського дня добрих справ #ЩедрийВівторок

Здобувачі освіти Угроїдського ліцею Краснопільської селищної ради долучилися до Марафону добрих справ та отримали нагороду за активну участь, високу громадську позицію, допомогу тим, хто цього потребує та вагомий вклад у підвищення культури благодійності серед молоді.

Марафон добрих справ – це освітня ініціатива, де діти та молодь навчаються благодійництву, роблять добрі справи та діляться ними в соціальних мережах.

Ініціатива покликана заохочувати дітей до добрих справ та підвищувати культуру благодійності серед молодого покоління.

Дякуємо всім, хто долучився до заходів! Давайте разом продовжувати робити світ кращим!

Виховна година "Цікавий світ професій"

В межах Місячника трудового виховання та профорієнтації з метою привернути увагу школярів до важливого вибору в житті людини - вибору професії; сформувати в них свідоме й відповідальне ставлення до цього вибору; надати учням уявлення про різноманітність існуючих професій; формувати повагу до праці людини; виховувати повагу до людей різних професій  в 6 класі Угроїдського ліцею класним керівником Фоменко Н.О. була проведена тематична виховна година профорієнтаційного спрямування "Цікавий світ професій". Учні занурилися у цікавий і різноманітний світ професій, ознайомилися з типами професій, визначили важливість кожної; вивели "формулу професії", яка стане в нагоді при виборі власної професії у майбутньому; дійшли висновку, що добробут країни і її громадян примножується працею, і яку б професію людина не обрала, вона повинна добре знати свою справу, робити її чесно і вміло. На закріплення  знань про професії учні виконали завдання "Веселої вікторини" і попрацювали на дошці Padlet, "піднявши вітрила" на "Кораблі наших мрій". 

Здобувачі освіти Угроїдського ліцею Краснопільської селищної ради беруть участь у новому проєкті #ІгриДляВсіх

Основна мета - залучення населення до рухової активності.

Цього місяця ми стрибаємо

Чекаємо на ВАШІ вподобайкиадже їхня кількість дуже важлива.

Давайте ж власним прикладом будемо надихати молодь займатись фізичною культурою, дбати про власне здоров'я та бути активними!

Акція «Свічка памʼяті не згасне»

1918 року київські студенти стали жертвами нерівного бою проти армії більшовиків, поблизу селища Крути Чернігівської області.

Допоки історичні події живуть у нашій пам'яті,вони мають свою цінність.

Пам’ятаймо героїчний подвиг безстрашної молоді під Крутами. Підтримуймо тих, хто бореться за Україну сьогодні!

Щира вдячність усім, хто нині виборює наше  право жити у вільній країні на своїй землі. 

Вічна пам’ять Героям Крут!

Слава Україні!

Історичне засідання «Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного»

Сьогодні День пам’яті Героїв Крут – однієї з трагічних і водночас високо легендарних сторінок в історії української визвольної боротьби 1917-1921 рр. Подвиг студентів-крутян став символом мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини. За часів радянської влади про бій під Крутами забули на довгих 70 років, до отримання Україною незалежності. Тільки в останні роки історики почали активно вивчати наявні матеріали. І хоча зараз виникає більше питань, ніж відповідей, незмінним залишається один факт: битва під Крутами – одна з визначних сторінок історії України, яку ми маємо

пам’ятати.

Класний керівник Вакуленко Т. М. спільно з учнями 9 класу взяли участь в історичному засіданні «Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного», вшанувавши 106-річницю героїчного бою молодих хлопців під Крутами.

Щороку 27 січня відзначають День пам’яті жертв Голокосту. Це одна з найбільш жахливих сторінок в історії людства

Голокост- це уособлення людських страждань і абсолютного зла, універсальний символ трагічної події для всього людства. До Дня пам’яті жертв Голокосту учні нашого ліцею взяли участь в акції «Метелики у Гетто не живуть».

Символом Голокосту став метелик. Чому саме він? У 1943 році хлопчик із варшавського гетто написав у своєму листі: «…найжахливіше, що в гетто метелики не живуть!»

Метелики — це символ радості, без якої не живуть.

Сьогодні, у День скорботи й пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі й висловлюємо свої співчуття болю та втрати, ім’я якого Голокост.

Вшануймо пам'ять загиблих під час Голокосту та українців, чиї душі зазнали страждань у ті страшні часи.

Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...

У межах програми The Aspen Institute Kyiv Aspen Teens Аспен Інститут Київ та Klitschko Foundation  учениця 10 класу Ткаченко Анна брала участь у серії діалогів “Aspen Teens: Fight for UA dream”

Через проведення філософських семінарів підлітки залучаються до  спільноти, де вони можуть висловлювати свої думки, дискутувати, шукати однодумців та конструктивні шляхи подолання викликів і формувати власне бачення щодо майбутнього України.

Вітаємо Анну із завершенням проєкту

Бажаємо, щоб і подальше просування по драбинці власного зростання, було таким же успішним.

Виставка малюнків "Ким я хочу бути?"

Учні 1-4 класів ще далекі від вибору професії, але правильно проведена серед них профорієнтаційна робота є основою, на якій в подальшому будуть розвиватись професійні інтереси та наміри. З метою ознайомлення учнів з різноманіттям професій, виховання поваги до людей різних професій, ціннісного ставлення до праці, виявлення початкових професійних інтересів,  у 1 класі під керівництвом Тютюник А. М. було проведено бесіду та виставку малюнків «Ким я хочу бути?».

За статистикою, у 30% школярів стійкі інтереси до професії чи спеціальності, яку вони обирають, сформувалися вже в початкових класах. Що саме приваблює дітей у обрані таких професій?  Найбільше учнів цікавить сам процес праці, діти бажають допомагати іншим: "виховувати дітей", "лікувати від різних хвороб", "рятувати від пожеж", "навчати інших". Певне місце посідають мотиви  престижу і популярності. Для деякої частини школярів вибір професії — сімейна традиція. Бажаємо всім діточкам здійсненя їх мрій під мирним українським небом!

Вітаємо Дігтярьову Євгенію, ученицю 8 класу Угроїдського ліцею Краснопільської селищної ради, 

яка виборола перемогу у І етапі Всеукраїнської фотовиставки до Дня Соборності України «Україна - це ми!»

Вітаємо талановитих учнів із успішною участю у Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Як це працює: телебачення»

Учні, не лише перевірили свої знання із цієї теми, а й дізналися багато цікавого про телепрофесії, історію становлення телебачення та про секрети телевиробництва.

ТАК ТРИМАТИ!

Година спілкування «Шлях до самореалізації або як стати особистістю»

Важливою складовою Місячника трудового виховання та профорієнтації є формування чітких життєвих орієнтирів старшокласників.  Кожен підліток хоче чогось досягти у житті, щоб мати можливість пишатися собою. Чому ж одному це вдається, а іншому ні? Адже людина має реальні можливості керувати власним життям і розвитком, розвивати власне «Я», досягти відчуття впевненості й надійності. Ці та інші питання стали предметом бесіди класного керівника Копаниці С. О. з учнями 10 класу «Шлях до самореалізації або як стати особистістю». Самореалізація – це розкриття та реалізація власних можливостей і здібностей. Кожна людина прагне відшукати своє місце у суспільстві, самоствердитися, активно використовуючи при цьому свої здібності і знання. Самореалізація є неодмінною умовою щастя, оскільки формує у людини розуміння сенсу життя та відчуття власної значущості. Значну увагу було приділено звичкам, які допоможуть у непростому підлітковому віці направити своє життя в перспективне русло. 

Година спілкування «Моя улюблена професія»

В межах Місячника трудового виховання та профорієнтації Заїка Н. А.  з учнями 5 класу провела годину спілкування «Моя улюблена професія».

Учні ознайомилися з формулою вибору професії: хочу, можу, треба! Поділилися своїми мріями про майбутню професію. Визначили щодо названих професій: якими знаннями повинна володіти людина, які якості мають бути у неї, як пов’язана праця цієї професії з іншими? Проаналізували поняття «колаж» та створили його з малюнків, загадок, віршів про професії.

Угроїдський ліцей став учасником Всеукраїнського флешмобу #УкраїнаЄДНАЄ_2024 до дня Соборності України

День Соборності – нагадування про те, що сила нашої держави в єдності земель, духу, національної ідеї.

Нехай це свято додає нам сил у розбудові нашої держави, щоб в ній завжди панували громадянський мир і людська взаємоповага, висока духовність і культура.

У єдності сила народу. З Днем Соборності України

Слава Україні!

СЛАВА ЗСУ!

Відеолекторій "Шлях до Соборності"

З учнями 8 класу під керівництвом Савченко Н. О. був проведений відеолекторій "Шлях до Соборності" . Метою заходу було: поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України; ознайомити з цікавими фактами про Україну; виховувати в учнів любов до Батьківщини, українського народу, патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики. Учні переглянули відео щодо відзначення цієї події та започаткування самого свята. Ставили запитання, аналізували події, які передували виникненню цього свята. Давали визначення понять: незалежність, соборність, єдність. Завершили відеолекторій  словами Богдана Радиша:

"Може, десь земля є краща й вища,

а над нею – небо золоте,

та мені найкраща та, де вишня,

та, де вишня мамина цвіте".

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ! 

Щиро бажаємо завжди любити свою країну, пишатися своєю історією та своїм народом.

Нехай Україна буде гордим птахом у зграї світових країн, нехай щодня дарує українцям свободу думки, відчуття щастя, мир та світлу надію! Віримо в нашу перемогу!

Вітаємо талановитих учнів із успішною участю у Всеукраїнському інтернет-конкурсі "Яскрава Антарктика: погляд зі станції «Академік Вернадський»"!

Конкурси такого роду важливі для розвитку та виявлення творчих та наукових здібностей учнів. Бажаємо нашим юним експертам подальших успіхів, нових відкриттів та цікавих вражень!

Челендж «Мої розваги під час канікул»

Зима – чудова пора року.

Це новорічні свята, зимові розваги і те, чого найбільше очікують наші діти – канікули.

Зимові канікули дають змогу школярам перепочити від навчання, більше поспілкуватися з близькими, друзями та присвятити час улюбленим заняттям.

А ще канікули – чудовий час для розваг

Нехай ця зима стане для наших здобувачів освіти незабутньою!

Фоточелендж «Обійми - найкращі ліки від усіх тривог!»

 Таке приємне і незвичне свято з 1986 року почали святкувати в Америці, а згодом і по всьому світу.

 Що може розрадити людей у такий непростий час? Вірно, - обійми! А якщо це ще й і корисно, то це вже подвійні приємності

 Учені рекомендують:

для простого повсякденного життя обіймати дитину щонайменше 4 рази на день.

для підтримання здоров'я — 8 разів.

задля формування здорового рівня самооцінки та для належного фізичного, розумового й емоційного розвитку — обійматися щонайменше 12 разів на день.

 Нам всім зараз потрібні обійми. Кожному і кожній! Тому обіймайте дітей, обіймайте батьків, обіймайте близьких, обіймайте нашу країну!

Щороку 21 січня відзначається Міжнародний день обіймів. 

За традицією, сьогодні потрібно обіймати усіх навколо: рідних, друзів, колег та навіть незнайомців.

У цей чудовий День ми шлемо свої обійми всім, хто нам дорогий, всім кого ми не знаємо, але хотіли б підтримати. Вітаємо всіх з Міжнародним днем обіймів.

Нехай цей день стане святом тепла та затишку,

спокою та любові. Нехай цей день надовго залишиться у Ваших серцях, як день найміцніших обіймів!

Всесвітній день снігу (World Snow Day) або Міжнародний день зимових видів спорту

Щороку з ініціативи Міжнародної федерації лижного спорту (FIS) відзначається Всесвітній день снігу (World Snow Day) або Міжнародний день зимових видів спорту. Це доволі молоде свято. Вперше його відзначили взимку 2012 року.

Офіційно Всесвітній день снігу був створений для популяризації зимових видів спорту серед молоді. Гірські лижі, сноуборд, бобслей, ковзанки, керлінг, біатлон, хокей – це найпопулярніші з них.

А можна просто взяти мішок чи пакет, набити його снігом, піднятися на вершину гірки й гайнути донизу, як у дитинстві, з піднятими догори ногами. Це буде найкращий День снігу в житті.

Гарного усім настрою, веселих катань з гірки та приємного вечірнього тріскоту багаття в домашньому каміні.

Фотофлешмоб «Мій сніговик- найкращий!»

В багатьох країнах 21 січня святкують Всесвітній день сніговика. Ідея цього свята спала на думку колекціонеру Корнеліусу Гретцю з Німеччини. Ще у юнацькому віці він розпочав збирати зображення сніговиків, а в 2008 році зі своєю колекцією з понад трьома тисячами експонатів увійшов до книги рекордів Гіннеса.  Корнеліус міркував так: по-перше – в середині січня в багатьох країнах є сніг. По-друге – у цей день не було жодного міжнародного свята!

Діти нашого ліцею з радістю долучилися до цього свята і наліпили гарних сніговиків. А погода і багато снігу добре цьому посприяли.

Пропонуємо Вашій увазі фотофлешмоб «Мій сніговик- найкращий!»

Виховний захід "В чому користь снігу"

Учні 2 класу під керівництвом Дяговець О. І. долучилися до виховного заходу "В чому користь снігу".  Діти ознайомилися з природними процесами, що відбуваються взимку, формували вміння спостерігати за зимовими явищами (снігом, сніжинками, снігопадом), збагачували свій активний словник.  Захід сприяв розширенню уявлень дітей про секрети зимової краси; розвитку спостережливості, зв’язного мовлення, уяви, логічного мислення, фантазії, вміння робити висновки, порівнювати. Таким чином відбувається виховання любові до природи, творчих здібностей, чуйності, доброти, милосердя, вміння радіти життю. 

Інформаційна десятихвилинка "Юні винахідники України"

Щорічно 17 січня весь світ відзначає ДЕНЬ ДИТЯЧИХ ВИНАХОДІВ або, як його ще називають ДЕНЬ ДІТЕЙ-ВИНАХІДНИКІВ (KidInventors' Day). Безліч дітей по всьому світу щодня і щогодини мають можливість, іноді навіть самі того не розуміючи, винайти для людства просто необхідні в подальшому речі. Прагнення винаходити – це природний стан усіх дітей. Діти – великі творці та вигадники. Діти здатні бачити та сприймати навколишній світ інакше, не так, як ми – дорослі, бо їхні погляди не зашорені рамками ніяких умовностей. Саме тому вони здатні часом вразити нас своїми творіннями й винаходами!

Класний керівник 7 класу Дробот Н. Г. провела для учнів інформаційну десятихвилинку "Юні винахідники України", під час якої учні дізналися про інновації, які юні українці розробили попри війну: від пристроїв для розмінування до стоматології на Міжнародній космічній станції. Діти-науковці продовжують працювати над ідеями, що виникли до війни, і завзято генерують нові. Юні українці дбають про екологію, здоров'я, шукають нові джерела електроенергії, розробляють інноваційні пристрої для захисту Батьківщини. Українські підлітки, що захоплюються наукою, роблять свій внесок у розвиток країни та підкорюють міжнародні конкурси власними винаходами.

Це не так уже й легко — досягати успіху попри всі перешкоди та всупереч непростим будням воєнного часу. Сьогодні, у День дітей-винахідників, ми щиро пишаємося талантами та наполегливістю юних українських винахідників. Віримо, що саме наші геніальні діти здатні не тільки зробити Україну країною майбутнього, а й змінити на краще весь світ!

6 СІЧНЯ - ДЕНЬ ПАМʼЯТІ "КІБОРГІВ"

Сильні, незламні, сталеві, справжні патріоти. Вони змусили захоплюватися собою навіть противника. Адже це саме ворог назвав їх «кіборгами», маючи на увазі те, що лише роботи можуть витримати таку складну боротьбу в таких пекельних умовах.

Вони вистояли, не вистояв бетон.

Щороку в Україні 16 січня ми відзначаємо День пам'яті захисників Донецького аеропорту.

Бої за аеропорт тривали 242 дні – з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. Тоді українці показали свій сталевий характер, за що їх назвали "кіборгами".

І потім ще неодноразово українці довели свою стійкість, захищаючи рідну землю. Маріуполь та "Азовсталь", острів Зміїний, Миколаїв та Київ, та ще сотні українських міст та сіл мужньо боронили та продовжують боронити наші Воїни.

Слава Героям України та вічна пам'ять тим, хто віддав своє життя в боях за Україну!

 Онлайн-курс «Мінна безпека для дітей» 

Будь-які надзвичайні ситуації, і в першу чергу, військового характеру, призводить до зростання рівня загроз життю і здоров'ю цивільного населення. Особливо це стосується дітей та підлітків, які є найбільш вразливими під час воєнних дій. Саме тому ми, дорослі, маємо зробити все можливе, щоб наші діти залишалися в безпеці.

Здобувачі освіти нашого ліцею пройшли онлайн-курс «Мінна безпека для дітей» розроблений для учнів початкової школи ГО «Асоціація Саперів України» за підтримки міжнародної гуманітарної організації Save the Chidren International in Ukraine, з метою мінімізації та відвернення нещасних випадків серед дітей шляхом інформування їх щодо можливих загроз, навчання правилам безпечної поведінки та мотивування правильної поведінки і відповідального ставлення до свого життя та здоров'я.

Всеукраїнський конкурс «Зимові свята в традиціях нашого народу»

Під керівництвом педагога - організатора здобувачі освіти взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Зимові свята в традиціях нашого народу», який проходить на платформі «На Урок».

Головна мета конкурсу — сформувати цікавість до вивчення народних традицій, допомогти здобувачам освіти краще зрозуміти значення кожного свята та подарувати віру в різдвяну казку.

Щоб отримати нагороди, учасникам потрібно знати, хто такий Святий Миколай, як українці відзначають Різдво, Новий рік і Водохреща, якими обрядами супроводжуються ці святкування, які ще свята ми зустрічаємо взимку.

Учні отримали високі результати:

Диплом І ступеня: 11 учнів;

Диплом ІІ ступеня: 7 учнів;

Диплом ІІІ ступеня: 4 учнів;

Сертифікат учасника: 4 учня.

Вітаємо всіх учасників конкурсу! Зичимо подальших успіхів!

Угроїдський ліцей Краснопільської селищної ради долучається до 

Всеукраїнського флешмобу «УКРАЇНА ЄДНАЄ» до Дня Соборності України 

Здобувачі освіти Угроїдського ліцею долучилися до уроку волонтерства під керівництвом педагога-організатора Горбач Ауріки Андріївни та заступника директора з навчально-виховної роботи Сидоренко Анни Олександрівни. Цей урок запропонований командою Української Волонтерської Служби спільно з Міністерством освіти і науки, Міністерством молоді та спорту, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, U-Report та JuniorS , аби тисячі школярів дізнались про види волонтерства та способи розвивати свої м'які та тверді навички завдяки волонтерству. 

Мета - сформувати в учнів та учениць уявлення про волонтерську діяльність, її види та користь, яку вона приносить волонтеру та суспільству.

Всесвітній день "ДЯКУЮ"

11 січня вважається однією з найбільш "ввічливих" дат року. У всьому світі відзначають Міжнародний день «дякую» (International Thank You Day). Психологи впевнені, що слова подяки – це «усні погладжування», які здатні заспокоїти і зігріти своєю теплотою.

–З кожним роком все більше країн і людей приєднується до святкування цього дня. Молодь бере участь в конкурсах і флешмобах, на плакатах і листівках пишуть "спасибі" різними мовами, обмінюються подарунками, не забуваючи дякувати один одному.

Запровадили це цікаве свято 2008 року за ініціативою ЮНЕСКО та ООН, і святкується воно щорічно 11 січня. Існує ще одна версія походження цієї події. Дехто вважає, що цей день був створений компанією по виробництву вітальних листівок. Як би там не було, але свято з кожним роком поширюється по всьому світу, до його святкування долучається все більше країн.

Цікавий факт: вперше слово “дякую” офіційно згадали в паризькому словнику-розмовнику, який вийшов 1586 року. А в праслов’янській мові воно з’явилося в XVI столітті, коли диякон Авакум відповів на хороший вчинок побажанням “дай Богъ”.

В Україні Міжнародний день “Дякую” вважається молодим святом, яке ще не встигло “прижитися”. Проте говорити слова вдячності потрібно завжди, адже вони несуть в собі позитивні емоції, здатні одразу підняти настрій та навіть покращити самопочуття.

ХІМІЧНИЙ КВІЗ 2023 

Довгоочікувана передріздвяна вікторина для учнів 7-11 класів!

У вікторині взяли участь 12 учнів нашого ліцею та отримали грамоти за участь. Це учні:

7 клас – Расторгуєва Маргарита

8 клас – Дігтярьова Євгенія, Олійник Давид

9 клас – Омельченко Михайло, Фальченко Олександр

10 клас – Заїка Артем, Будко Юлія, Марсакова Альона, Ткаченко Анна, Тріус Лілія

11 клас – Горбач Дмитро, Черевко Вероніка

Дякую учням – учасникам квізу за виявлену цікавість до хімії. Бажаю подальших успіхів.

Вже традиційно канікули для наших вчителів - це час для самоосвіти, здобуття досвіду, професійного розвитку та вдосконалення

В умовах повномасштабної війни, коли на окупованій території провадять цілеспрямовану політику знищення усього українського через формальну, неформальну та інформальну освіту, важливим є збереження української національної та громадянської ідентичності, консолідації суспільства навколо суспільно-державних цінностей.

Сьогодні сталий зв’язок громадян України зі співгромадянами на тимчасово окупованій території, а особливо – з дітьми та молоддю, забезпечується насамперед вчителями, батьками, волонтерами, які працюють у школах, закладах позашкільної освіти, волонтерських та молодіжних центрах, центрах ВПО, використовуючи й український освітній контент.

Наші педагоги мали змогу пройти онлайн-курс «Єдина Україна: становлення національної ідентичності», в результаті ми дізналися про:

- становлення української національної ідентичності через подолання російських міфів;

- подолання байдужості, меншовартості;

- формування активної громадянської позиції;

- українське волонтерство.

Курс був спрямований на формування української національної та громадянської ідентичності у населення, підвищення рівня знань про історію боротьби за незалежність України, волонтерські рухи, поглиблення знань з новітньої історії України – її європейський вибір.

Конкурс - виставка «Український сувенір»

З метою відродження національних традицій у виготовленні українського сувеніру як частки матеріальної і духовної культури народу; виховання національного світогляду учнівської молоді через пізнаннянародного мистецтва; залучення молодого покоління до джерел і процесу творення українського народного мистецтва; сприяння налагодженню духовного контакту дитини та батьків через залучення їх до спільної творчості на традиційному ґрунті.

Проведено конкурс - виставка «Український сувенір» в номінаціях: різдвяний янгол, народна іграшка, художні вироби з рослинного матеріалу, кераміка, сувенір, художні вироби з

тканини.

Вітаємо наших учасників, які посіли наступні призові місця:

Номінація «Різдвяний янгол»

І вікова категоря (7-13 р.)

ІІІ місце – Дігтярьова Євгенія, «Янгол рідної землі»

Номінація «Сувенір»

І вікова категоря (7-13 р.)

ІІ місце - Сіра Аліна, «Інтер’єрна іграшка – домовичок»

ІІІ місце - Олійник Давид , «Хатні домовички»

ІІ вікова категорія (14-18 р.)

І місце – Фальченко Олександр, «Декоративний глечик»

Номінація «Художні вироби з рослинного мастеріалу»

ІІ вікова категорія (14-18 р.)

ІІІ місце - Міленіна Анастасія, «Оберіг майбутнього врожаю»

Бажаємо учасникам творчої наснаги та подальших перемог

Вітаємо вас з прийдешнім Новим роком!

Найперше бажаємо перемоги! Щоб все найгірше залишилося в старому році - нехай попереду нас чекає тільки хороше! Успіхів у роботі, міцного здоров'я, підтримки рідних і близьких. Нехай здійснюються мрії під мирним українськім небом!

З Новим роком!

Вітаємо всіх з прийдешнім Новим роком!

Бажаємо здійснення всіх заповітних мрій!

Щоб друзі вірними були, а небо — чистим і безхмарним,

Кохання — ніжним, теплим ― дім, а настрій — безумовно, гарним!

Учнівське самоврядування також приєднується до привітань , тому підготували для вас подаруночок.