Om...‎ > ‎

Om Nora Kulset



Nora Kulset startet musikkmanesjen i 1995 med Frode Thorjussen. Da holdt hun til i Stavanger. I 1999 flyttet hun tilbake hjem til Trondheim der musikkmanesjen først etablerte seg på Sverresborg folkemuseum. Høsten 2001, tok musikkmanesjen ilevollen 7 i besittelse. Her vokste og krympet og levde og åndet musikkmanesjen i 7 1/2 år før alle små og store musikere flyttet til Skansen fra nyttår 2009. 

1 år senere ble det satt kulderekord i Trondheim, og vannrørene på gamle Skansen takket for seg. Musikkmanesjen holder nå til i ila aktivitetshus (tidligere menighetshuset i ila).


Nora Kulset har siden 1991 jobbet med små barn og deres foreldre, i et ønske om at alle skal musisere mere på hjemmebane - at musikken ikke er noe som bare tilhører de profesjonelle utøverne eller de passive lytterne. Vi kan alle nynne og danse og plystre og synge. Det er viktig for livskvaliteten vår.

Nora er utdannet musiker og musikkpedagog fra Universitetet i Stavanger (avd kunstfag) og har master i musikkvitenskap fra NTNU. Hun er også utdannet innen småbarnspedagogikk (0-3-åringer) fra Universitetet i Stavanger. Hun har flere korte og lange opphold i Sør-Afrika bak seg, bl.a. bodde hun der med sine barn i 2005-06. 

Nora reiser rundt omkring i hele landet og kurser kulturskolearbeidere, barnehagefolk og er gjesteforeleser på høgskoler. Hun besøker også barnehager på personalmøter, foreldrekvelder osv og leies inn som "kick-off" til konferanser. Hennes masteroppgave handler om "Musikk og andrespråk - om musikk som verktøy i norskopplæringen av minoritetsspråklige førskolebarn". Vil du kontakte Nora, gjør du det på nora@musikkmanesjen.no

Nora er samboer og mor til tre barn.