Nieuwe competitieopzet seizoen 2011 / 2012
De “KNBB-vereniging Carambole” heeft besloten om het aantal C-klassen terug te brengen van 5 naar 3. Voornaamste reden was om in ieder district een volwaardige competitie te kunnen blijven organiseren, ondanks het teruglopende ledenaantal. Ook de Moyennetabellen zijn aangepast, nu heeft iedere klasse zijn eigen tabel. Uitvoerige uitleg hierover is terug te vinden op de website.
C1 blijft C1 Moyennegrens 3 tot 11 Spelers per team 3 Kader speler toegestaan, maar minimaal 2 libre spelers waarvan tenminste 1 libre kleine hoek.
C2 en C3 worden samen nieuwe C2 Moyennegrens 1.5 tot 4 Spelers per team 3
C4 en C5 worden samen nieuwe C3 Moyennegrens 0.25 tot 2 Spelers per team 4 (alleen bij een afvaardiging naar gewest of nationaal de 3 beste spelers)
Er kunnen nog steeds 8 spelers in een team opgenomen worden. En spelers kunnen in meerdere teams spelen.
Er mag 1 speler opgesteld worden die boven de moyennegrens speelt. C1 boven 11 als kader of bandstoten. C2 tussen 4 en 7 C3 tussen 2 en 3
Er mogen spelers onder de grens meedoen, die moeten wel het minimale aantal caramboles maken dat voor die klasse geldt. C1 75 C2 50 C3 niet van toepassing
Bij beoordeling waar een team ingedeeld gaat worden in C3 of C2 zal de grens getrokken worden bij een teammoyenne van 1,75.
Het aantal afgevaardigden naar het gewest zal ongeveer op het huidige niveau blijven. Groter districten hebben recht op een grotere afvaardiging.
De Landsfinale zal bestaan uit 16 teams i.p.v. 8 teams
Er zal in het seizoen 2011-2012 voor de teamleiders een extra uitslagformulier op onze site geplaatst worden dat ook ingevuld dient te worden. Dit om extra controle toe te passen bij de invoer in kompsos in de competitie.
Met ingang van het nieuwe seizoen blijft het maximaal aantal dubbel partijen van zes (6) gehandhaafd maar de laatste drie wedstrijden mogen er ook dubbelpartijen gespeeld worden.
Wedstrijdleider competitie Eric Binnenmars |
|