Gratis SM Loop‎ > ‎Informatie‎ > ‎

Parcours (in bewerking)

De Ultra en de Marathonlopers lopen vanaf de start tot aan Gulpen samen. Daarna gaan de Ultralopers via boeiende lusjes de extra kilometers maken waar zij zo naar hunkeren. De ommetjes bieden ook letterlijk adembenemende uitzichten op het Geuldal en de daarin nog zwoegende Marathon en ½ MarathonlopersDe groepen komen echter steeds weer bij elkaar om bij te praten. Bij de Keutenberg worden de twee groepen versterkt met de ½ Marathonlopers. Vandaar lopen die samen met Marathonlopers naar de finish. 
 
 Parcours Ultra Parcours Marathon  Parcours ½ Marathon
Ultra op grotere kaart Marathon op grotere kaart ½ Marathon op een grotere kaart 

De schoonheid van het SM-Loop parcours staat niet ter discussie. Het is gewoon het mooiste parcours van Nederland en omstreken.De kronkelende Geul biedt steeds verrassende aanblikken en doorkijken. Daarnaast zijn de stadjes, dorpen en gehuchten die doorkruist worden pittoresk en nog in de Kersttooi.

Het parcours lijkt simpel. Volg de Geul en het kan niet mis gaan. Als groep kan het zeker niet mis gaan zolang de voorloper goed gevolgd wordt. Omkijken van de kop naar de staart van de groep en af en toe teruglopen kan natuurlijk nooit kwaad voor de saamhorigheid.

Het rustig langs de Geul lopen meer dan bedriegelijk. De Geul ligt namelijk ingeklemd tussen heuvels en daarom moet soms een ommetje via de hellingen worden gemaakt. Verder is het bij regen of smeltende sneeuw op sommige stukken heerlijk baggeren, tenzij het vriest want dan wordt het glijden. Eventuele sneeuw zal zeker voor de bekende pret zorgen. De lopers zullen dus alles behalve schoon blijven.