206dagen tot
DE ZESDE ZON

Over Oscar Woudsma


Mijn naam is Oscar Woudsma. Ik begeleid samen met mijn echtgenote mensen bij het verkrijgen van dieper inzicht in hun levensprocessen, bewustzijnsgroei, de emotionele verwerking van het verlies van dierbaren en de verwerking van traumatische gebeurtenissen. Ik ben 46 jaar en vader van een lieve dochter van 16 jaar uit een eerdere relatie.
 
Al op jonge leeftijd was ik ervan overtuigd dat er meer was onder de zon dan we met onze blote ogen konden zien, maar ik kon er toen geen richting aan geven. Ik had als kleine jongen wel veel interesse in vliegtuigen, ruimtevaart, astronomie en astrologie, maar ik was toen nog niet toe aan een spirituele leefwijze. Ik richtte me eerst op school en ben in 1984 gaan werken. Steeds maar weer grensverleggend bezig zijn, omdat niets echt bevredigend was. Als ik het ene bereikt had, wilde ik alweer iets anders. Tot en met mijn 38ste leefde ik een volgepropt en geforceerd leven. Alles wat ik deed was gericht op prestatie en grensverlegging dat werd een overlevingsmechanisme.
 
Als een menselijk Rupsje Nooitgenoeg bezat ik uiteindelijk alles wat ik mezelf als voorwaarde had gesteld om me tevreden en gelukkig te voelen. Maar de uiterlijke zekerheden boden me helemaal niet het levensgeluk dat ik zocht. Ik was eigenlijk constant bezig met het oplossen van de problemen die uit mijn onbalans voortkwamen, een onbalans die ik toen nog niet eens herkende.
 
Gezondheidsproblemen met mijn onderrug en hart (ik weet nu wèl waar dat voor staat) waren voor mij aanleiding om te gaan zoeken naar het diepere WAAROM. Op mijn 38ste werd al snel duidelijk dat ik mezelf het beste kon helpen via regressie. Daardoor kwamen herinneringen boven die ik soms liever niet had gehad, maar waarvan ik nu de zin wel inzie, en werd ik me steeds bewuster van de effecten daarvan op mijn leven. Ik ben door een diep emotioneel dal heengegaan. Ik werd me bewust van een totaal gebrek aan respect voor vrouwen, dat ik me schuldig maakte aan machtsmisbruik, dat ik niet trouw was aan mezelf en aan mijn relatie, dat ik eisen stelde aan mezelf en aan anderen waar nooit en te nimmer aan voldaan kon worden. De druk liep steeds hoger op en ik ging snauwen en werd om de kleinste dingen boos. Mijn dochter van toen nog 8 jaar oud werd zelfs bang voor mijn reacties.
 
Ik besloot in de zomer van 2004 tot een rigoreuze reorganisatie van mijn leven, omdat ik me realiseerde dat het voor mij vijf-voor-twaalf was. Dat ik in de door mij opgebouwde volle wereld op alle fronten vastliep en niet de ruimte vond die ik nodig had voor zelfonderzoek en het leren doorbreken van de blokkerende patronen. Ik heb de daad bij het inzicht gevoegd door daadwerkelijk afscheid te nemen van mijn relatie en de zelfgebouwde vrijstaande villa waarin ik sinds mijn 28ste samenwoonde en de grote financiële welvaart waarin ik me niet echt gelukkig voelde. Ze hielden me in feite af van het proces om echt naar binnen te gaan. Echte emotionele verwerking en bevrijding, en beantwoording van de vragen "Wie ben ik?", "Waar sta ik voor?" en zo mezelf steeds meer bewust te worden van mijn uitdagingen.
 
Ik  voelde een diepe Zielsmatige behoefte om aan mezelf te werken en om alles wat met het levensthema misbruik te maken had uit mijn leven te verbannen door de vele daaraan gerelateerde patronen eerst onder ogen te zien en vervolgens te doorbreken. Om alles in mijn leven helder te krijgen, om zo bij mijn kracht te komen, trouw te zijn aan mezelf en vertrouwen te ontwikkelen, maar deze keer van binnenuit. Ik wilde de boodschap van mijn emoties en de emotionele oorzaken van ziektesymptomen leren herkennen. Ik heb gedurende die periode van mijn huidige echtgenote de waarde leren kennen van het leven in volledige zuiverheid op basis van een spirituele levensovertuiging. Ik kreeg zelfs weer ruimte om mijn dochter als een echte papa te helpen bij haar eigen levenskwesties en de harmonie tussen ons herstelde zich langzaam maar zeker. Dit zeer leerzame helingsproces, heeft uiteindelijk de basis gelegd onder mijn rol in de Praktijk die ik samen met mijn vrouw Marina gestalte geef. Mijn proces heeft mij er ook toe aangezet om deze website te bouwen, waardoor ik mijn Zielsbestemming kon volgen door mensen te helpen om ook de weg naar binnen te gaan.
 
Vanaf 1998 heb ik na cursussen de inwijdingen Reiki I en II mogen ontvangen en op mijn 42ste verjaardag, 28 december 2007, kreeg ik de inwijding tot Reiki Master (III a en IIIb). In diezelfde tijd heb ik vele cursussen gevolgd die gericht zijn op het herkennen en doorbreken van blokkerende levenspatronen en innerlijke groei. Het leven met respect voor mezelf en voor alles en iedereen in mijn omgeving is in de plaats gekomen van de duidelijke gebruikersmentaliteit. Ik ken en respecteer inmiddels mijn eigen grenzen beter en ik respecteer ook de grenzen van andere mensen. Ik heb ervaren, dat de enige manier om duurzaam iets te verwerken, bepaald wordt door observatie van jezelf en zelfwerkzaamheid. Je moet het namelijk altijd ZELF waar-maken! Je kan dat nooit door een ander laten doen.
 
Verder heb ik ervaren, dat van binnen naar buiten leven de juiste levenswijze is, en dat je alleen Zelfmeesterschap kunt bereiken door gestalte te geven aan je innerlijke Zelf, in plaats van naar de meningen van de wereld om je heen te luisteren. Alleen die waarheid bevrijdt! Deze levenswijsheid heb ik verweven in alles wat ik tegenwoordig doe en laat, ik noem dat: "Leven vanuit mijn Hart." Het is bevredigend en bevrijdend en schenkt je de rijkdom van lief kunnen hebben, bewust geluk kunnen ervaren en gezond te zijn! Dàt zijn vormen van rijkdom, die ik vroeger niet eens herkend zou hebben...
 
De overstap in 2009 van de makelaardij naar de begeleiding van mensen bij hun innerlijke groei is het logische gevolg van mijn levensproces, maar ik blijf me bewust dat ik ook "maar" een mens ben, met persoonlijke uitdagingen waar ik de rest van mijn leven aan mag verder werken. De uitdagingen die me nu nog bezighouden zijn:
  • Focussen op wat ècht belangrijk is; voelen, zien en volgen van mijn Zielsbestemming.
  • Het vergroten en vasthouden van mijn (zelf)vertrouwen en dankbaarheid, dat ik krijg wat ik nodig heb om van te kunnen leven en om op vele manieren te leren en te groeien.
  • Het verder ontwikkelen van Compassie en Intuïtie zodat ik als begeleider anderen zuiver en helder kan inspireren. Wel andere mensen helpen vanuit mijn Hart, maar er ook voor zorgen dat Zelfmeesterschap ontstaat.
  • Onvoorwaardelijk en liefdevol met andere mensen omgaan, maar niet betrokken raken in hun drama's van negativiteit en gebrek en hun manipulaties, omdat velen nog leven op de laatste resten van dualiteit en machteloosheid en de oude manieren van Leven en Zijn. 
Als Register Makelaar-taxateur hielp ik vroeger mensen met het vinden en waarderen van een huis of bedrijfsruimte.
Maar nu help ik mensen vanuit mijn Hart, om hun eigen Levensprocessen te herkennen en bij zichzelf thuis te komen...