Achtergronden en nieuws

Info-avond in Knegsel over geluidsmeetpalen

Bron: Eindhovens Dagblad, 21 juni 2011, ed.nl

Knegsel – Het Actieplatform 'De 10 geboden voor Eindhoven Airport' houdt maandag 27 juni een voorlichtingsavond in Knegsel over een objectief en openbaar geluidsmeetsysteem, dat onder meer het lawaai van vliegtuigen kan monitoren.

Aanleiding is het feit dat de gemeenteraad van Best onlangs besloot tot het plaatsen van geluidsmeetpalen van het bedrijf Geluidsnet. Deze gemeente is de eerste in deze regio die hiertoe over gaat, rond Schiphol en in zuidelijk Limburg zijn er al gemeentes die Geluidsnet inzetten om overlast van (vliegtuig)lawaai te volgen.

Ook de werkgroep Geluidhinder Achtse Barrier heeft bij de gemeente Eindhoven gepleit voor plaatsing van de geluidmeetpalen. De wijk heeft niet alleen hinder van het snelwegverkeer, maar ook van Eindhoven Airport.

De bijeenkomst van het Actieplatform is bedoeld voor bewoners en bestuurders van Veldhoven, Bladel, Bergeijk, Eersel, Aalst/Waalre en Valkenswaard. De avond vindt vanaf 20.00 uur plaats in gemeenschapshuis De Leenhoef aan Het Groen 18 in Knegsel. Iedereen is welkom.