|
Harapur is een klein dorpje, enkele kilometers van Sindhanur in het District Raichur in de deelstaat Karnataka. Het ligt middenin de rijstvelden. De plaatselijke bevolking is vooral afhankelijk van de landbouw. voornamelijk rijst- en katoenteelt. Deze afhankelijkheid maakt hen natuurlijk zeer kwetsbaar gezien de klimatologische omstandigheden. Zeer droge en hete zomers en als het regenseizoen er dan aankomt, gaat dit dikwijls gepaard met overstromingen.
Het project in Harapur vangt zowel jongens als meisjes op. Kinderen van kastelozen en landbouwers die geen middelen hebben om hun kinderen naar school te sturen.
De kinderen worden gehuisvest in het project en gaan naar nabijgelegen schooltjes. Als ze wat groter worden, gaan ze dikwijls iets verder weg op internaat.
Het project Harapur was één van de eerste projecten van Ankura-India. Er werden heel wat infrastructuurwerken uitgevoerd en het is momenteel vrij goed uitgerust.
Het project wordt ter plaatse gerund door een Katholieke priester Fr Irudayaraj
|
|