Video na PC

Aktuality:

Zprovoznění nových stránek:
Videokurzy pro začátečníky i pro pokročilé
Zastoupení Evropské komise v ČR vyhlašuje videosoutěž pro mladé týmy. Více

Akce:

10. – 13. 12. 2009
Přehlídka animovaného filmu PAF
V Olomouci proběhne od 10. – 13. 12. již osmý ročník Přehlídky animovaného filmu. Přehlídka animovaného filmu (PAF) se již od roku 2002 koná v prostorách bývalého jezuitského konviktu (umělecké centrum Univerzity Palackého). Smyslem přehlídky je věnovat se animovanému filmu, ukazovat jeho možnosti, zpřehledňovat historii, nabízet průhledy současnou domácí i zahraniční tvorbou, dát prostor teoretickému uvažování stejně jako sdílení ryze praktických zkušeností. PAF se od počátku soustředí na definování možností animace jak v historickém kontextu kinematografie, tak v rámci možností novodobých médií.
Další akce v kalendáři akcí

Inzerce:

Nákup a prodej video a audio techniky, příslušenství, software, hardware a další soukromá inzerce

Návštěvní kniha:

Vaše názory, zkušenosti, připomínky, postřehy, dotazy, odpovědi, odkazy můžete prezentovat zde

Časopis:

Časopis o natáčení a zpracování digitálního videa
Minulé 9. číslo vyšlo 1.10.2009
Následující 10. číslo vyjde 1.12.2009

Doporučujeme:

Odkazy na zajímavé weby

Místo pro Vaší reklamu:

Informace zde
TOPlist

Kolektivní správa práv

§ 95
(1) Účelem kolektivní správy práv podle tohoto zákona (dále jen "kolektivní správa") je kolektivní uplatňování a kolektivní ochrana majetkových práv autorských a majetkových práv souvisejících s právem autorským a umožnění zpřístupňování předmětů těchto práv veřejnosti.
(2) Kolektivní správou je zastupování většího počtu osob, jimž přísluší
a) majetkové právo autorské nebo majetkové právo související s právem autorským,
b) ze zákona oprávnění k výkonu majetkových práv k dílu (§ 58), nebo
c) ze smlouvy výhradní oprávnění k výkonu práva kolektivně spravovaného pro celou dobu trvání majetkových práv a alespoň pro území České republiky s právem poskytnout podlicenci (dále jen "nositelé práv") k jejich společnému prospěchu, a to při výkonu jejich majetkových práv ke zveřejněným nebo ke zveřejnění nabídnutým dílům, uměleckým výkonům, zvukovým a zvukově obrazovým záznamům (dále jen "předměty ochrany"), pokud jiný než kolektivní výkon těchto práv je nedovolený (§ 96) nebo neúčelný; za předmět ochrany k zveřejnění nabídnutý se považuje takový předmět ochrany, který nositel práva písemně oznámí příslušnému kolektivnímu správci za účelem zařazení takového předmětu ochrany do rejstříku předmětů ochrany.
(3) Zprostředkování uzavření licenční nebo jiné smlouvy není výkonem kolektivní správy. Výkonem kolektivní správy též není příležitostné či krátkodobé zastupování jiných než povinně kolektivně spravovaných práv.